Справа № 815/4118/16
У Х В А Л А
13 лютого 2017 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі справу за адміністративним позовом начальника управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міської ради ОСОБА_2 до Головного управління Держпраці в Одеській області, треті особи на стороні відповідача Ізмаїльська міська рада, Управління ЖКГ Ізмаїльської міської ради, про визнання протиправними та скасування припису, постанови, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 22.08.2016 року адміністративний позов начальника управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міської ради ОСОБА_2 до Головного управління Держпраці в Одеській області про визнання протиправною та скасувати постанову відповідача №15-03-009/0055 від 03.08.2016 року про притягнення до адміністративної відповідальності, заяву про забезпечення позову повернуто позивачу та роз'яснено йому що з вказаними позовними вимогами він має право звернутися до Ізмаїльського районного суду як адміністративного суду. Адміністративний позов начальника управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міської ради ОСОБА_2 до Головного управління Держпраці в Одеській області про визнання протиправним та скасувати припису №15-03-0019/0485-0425 від 20.07.2016 року - залишений без руху та позивачу наданий строк для усунення недоліків.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 08.12.2016 року скасована ухвала Одеського окружного адміністративного суду від 22.08.2016 року. Справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
На виконання ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду ухвалою від 23.12.2016 року відкрите провадження по справі, розпочате підготовче провадження.
Відповідно до частини 2 статті 110 КАС України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку, згідно до положень ч.5 ст. 71 КАС України суд має право збирати необхідні докази для розгляду справи.
Позивач у позові посилається на те, що у приписі вимагалось надати документи, розпорядником яких не є УЖКГ. Згідно з Положенням про Управління ЖКГ Ізмаїльської міської ради Управління є виконавчим органом Ізмаїльської міської ради, підзвітним и підконтрольним Ізмаїльській міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету Ізмаїльської місткої ради та Ізмаїльському міському голові. В той же час Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки у ДКСУ, є головним розпорядником бюджетних кошів, що надходять за бюджетними призначеннями на утримання, поточний та капітальний ремонт об'єктів ЖКГ та об'єктів благоустрою. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, незаборонених законодавством (в тому числі за рахунок коштів, отриманих від надання платних послуг фізичним та юридичним особам). Управління організує бухгалтерський облік та веде бухгалтерську та іншу звітність. Начальник управління представляє інтереси Управління перед юридичними та фізичними особами, несе персональну відповідальність за цільове використання Управління кошів, визначених відповідними рішеннями Ізмаїльської міської ради та її виконавчого комітету; розпоряджається коштами в межах, затвердженого кошторису витрат на утримання Управління.
Враховуючи викладене, суд ухвалою від 26.12.2016 року притягнув до участі у справі у якості третіх осіб на стороні відповідача Ізмаїльську міську раду, Управління ЖКГ Ізмаїльської міської ради, направив їм копію позову та запропонував надати заперечення, пояснення, докази по справі, а також витребував у Ізмаїльській міської ради: - відомості чи є Управління ЖКГ, як юридична особа, суб'єктом господарювання (в акті перевірки начальник УЖКГ зазначає, що УЖКГ не є суб'єктом господарювання); відомості щодо наявності або відсутності в Управлінні ЖКГ документів, які були витребувані у нього перевіряючим ГУ Держпраці під час перевірки та у Приписі з зазначенням правових підстав вказаних обставин, у тому числі щодо ведення бухгалтерського обліку в Управління та Ізмаїльської міської раді, взаємодія, підзвітність в частині використання бюджетних коштів, отримання та використання коштів на оплату праці; відомості щодо необхідності узгодження витрат коштів на інші потреби, зокрема сплату судового збору за позов (та за клопотання про забезпечення позову) як представника УЖКГ, так і як посадової особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності; посадову інструкцію начальника УЖКГ Ізмаїльської міської ради; відомості щодо наявності у начальника УЖКГ представляти інтереси Управління у судах, необхідність узгодження цього питання з Ізмаїльської міської ради, оскільки Управління ЖКГ Ізмаїльської міської ради є виконавчим органом Ізмаїльської міської ради.
Також суд витребував у відповідача копії всіх документів, які стали підставою для видання наказів щодо проведення перевірки УЖКГ, підстави для видання припису від 20.07.2016 року, на усунення яких встановлених порушень під час перевірки був виданий оскаржуваний позивачем припис від 20.07.2016 року.
У зв'язку з витребуванням доказів по справі суд зупинив провадження по справі до надання доказів по справі.
16.01.2017 року від Ізмаїльської міської ради надійшли пояснення та документи. Від відповідача 18.01.2017 року надійшло клопотання про продовження строку на виконання ухвали суду, оскільки вона отримана засобами поштового зв'язку 17.01.2017 року.
Ухвалою суду від 20.01.2017 року у сторін витребувані докази, продовжений строк для їх надання до 09.02.2017 року.
До суду надійшли документи від третій особи.
09.02.2017 року відповідач надав до суду клопотання про продовження строку на виконання ухвали суду, посилаючись на знаходження працівників на лікарняному, у відпустці. Заперечення на позов та документи готуються для надання до суду.
Суд вважає необхідним поновити провадження по справі, з урахуванням вищевикладених обставин продовжити строк для надання доказів по справі,
Відповідно до ст.14 КАС України ухвали суду є обов'язковими для виконання на всій території України усіма підприємствами, установами та організаціями, їхніми посадовими та службовими особами.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 50, 70, 71, 110, 121 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Поновити провадження по справі.
Задовольнити клопотання Головного управління Держпраці в Одеській області про продовження строку на виконання ухвали суду про витребування доказів від 28.02.2016 року.
Зобов'язати Головного управління Держпраці в Одеській області надати Одеському окружному адміністративному суду у строк до 28.02.2017 року копії всіх документів, які стали підставою для видання наказів щодо проведення перевірки УЖКГ, підстави для видання припису від 20.07.2016 року, на усунення яких встановлених порушень під час перевірки був виданий оскаржуваний позивачем припис від 20.07.2016 року.
Повідомити Головне управління Держпраці в Одеській області про можливість ознайомитись з наданими позивачем додатковими доказами у приміщенні суду до 28.02.2017 року.
Зупинити провадження по адміністративній справі №815/4118/16 до 28.02.2017 року - строку встановленого для надання до суду доказів по справі.
Ухвалу в частині зупинення провадження може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
Суддя Е.В.Катаєва