Постанова № 64677213, 09.02.2017, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2017
Номер справи
805/4766/16-а
Номер документу
64677213
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 лютого 2017 р. Справа № 805/4766/16-а

приміщення суду за адресою: 83122, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, буд.1

Час прийняття постанови: 18 год. 30 хв.

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючий суддя Куденков К.О., судді: Бабаш Г.П, Алябєв І.Г;

секретар судового засідання: Притула С.С.

за участю:

позивача: не з'явився,

представника відповідача: не з'явився,

представника третьої особи-1: не з'явився,

представника третьої особи-2: Майстренко Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_3 до Міністерства внутрішніх справ України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Пенсійний фонд України та Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 (надалі - позивач, ОСОБА_3.) звернувся до суду з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України (надалі - відповідач, МВС) про: - визнання протиправною бездіяльності щодо відмови у наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області довідки на позивача про встановлення нових видів грошового забезпечення поліцейських для перерахунку раніше призначеної пенсії, та не надання інформації до Пенсійного фонду України щодо встановлення нових видів грошового забезпечення для поліцейських; - визнання протиправними дій щодо відкидання підстав щодо перерахунку раніше призначеної пенсії позивачу, як колишньому працівнику міліції, на вимоги зміненого законодавства; - зобов'язання підготувати та невідкладно надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області довідку на позивача про розмір грошового забезпечення офіцера поліції, який проходить службу на посаді заступника командира роти стройового підрозділу поліції, в спеціальному званні майора поліції, з календарною вислугою 21 рік, з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», для перерахунку раніше призначеної пенсії; - зобов'язання невідкладно надати до Пенсійного фонду України інформацію щодо встановлення нових видів грошового забезпечення поліцейських у зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», для перерахунку раніше призначеної пенсії позивачу.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30.01.2017р. залучено Пенсійний фонд України (надалі - третя особа-1, ПФУ) та Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (надалі - третя особа-2, УПФУ в Донецькій області) до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що має право на перерахунок пенсії відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», у зв'язку з чим звернувся до відповідача з метою отримання відповідної довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення, встановленого для поліцейських. Позивач вважає незаконною відповідь МВС про відсутність підстав для перерахунку пенсії.

Позивач до судового засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач надав письмові заперечення на позовну заяву, якими просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Відповідач зазначив, що прийняття Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» не створює підстав для проведення перерахунку пенсій особам із числа колишніх працівників міліції. Посилається на те, що Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. № 988 види і розмір грошового забезпечення було встановлено вперше, а застосування ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» можливо лише до правовідносин, яки виникли після 29.12.2015р.

Також відповідач вважає, що Кабінетом Міністрів України не приймалося рішення про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, зокрема колишніх працівників міліції, або про введення для цих категорій нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а тому у МВС відсутні підстави для подання до органів Пенсійного Фонду України документів згідно з п.2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008р. №45.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився .

Треті особи письмових заперечень на позовну заяву не надали.

Представник УПФУ в Донецькій області у судовому засіданні просила відмовити у задоволені позовних вимог. Представник третьої особи-2 зазначила, що до УПФУ в Донецькій області не надходило документів щодо перерахунку пенсії позивачу, Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. № 988 види і розмір грошового забезпечення було встановлено вперше, а її прийняття не створює підстав для проведення перерахунку пенсії позивачу.

Представник ПФУ до судового засідання не з'явився.

Суд, заслухавши надані пояснення, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.

Згідно з копією паспорту громадянина України НОМЕР_2, виданого 17.03.2001р. Волноваським РВ УМВС України в Донецькій області, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до копії посвідчення НОМЕР_3 від 23.01.2002р., виданого УМВС України в Донецькій області, позивачу призначено пенсію за вислугою років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ».

У протоколі за пенсійною справою НОМЕР_3 від 09.02.2017р. зазначено, що позивач отримує пенсію за вислугу років, остання посада - заступник по РЛС командира Волноваської роти полку ДПС ДАІ УМВСУ в Донецькій області, звання майор.

Листом від 04.11.2016р. №22/6-К-1758 МВС, за наслідками розгляду звернення ОСОБА_3 стосовно перерахунку пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ, повідомило позивача про відсутність достатніх законних підстав для здійснення перерахунку пенсій пенсіонерам з числа колишніх осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.

Частинами 1 та 2 ст.63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Згідно з ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в редакції чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин, встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

З наданих відповідачем заперечень випливає, що до пенсіонерів - колишніх працівників міліції мають застосовуватися дискримінаційні умови пенсійного забезпечення (в частині визначення розміру пенсії) у порівняні з пенсійним забезпеченням осіб, які були звільненні після служби в поліції (у 2016 році).

Статтею першою Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.

Статтею 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що користування правами та свободами, визнаними в цій Конвенції, має бути забезпечене без дискримінації за будь-якою ознакою - статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, належності до національних меншин, майнового стану, народження, або за іншою ознакою.

У пунктах 41, 48 та 49 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Пічкур проти України» (Заява № 10441/06) від 07.11.2013р. наведено наступне: якщо у Договірній державі є чинне законодавство, яким передбачено право на соціальні виплати, обумовлені або не обумовлені попередньою сплатою внесків, це законодавство має вважатися таким, що породжує майновий інтерес, який підпадає під дію статті 1 Першого протоколу, для осіб, що відповідають вимогам такого законодавства.

Практикою Суду встановлено, що дискримінація означає поводження з особами у різний спосіб, без об'єктивного та розумного обґрунтування, у відносно схожих ситуаціях.

Відмінність у ставленні є дискримінаційною, якщо вона не має об'єктивного та розумного обґрунтування, іншими словами, якщо вона не переслідує легітимну ціль або якщо немає розумного співвідношення між застосованими засобами та переслідуваною ціллю. Договірна держава користується свободою розсуду при визначенні того, чи та якою мірою відмінності в інших схожих ситуаціях виправдовують різне ставлення.

Законом України 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», який набрав чинності 29.12.2015р., статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною (ч.3 ст.63), якою передбачено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

З наведеного припису випливає, що вказаним особам має бути перерахована пенсія з урахуванням вже встановлених видів та розмірів грошового забезпечення (щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень)) поліцейських.

Статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» встановлено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"

Також Законом України 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» пункт 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» доповнено абзацом такого змісту: «За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб».

Таким чином, внесені Законом України 23 грудня 2015 року № 900-VIII забезпечують рівні умови пенсійного забезпечення осіб звільнених з органів міліції та осіб звільнених з органів поліції, що мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

В першому та другому абзацах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зазначено, що Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.

Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

02 грудня 2015 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», пунктом першим якої установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом четвертим вказаної Постанови затверджено: схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.

Конституційний Суд України в рішенні від 09.02.1999р. №1-рп/99 (справа №1-7/99) зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце (абзац другий пункту 2).

Таким чином, з 29.12.2015р. особи, які зазначені в ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», набули право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Суд дійшов висновку, що позивачу, який одержує пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», має бути перераховано пенсію з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Вказане право у позивача виникло на підставі ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в редакції Закону України 23 грудня 2015 року № 900-VIII.

Зазначений підхід гарантує єдність умов та норм пенсійного забезпечення осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та забезпечує відсутність дискримінації таких осіб в залежності від дати отримання права на пенсію.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008р. №45.

Суд звертає увагу, що вказаний Порядок затверджено відповідно до частини третьої статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Іншого порядку перерахунку пенсії колишніх працівникам міліції не затверджено.

Пунктом першим вказаного Порядку передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно з п.2 вказаного Порядку встановлено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що Постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» є рішенням, прийняття якого створило для МВС обов'язок вчинити дії згідно з п.2 вказаного Порядку.

Суд вважає, що внаслідок невиконання вказаного обов'язку порушується право позивача на перерахунок пенсії, оскільки подальші дії уповноважених органів щодо здійснення заходів направлених на перерахунок пенсії позивача, у тому числі підготовку відповідної довідки, пов'язуються із виконанням МВС цього обов'язку.

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині оскарження бездіяльності щодо надання інформації до Пенсійного фонду України та в частині зобов'язання невідкладно надати до Пенсійного фонду України відповідну інформацію шляхом визнання протиправною бездіяльності МВС щодо не надіслання інформації про наявність підстав для перерахунку пенсії у зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» відносно ОСОБА_3 та зобов'язання МВС надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про наявність підстав для перерахунку пенсії у зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» відносно ОСОБА_3.

Зазначене відповідає висновкам Вищого адміністративного суду України в ухвалах від 29.11.2016р. №К/800/32742/16, від 16.11.2016р. №К/800/30973/16, від 30.01.2017р. №К/800/2543/17, від 30.01.2017р. № К/800/2519/17, від 30.01.2017р. №К/800/2515/17, від 03.02.2017р. №К/800/2922/17.

Пунктом 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби: у Національній гвардії України - державним органом, у якому вони перебували на пенсійному обліку до 1 січня 2007 року; у штабах і військах Цивільної оборони України, що ліквідовані, органах та підрозділах служби цивільного захисту та Держтехногенбезпеки - ДСНС; у розвідувальних підрозділах органів державної безпеки колишнього Союзу РСР та Служби безпеки України, що ліквідовані, - Службою зовнішньої розвідки за відповідними посадами у такому державному органі на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики.

Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Таким чином, Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не визначає МВС органом, що складає та надсилає до органів Пенсійного фонду України довідки відносно пенсіонерів (які не працювали в МВС).

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог щодо: - визнання протиправною бездіяльності щодо відмови у наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області довідки на позивача про встановлення нових видів грошового забезпечення поліцейських для перерахунку раніше призначеної пенсії; - зобов'язання підготувати та невідкладно надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області довідку на позивача про розмір грошового забезпечення офіцера поліції, який проходить службу на посаді заступника командира роти стройового підрозділу поліції, в спеціальному званні майора поліції, з календарною вислугою 21 рік, з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», для перерахунку раніше призначеної пенсії.

Відповідач не є органом, який вчиняє обчислення, призначення, перерахунок, надання або виплату пенсійних виплат.

Враховуючі висновки про протиправність бездіяльності щодо подання інформації до Пенсійного фонду України, суд вважає, що позовні вимоги про визнання протиправними дій щодо відкидання підстав щодо перерахунку раніше призначеної пенсії позивачу, як колишньому працівнику міліції, на вимоги зміненого законодавства - не підлягають задоволенню.

Позивачем надана до суду квитанція від 16.12.2016р. про сплату судового збору у розмірі 200,00 грн. за подання позовної заяви.

Відповідно до ч.1 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з ч.3 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Таким чином, стягненню на користь позивача підлягає 50,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_3 до Міністерства внутрішніх справ України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Пенсійний фонд України та Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо не надіслання інформації про наявність підстав для перерахунку пенсії у зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» відносно ОСОБА_3.

Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про наявність підстав для перерахунку пенсії у зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» відносно ОСОБА_3.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства внутрішніх справ України (ідентифікаційний код: 00032684; місцезнаходження 01024, м. Київ, вулиця Богомольця, будинок 10) суму судових витрат у розмірі 50 (п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частини проголошено у судовому засіданні 09 лютого 2017 року, повний текст постанови буде виготовлений протягом п'яти днів з дня завершення судового розгляду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 13 лютого 2017 року.

Головуючий суддя Куденков К.О.

Судді Бабаш Г.П.

Алябєв І.Г.