Постанова № 64684807, 09.09.2010, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2010
Номер справи
2а-3927/10/2570
Номер документу
64684807
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-3927/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 вересня 2010 р.

. Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Клопот С.Л.

при секретарі - Герасенко А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прилуцької обєднаної державної податкової інспекції Чернігівської області до Закритого акціонерного товариства «Маслозавод «Прилуки» про стягнення сум податку на додану вартість. Що використані не за цільовим призначенням,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач 20.07.2010р. звернувся до суду з позовом до Закритого акціонерного товариства «Маслозавод «Прилуки» і просить стягнути з відповідача податок на додану вартість в розмірі 66984,00 грн., що використаний не за цільовим призначенням, мотивуючи тим, що відповідач є переробним підприємством, який у своїй діяльності використовує норми п. 11.21 ст. 11 Закону України Про податок на додану вартість та Порядок нарахування, виплати і використання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2010 р. № 152 Деякі питання реалізації пункту 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість", з п. 4 якого випливає, що перераховані товаровиробникам з поточних рахунків переробних підприємств без зарахування на небюджетні рахунки суми податку на додану вартість, що розраховуються такими підприємствами за декларацією з податку на додану вартість (переробного підприємства), а також суми податку на додану вартість, не зараховані на небюджетні рахунки та виплату яких здійснено з небюджетних рахунків з порушенням вимог цього Порядку, зокрема з порушенням строків, установлених законодавством для сплати податку на додану вартість, вважаються такими, що використовуються не за призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету, що не звільняє переробні підприємства від виплати дотацій у відповідних сумах. Прилуцькою ОДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності перерахування коштів на небюджетний рахунок, подання реєстру платіжних доручень на перерахування коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молока та м"яса в живій вазі по податковій декларації з податку на додану вартість за квітень 2010 року, за результатами якої складено акт. Перевіркою встановлено не надано підтвердження зарахування суми ПДВ на не бюджетний рахунок, і як наслідок, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2010 р. № 152 Деякі питання реалізації пункту 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість", дана сума є такою, що використана не за цільовим призначенням і підлягає стягненню до державного бюджету.

В письмовому клопотанні представник позивача просить справу розглянути за його відсутності, позовні вимоги підтримує просить їх задовольнити в повному обсязі.

Відповідач до суду не зявився, про причини неявки не повідомив та заперечень на позов не подав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути спір по суті на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне:

Встановлено, що ЗАТ «Маслозавод «Прилуки» зареєстроване державним реєстратором Прилуцької районної державної адміністрації в якості юридичної особи 29.12.1999 року. На обліку в Прилуцькій ОДПІ перебуває з 20.01.2000 року.

ЗАТ «Маслозавод «Прилуки» є переробним підприємством, яке у своїй діяльності використовує норми п. 11.21 ст.П Закону України «Про податок на додану вартість» та Порядок обліку та використання коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2009 р. №291 „Про реалізацію пункту 11.21 статті 11 Закону України „Про податок на додану вартість"

Прилуцькою ОДПІ 21.06.1010 року проведено невиїзну документальну перевірку податкової декларації з податку на додану вартість ЗАТ "Маслозавод «Прилуки»" з питань своєчасності перерахування коштів на небюджетний рахунок, подання реєстру платіжних доручень на перерахування коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молока та мяса в живій вазі поданої за квітень 2010 р. За результатами перевірки складено акт № 635/15-00/30713561 від 21.06.2010 року.

Згідно п. 11.21 ст. 11 Закону України Про податок на додану вартість сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2010 р. № 152 Деякі питання реалізації пункту 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" затверджено Порядок нарахування, виплати і використання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, який визначає механізм нарахування, виплати і використання переробними підприємствами всіх форм власності, які мають власні або орендовані переробні потужності, дотацій сільськогосподарським товаровиробникам незалежно від форми власності і господарювання, включаючи ведення особистого селянського господарства (далі - товаровиробники), за поставлені ними починаючи з 31 грудня 2009 р. таким підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі.

Так, відповідно до п. 2 Порядку для визначення розміру дотацій переробні підприємства проводять щомісяця попередній розрахунок обсягу надходження і спрямування сум податку на додану вартість, нарахованого на вартість поставлених молока, молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів, виготовлених з поставлених товаровиробниками молока та м'яса в живій вазі (у розрізі видів сільськогосподарських тварин) (далі - готова продукція), за формою згідно з додатком 1. Переробні підприємства погоджують попередній розрахунок з управліннями агропромислового розвитку районних, головними управліннями агропромислового розвитку обласних і управлінням промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій, Міністерством аграрної політики Автономної Республіки Крим, переробні підприємства, що зареєстровані у м. Києві, - з Головним управлінням агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації, а переробні підприємства системи Укоопспілки - із споживчими товариствами (спілками споживчих товариств).

На підставі попереднього розрахунку переробне підприємство визначає суму податку на додану вартість, яка надійде під час поставки готової продукції, та суму податку на додану вартість, що нараховується (перераховується) постачальникам товарів (робіт і послуг), а також розмір дотації на гривню вартості молока та м'яса в живій вазі без урахування податку на додану вартість.

Пунктом 4 порядку встановлено, що сума податку на додану вартість, що піддягає зарахуванню на небюджетний рахунок, відкритий переробному підприємству в територіальному органі Державного казначейства (далі - небюджетний рахунок), визначається щомісяця відповідно до декларації з податку на додану вартість (переробного підприємства).

Перераховані товаровиробникам з поточних рахунків переробних підприємств без зарахування на небюджетні рахунки суми податку на додану вартість, що розраховуються такими підприємствами за декларацією з податку на додану вартість (переробного підприємства), а також суми податку на додану вартість, не зараховані на небюджетні рахунки та виплату яких здійснено з небюджетних рахунків з порушенням вимог цього Порядку, зокрема з порушенням строків, установлених законодавством для сплати податку на додану вартість, вважаються такими, що використовуються не за призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету, що не звільняє переробні підприємства від виплати дотацій у відповідних сумах.

Згідно абзацу ап.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Підпункт 5.3.1. пункту 5.3 ст. 5 вищевказаного Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами передбачає, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 5.14 Наказу Державної податкової адміністрації України Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і поданнявід 30.05.1997р. № 166 передбачено порядок заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість переробного підприємства, в р.20 такої податкової декларації вказується сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню в особовому рахунку платника та спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам.

Пункт 5 Порядку нарахування, виплати і використання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2010 р. № 152 Деякі питання реалізації пункту 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" передбачає, що визначена до сплати за декларацією з податку на додану вартість (переробного підприємства) сума податку на додану вартість зараховується переробним підприємством на небюджетний рахунок у строки, встановлені для сплати податку на додану вартість. Переробне підприємство не пізніше останнього календарного дня місяця, що настає за звітним (податковим) періодом, подає за кожний звітний (податковий) період для підтвердження сплати сум податку на додану вартість реєстр платіжних доручень на фактично зараховані на небюджетний рахунок кошти і виписку територіального органу Державного казначейства з такого рахунка. Сума податку на додану вартість, щодо якої переробне підприємство не подало органу державної податкової служби підтвердження щодо зарахування її на небюджетний рахунок, вважається такою, що використовується не за призначенням і підлягає стягненню до державного бюджету.

Отже, переробні підприємства зобов'язані самостійно перерахувати на окремий рахунок суму ПДВ, зазначену в окремій декларації, та повинні надавати органам державної податкової служби підтвердження такого перерахування.

Перевіркою встановлено, що в декларації з податку на додану вартість ЗАТ «Маслозавод «Прилуки» за квітень 2010 р. задекларовано рядок 20 «Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню в особовому рахунку платника та спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам» в сумі 66984,00 грн.

Станом на 18.06.2010 року в картці особового рахунку з податку на додану вартість переробного підприємства для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані молоко та м'ясо в живій вазі рахується борг в розмірі 204695,84 грн., в тому числі по поданій податковій декларації з ПДВ (переробного підприємства) за квітень 2010 року на суму 66984,00 грн. Станом на 18.06.2010 року підприємством не було надано до Прилуцької ОДПІ платіжних доручень за квітень 2010 року на суму 66984,00 грн.

Вищевказане свідчить про відсутність підтвердження перерахування сум ПДВ до не бюджетного рахунку, а тому дана сума є такою, що використана не за цільовим призначенням і підлягає стягненню до державного бюджету.

Відповідно до п.5.3 глави 5 Інструкції про безготівкові рахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Правління Національного банку України № 22 від 21.01.2004 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.03.2004 року за № 377/8976, примусове списання коштів з рахунків платників ініціюють стягувачі на підставі виконавчих документів, виданих судами.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Прилуцької обєднаної державної податкової інспекції до Закритого акціонерного товариства «Маслозавод «Прилуки» підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими.

Керуючись статтями 160-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути до державного бюджету з Закритого акціонерного товариства «Маслозавод «Прилуки» податок на додану вартість в розмірі 66984.00 грн., що використаний не за цільовим призначенням та перерахувати до Державного бюджету Прилуцького району на р/р 31111029700379, код одержувача 22822145, банк: УДК в Чернігівській області, МФО: 853592.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова в повному обсязі виготовлена 16.09.2010 р.

Суддя підписОСОБА_1