П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 161/2207/17
Провадження № 3/161/735/17
13 лютого 2017 року м.Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Смітюх В.М., при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, громадянина України, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_1, директора ТзОВ «Вог Рітейл» (код ЄДРПОУ 37821544) юридична адреса: вул. Кременецька, буд. 38, м. Луцьк, Волинська область, 43010, за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
З Львівського управління Офісу великих платників ДФС до суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Вивчивши дані матеріали справи про адміністративне правопорушення встановлено, що протокол оформлений неналежним чином, з порушенням вимог ст. 256 КУпАП.
Згідно зі ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до вимог п. 4 розділу ІІ "Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення", затвердженої Наказом Міністерства фінансів України №566 від 02.07.2016, зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у ст. 256 КУпАП.
Також, згідно з п.п. 15, 16 вищезазначеної інструкції передбачено, що до Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.
Якщо розгляд справ про адміністративне правопорушення віднесено до відання інших органів, належно оформлений Протокол надсилається органу, уповноваженому розглядати адміністративну справу, протягом трьох днів з дня його реєстрації. До Протоколу додаються інші матеріали справи, які є в наявності в органах доходів і зборів та які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.
В поданому до суду протоколі серії ВП № 000031 № 18 від 03.02.2017 про адміністративні правопорушення не відображено та не приєднано до справи про адміністративне правопорушення відомості, що необхідні для вирішення справи, зокрема, відсутні пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності.
До протоколу про адміністративні правопорушення не додано даних, що характеризують особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, інформація про розмір заробітної плати, наявність утриманців, сімейний стан, характеристика з місця проживання. Обовязок надання вказаних відомостей покладено на орган, який направляє справу до суду.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки із врахуванням ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для доопрацювання органу, що надіслав протокол.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду В.М.Смітюх