У Х В А Л А
7 лютого 2017 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Гриців М.І., розглянувши заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 20 січня 2017 року, постановленої у справі за позовом ОСОБА_2 до Здолбунівської районної державної адміністрації Рівненської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування шкоди,
встановив:
У заяві порушується питання про скасування судових рішень з мотивів їх незаконності та необґрунтованості.
Заява подана без додержання вимог статей 239 та 2391 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), без усунення яких подальший рух справи неможливий з огляду на таке.
За статтею 235 КАС Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини першої статті 236 КАС сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень: 1) в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку; 2) Вищого адміністративного суду України з питань, передбачених статтею 1711 цього Кодексу.
У статті 237 КАС передбачено мотиви, з огляду на які може бути ініційований перегляд судових рішень Верховним Судом України. Зокрема, після касаційного перегляду адміністративна справа переглядається тільки з підстави неоднакового застосування касаційним судом одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах (пункт 1 частина перша); неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права - при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підсудності справ або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів (пункт 2 частина перша); невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права (пункт 5 частина перша).
У заяві, як видно з її змісту, не наведено підстав та обґрунтування перегляду судових рішень, передбачених статтею 237 КАС, не додано матеріалів, які вказують на існування цих підстав.
Вимоги заявників про те, яке рішення має за їх заявою прийняти Верховний Суд України, повинна бути викладена з урахуванням вимог статті 243 КАС.
Окрім того, до заяви слід додати документ про сплату судового збору (частина 2 стаття 2391 ), або документ про наявності пільги щодо його сплати.
Для усунення зазначених недоліків заяви позивачів слід надати строк для їх усунення.
З огляду на викладене, керуючись пунктом 6 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VІІІ «Про судоустрій і статус суддів», частиною другою статті 2392 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 про перегляд судових рішень у справі за позовом ОСОБА_2 до Здолбунівської районної державної адміністрації області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування шкоди - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків заяви до 6 березня 2017 року.
Суддя
Верховного Суду України М.І. Гриців