Справа № 758/192/17
Категорія 195
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 лютого 2017 року cуддя Подільського районного суду м.Києва Ларіонова Н. М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної фіскальної служби ум.Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Теліжинці Тетіївського району Київської області, українця, громадянина України, працює генеральним директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Портмоне», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1,
- за ч.1 ст. 163-4 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, працюючи на посаді генерального директора ТОВ «Портмоне», яке знаходиться за адресою м.Київ, вул.Північно-Сирецька, буд.1-3, що у Подільському районі м.Києва, допустив подання не в повному обсязі та з недостовірними відомостями податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків за ІІІ кв.2013 р., ІІ - ІV кв. 2014 р., ІІІ кВ. 2015 року, що призвело до зниження податку на доходи фізичних осіб у сумі 456,76 грн., що було виявлено органом ДФС під час проведення перевірки 18.11.2016 р. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п.«Ґ» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України.
На підставі ст.276 ч.1 КУпАП України справа підсудна районному суду.
В судове засідання ОСОБА_1, будучи у встановленому законом порядку повідомленим про час та місце розгляду справи, не з'явився, через канцелярію суду подав листа про розгляд справи за його відсутності.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного адміністративного правопорушення підтверджується доказами, які містяться в матеріалах справи: протоколом про адміністративне правопорушення від 23.12.2016 р., актом про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Портмоне», № 421/1-26-15-14-03-03-31868613 від 18.11.2016 р., згідно якого перевірка підприємства проводилась за період з 01.07.2013 р. по 30.06.2016 р.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4КУпАП, тобто порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи.
З врахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу правопорушника, який офіційно працює, маючи дохід, суд вважає за необхідне застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Суд вважає, що саме таке обране їм стягнення, відповідно до ст.23 КУпАП України, буде мірою відповідальності та застосовано з метою виховання порушника в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, та запобігати вчиненню нових правопорушень, як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разівинесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що на час винесення судом рішення становить 320,0 грн., в зв'язку з чим, відповідно до вимог ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у вказаному розмірі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.40-1, 163-4 ч.1, 221, 283, КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч. 1КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51,0 грн. (п'ятдесят одна грн. 00 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) в дохід держави судовий збір у розмірі 320 грн. 00 коп. (триста двадцять грн. 00 коп.).
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня набрання постановою про накладення штрафу законної сили, а в разі оскарження або опротестування - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Строк пред'явлення постанови до виконання становить 3 місяці з дня набрання нею законної сили.
Згідно ст. 308 КпАП України у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.
Суддя Н. М. Ларіонова