УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2017 року Справа № 876/7830/16
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді-доповідача Яворського І.О.,
суддів: Кухтея Р.В., Носа С.П.
секретаря судового засідання Сідельник Г.М.
з участю осіб:
позивача по справі: ОСОБА_2, представника ОСОБА_3
відповідача по справі: представника Гурняк О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2016 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
У С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_2 в лютому 2016 року звернувся з позовом в суд до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області та просив визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, яка полягала у не включенні до вислуги років ОСОБА_2 для призначення пенсії у календарному обчисленні стажу роботи в органах Державної податкової служби з 28.11.1991 року по 21.01.2000 року; зобов'язати Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області зарахувати ОСОБА_2 до вислуги років для призначення пенсії у календарному обчисленні стажу роботи в органах Державної податкової служби з 28.11.1991 року по 21.01.2000 року.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказує на те, що при зверненні до ГУ ДФС у Львівській області з проханням зарахувати до його вислуги років стаж роботи в органах Державної податкової служби на державній службі у період з 28.11.1991 року по 21.01.2000 року відповідно до вимог пункту «и» статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», отримав відмову, обґрунтовану тим, що центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах виконання державної фінансової політики, не затверджений перелік посад в органах Державної податкової служби України, період роботи на яких може бути зарахований до календарної вислуги років.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 17 березня 2015 року адміністративний позов задоволено повністю.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 червня 2015 року постанову окружного суду від 17 березня 2015 року залишено без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24 травня 2016 року вказані вище судові рішення скасовані та справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
В своєму рішенні Вищий адміністративний суду України вказав, що судами попередніх інстанції не з'ясовано на яких конкретно посадах і в якому званні ОСОБА_2 проходив службу в податковій міліції і органах внутрішніх справ, чи були ці посади офіцерського і начальницького складу, чи відносились вони до чинного Переліку посад в податковій міліції і органах внутрішніх справ, у разі переходу на які до вислуги років для призначення пенсії зараховується час роботи в державних органах, а якщо такий перелік не затверджений, то чи може це трактуватись на користь позивача в разі проходження ним служби на одній із посад офіцерського та начальницького складу.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2016 року в справі №813/904/15 адміністративний позов було задоволено.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням Головним управлінням Державної фіскальної служби у Львівській області подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Львівського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2016 року в справі №813/904/15 та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги, апелянт зазначає, що відмова у зарахуванні до вислуги років позивача стажу роботи в органах Державної податкової служби обумовлена тим, що станом на сьогодні перелік посад офіцерського та начальницького складу органів Державної податкової служби України не затверджений. Крім того, представник відповідача звертає увагу суду на те, що позивач не досяг віку, необхідного для надання йому права на пенсію.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову без змін. При цьому колегія суддів виходить з наступних міркувань.
Судом першої інстанції встановлено, що 18.12.2014 року позивач звернувся до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області з проханням зарахувати до вислуги років стаж роботи у державній службі у період з 28.11.1991 року по 21.01.2000 року відповідно до вимог пункту «и» статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Однак, 21.01.2015 року Головним управлінням ДФС у Львівській області (до реорганізації - Головне управління Міндоходів у Львівській області) позивачу надано відповідь за №321/10/13-01-04-02, якою відмовлено у включенні до календарної вислуги років для призначення пенсії час роботи в податковій службі через те, що центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах виконання державної фінансової політики, не затверджений перелік посад в органах державної податкової служби України, період роботи на яких може бути зарахований до календарної вислуги років.
Відповідно до п. «и» ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б» - «д» статті 12 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки України, Управління державної охорони України, органи внутрішніх справ, державну пожежну охорону, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України, органи і підрозділи цивільного захисту, податкову міліцію або Державну кримінально-виконавчу службу України на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затверджуваними відповідно Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах виконання кримінальних покарань, цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики.
27.04.1994 року позивач прийняв присягу державного службовця, а в 1996 році позивачу було присвоєне звання «Радника податкової служби ІІІ - го рангу».
Згідно трудової книжки та архівного витягу з послужного списку, ОСОБА_2 працював у державній податковій службі на посадах державного службовця у період з 28.11.1991 року по 21.01.2000 року, а з 24.01.2000 року на різних посадах офіцерського складу в податковій міліції.
Тобто, позивач вправі вимагати зарахування періоду роботи в державному органі для призначення пенсії за вислугу років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», так як позивач працював в податковій службі, тобто в державному органі та перейшов на роботу до податкової міліції.
Доводи заявника апеляційної скарги, щодо невиходу позивача на пенсію жодним чином не можуть впливати на право останнього щодо зарахування вказаного періоду трудового стажу до вислуги років держаного службовця, адже вказане право останнього вже було порушене відмовою відповідача, викладеною у листі від 21 січня 2015 року, а тому не може слугувати як підставою для відмови у задоволені позову.
Таким чином апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції без змін.
Керуючись ч.3 ст.160, ст.195, ст.196, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.206, ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2016 року в справі №813/904/15 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі, відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя-доповідач І.О. Яворський
Судді Р.В. Кухтей
С.П. Нос
Повний текст виготовлено 13.02.2017 року