8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 лютого 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/262/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С. В., розглянувши матеріали адміністративного позову Комунального підприємства Лисичанськміськсвітло до Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області про визнання рішення та дій щодо стягнення грошових коштів протиправними, зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
10 лютого 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Комунального підприємства Лисичанськміськсвітло до Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області про визнання рішення та дій щодо стягнення грошових коштів протиправними, зобовязання вчинити певні дії.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч.3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З позовних вимог вбачається, що позивач просить суд:
- визнати рішення та дії Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області щодо стягнення грошових коштів з електронного рахунку №37518000002031 у сумі 266 271,00 грн на погашення податкового боргу, що виник до 01.02.2015 незаконними;
- зобовязати відповідача зарахувати грошові кошти у сумі 266 271,00 грн в рахунок сплати податкових декларацій №9043497072 від 19.03.15, №9073797588 від 20.04.15, №9101429363 від 20.05.15, №91281355729 від 19.06.15, №9153072738 від 20.07.15, №9194688986 від 21.09.15, №9215415737 від 20.01.15, №9237742398 від 20.11.15, №9257611401 від 21.12.15, №9273864456 від 20.01.16;
- зобовязати відповідача провести коригування в інтегрованій картці обліку податку на додану вартість на суму оплати цього податку КП Лисичанськміськсвітло у розмірі 266 271,00 грн.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік установлено на 2017 рік прожитковий мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня 1600 гривень.
За подання до адміністративного суду субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою підприємцем адміністративного позову немайнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір встановлена ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання адміністративного позову майнового характеру 1,5 відсотки ціни позову, але не менше одного розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві самостійні позовні вимоги немайнового характеру та одна самостійна вимога майнового характеру.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи те, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового та майнового характеру, позивач за подання даної позовної заяви повинен сплатити судовий збір у розмірі 7 194,07 грн., при цьому позивачем сплачено лише 3 994,10 грн. відповідно до платіжного доручення №80 від 09.02.2017.
Таким чином, позивачем у повному обсязі не сплачено судовий збір за подання позовної заяви, яка має майновий та немайновий характер у законодавчо визначеному розмірі.
Позивачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року Про судовий збір, за подання до адміністративного суду адміністративного позову, слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі 3 199,97 грн в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Крім того, з матеріалів адміністративного позову вбачається, що адміністративний позов підписаний директором Комунального підприємства Лисичанськміськсвітло ОСОБА_1, але в матеріалах справи відсутній документ, що підтверджує займану ним посаду.
З огляду на вищенаведене, адміністративний позов поданий без дотримання вимог ст. 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись Законом України Про судовий збір та статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Комунального підприємства Лисичанськміськсвітло до Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області про визнання рішення та дій щодо стягнення грошових коштів протиправними, зобовязання вчинити певні дії,- залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 7 (сім) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 3 199,97 грн. (три тисячі сто девяносто девять гривень 97 коп.) та документу, який підтверджує займану посаду ОСОБА_1
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_2