Постанова № 64677376, 08.02.2017, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2017
Номер справи
808/4051/16
Номер документу
64677376
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2017 року о 09 год. 40 хв.Справа № 808/4051/16 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Семененко М.О.

за участю секретаря судового засідання Бірюкової І.В.

за участю представників сторін:

позивача - не з'явився,

відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Приватного акціонерного товариства «Механомонтаж №233»

про стягнення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

23 грудня 2016 року Східне територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - позивач, НКЦПФР) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом до Приватного акціонерного товариства «Механомонтаж №233» (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг в розмірі 5100,00 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, заперечення на позов не направив, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

За таких обставин та керуючись приписами ч.4 ст.122, ч.2,4 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників сторін. На підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України у зв'язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

З матеріалів справи встановлено, що уповноваженою особою НКЦПФР складено відносно відповідача акти про правопорушення на ринку цінних паперів, а саме:

№407-СХ-3-Е від 13.07.2016, в якому встановлено, що відповідачем не розкрито регулярну річну інформації за 2015 рік шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР про ринок цінних паперів, що є порушенням вимог статей 39, 40 ЗУ про ЦП, пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення №2826;

№408-СХ-3-Е від 13.07.2016 - відповідачем не розкрито регулярну річну інформацію за 2015 рік шляхом опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або НКЦПФР, що є порушенням вимог статей 39,40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення №2826;

№409-СХ-3-Е від 13.07.2016 - відповідачем не розкрито регулярну річну інформацію за 2015 рік шляхом подання до Комісії, що є порушенням вимог статей 39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення №2826.

Згідно до вимог пункту 4 глави 4 розділу II Положення №2826 розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись, зокрема, шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Розкриття регулярної річної інформації шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів здійснюється у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Згідно до вимог п.1 гл.4 р.II Положення №2826 обов'язок здійснювати розкриття регулярної річної інформації поширюється на осіб, які станом на 31 грудня звітного року є емітентами. Обов'язок розкриття регулярної річної інформації припиняється з дати опублікування інформації про скасування реєстрації випуску цінних паперів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів відповідно до нормативно-правового акта Комісії, що регулює порядок скасування реєстрації випуску цінних паперів, або у разі наявності відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про припинення акціонерного товариства (зокрема, в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення) з дати внесення відповідного запису. На теперішній час випуск цінних паперів ПрАТ «Механомонтаж №233» не скасований.

Відповідно до п.4 гл.4 р.ІІ Положення №2826 розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на сторінці в мережі Інтернет, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним. Емітенти цінних паперів до подання регулярної річної інформації до Комісії розміщують її в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та на сторінці в мережі Інтернет, опубліковують в офіційному друкованому виданні.

Отже, ПрАТ «Механомонтаж №233» до дати опублікування інформації про скасування реєстрації випуску цінних паперів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів зобов'язане розкривати на фондовому ринку інформацію, зокрема, шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на сторінці в мережі Інтернет, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Судом встановлено, що 22 липня 2016 року НКЦПФР прийнято постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме:

№407-СХ-3-Е, якою за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР про ринок паперів застосовано до ПрАТ «Механомонтаж №233» санкцію у вигляді 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700,00 грн.;

№408-СХ-3-Е, якою за не опублікування інформації застосовано до ПрАТ «Механомонтаж №233» санкцію у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700,00 грн.;

№409-СХ-3-Е, якою за не подання інформації до НКЦПФР застосовано до ПрАТ «Механомонтаж №233» санкцію у вигляді 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700,00 грн.

Відповідачем в добровільному порядку не було сплачено штрафні санкції, що зумовило звернення позивача з позовом до суду.

Відповідно до статей 5 та 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія). Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

Згідно п.14 ч.1 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Суд зазначає, що відповідальність за правопорушення на ринку цінних паперів передбачена Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Частиною 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:

5) неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

6) нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На момент розгляду справи в суді, сума штрафу в розмірі 5100,00 грн. відповідачем не сплачена, постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів не скасовані, заборгованість перед бюджетом не погашена. Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Згідно зі ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до приписів п.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158- 163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «Механомонтаж №233» про стягнення штрафу задовольнити.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Механомонтаж №233» (код ЄДРПОУ 01415128) штраф за порушення законодавства на ринку цінних паперів в розмірі 5100,00 грн. (п'ять тисяч сто гривень 00 коп.) на р/р 31119106700004, Державний бюджет України, код б/к 21081100, банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, одержувач УК у Заводському районі м. Запоріжжя /Завод./, код ЄДРПОУ 38025372.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя М.О. Семененко