ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2017 року № 813/4278/16
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Гулкевич І.З., розглянувши в скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Товариства з обмеженою відповідальністю Телерадіокомпанія "Західтелесервіс" про стягнення штрафу,-
встановив:
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Товариства з обмеженою відповідальністю Телерадіокомпанія "Західтелесервіс" про стягнення штрафу в сумі 11 470 грн.
27 грудня 2016 року відкрито скорочене провадження у справі. Відповідачу надано строк для подання заперечення на позов або заяви про визнання позову, роз’яснено наслідки такого неподання.
Оскільки відповідач повідомлений належним чином та з врахуванням того, що від нього не надходило заперечення на позов, суд вважає за можливе, відповідно до частини 3 статті 183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
З матеріалів справи судом встановлено, що рішенням Національної ради від 03.06.2016 р №999 встановлено факт неподання відповідачем інформації про структуру власності та зобов’язано у 30-ний термін з дня отримання рішення сплатити до Державного бюджету України штраф у розмірі 11 470 грн.
Станом на звернення до суду відповідачем не сплачено суму боргу, відтак позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Визначаючись щодо позовних вимог суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері радіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень.
Згідно ч.4 ст. 7 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", єдиним органом державного регулювання діяльності у сфері телебачення і радіомовлення незалежно від способу розповсюдження телерадіопрограм і передач є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.
Відповідно до ст. 13 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" Національна рада здійснює нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги вимог законодавства у галузі телерадіомовлення.
Ліцензіат зобов’язаний виконувати умови ліцензії та вимоги Закону України "Про телебачення і радіомовлення", Національна рада контролює виконання ліцензіатами умов ліцензій та вимог чинного законодавства України, що регулює відносини у сфері телерадіомовлення.
Відповідно до ч.9 ст. 40 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", провайдер програмної послуги зобов’язаний: а) щороку, до 31 березня, оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті та подавати до Національної ради звіт за попередній (звітний) рік діяльності, в якому зазначаються: відомості про будь-які зміни у структурі власності за звітний рік; відомості про всіх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) та пов’язаних осіб (для кожної з осіб – прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса); відомості про осіб, які впродовж звітного року надавали провайдеру програмної послуги фінансування (кредити, позики, фінансову допомогу, тощо), якщо загальна сума такого фінансування від однієї особи впродовж звітного року становила 125 і більше мінімальних заробітних плат; б) розміщувати на своєму офіційному веб-сайті інформацію про структуру власності.
Згідно до ч. 4 ст. 12 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (суб'єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку подає Національній раді інформацію про свою структуру власності в порядку та за формою, що встановлюються Національною радою. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою санкцій відповідно до цього Закону.
За результатами розгляду питання про порушення ліцензіатом законодавства або умов ліцензії Національна рада приймає рішення про визнання порушення і застосування передбачених цим Законом санкцій.(ч.1 ст.75 Закону України "Про телебачення і радіомовлення").
Згідно ч. 10 ст. 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" вказаної статті за неподання або несвоєчасне подання інформації, передбаченої частиною дев'ятою статті 40 (для провайдерів програмної послуги) цього Закону, провайдер програмної послуги сплачує штраф у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник, відповідно до статті 31 цього Закону.
Частиною 3 ст. 75 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", у разі застосування санкції у вигляді штрафу ліцензіат зобов’язаний сплатити штраф у тридцяти денний термін з дня отримання рішення про накладення штрафу.
Судом встановлено, що рішенням Національної ради від 03.06.2016 р №999 встановлено факт неподання відповідачем інформації про структуру власності та зобов’язано у 30-ний термін з дня отримання рішення сплатити до Державного бюджету України штраф у розмірі 11 470 грн
Враховуючи, що відповідачем сума штрафу не сплачена, суд приходить до висновку про наявність підстав для його стягнення в сумі 11 470 грн.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 160-163, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд
п о с т а н о в и в :
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Телерадіокомпанія "Західтелесервіс" (79005, м. Львів, пл. Петрушевича,2; ЄДРПОУ 30993897) до бюджету штраф в сумі 11 470 грн. (одинадцять тисяч чотириста сімдесят гривень).
Постанова виконується негайно.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі протягом десяти днів з дня одержання копії постанови апеляційної скарги, яка подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Гулкевич І.З.