Постанова № 64655639, 08.02.2017, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2017
Номер справи
428/8649/16-а
Номер документу
64655639
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Баронін Д.Б.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2017 року справа №428/8649/16-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Блохіна А.А. суддів: Гаврищук Т.Г., Компанієць І.Д., розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 Управління Пенсійного фонду України в Луганській області на постанову Сєверодонецького міського суду Луганської області від 31 жовтня 2016 року у справі № 428/8649/16-а за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 Управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дій та зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років-

ВСТАНОВИВ:

11 серпня 2016 року ОСОБА_3 звернувся до Сєвєродонецького міського суду Луганської області із позовом до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років.

В обґрунтування позову позивач вказує, що він перебуває на обліку в ОСОБА_2 управлінні Пенсійного Фонду України в Луганській області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 04.03.2015 року. Він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок призначеної йому пенсії з урахуванням винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, виплачувану на підставі постанови кабінету Міністрів України від 04.06.2014 року «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету», та від 31 січня 2015 року № 24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій», яка була йому призначена з 25.07.2014 року за період безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та виплачувалась в період з липня по 03.03.2015 року. Однак відповідач відмовив йому у перерахунку пенсії мотивуючи це тим, що відповідно до ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та п. 7 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей, затвердженого постановою КМУ від 17 липня 1992 р. № 393 пенсії обчислюються з урахуванням, зокрема, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії в розмірах, установлених законодавством. Винагорода за безпосередню участь в АТО при обчисленні позивачу пенсії врахована не була, підстави для перерахунку йому пенсії з урахуванням винагороди за безпосередню участь в АТО відсутні. З цим рішенням відповідача він не згоден, оскільки винагорода виплачувалась йому щомісячно з 25 липня 2014 року до звільнення, тому мала постійний характер і повинна вважатись додатковим видом грошового забезпечення, також, з усіх нарахованих йому сум грошового забезпечення (в тому числі з винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції) був сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. За таких обставин у вказаному позові ОСОБА_3, із урахуванням уточнених позовних вимог, просив: - визнати протиправними дії ОСОБА_2 управління Пенсійного Фонду України в Луганській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії на користь нього, з урахуванням винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції; - зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату призначеної йому пенсії за вислугу років у відповідності до вимог ст. 43, 63 Закону України 9 квітня 1992 pоку № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі ОСОБА_4 № 2262-XII) з урахуванням винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, з 26.09.2015 року.

Постановою Сєверодонецького міського суду Луганської області від 31 жовтня 2016 року у справі № 428/8649/16-а адміністративний позов було задоволено повністю. Визнано протиправними дії ОСОБА_2 управління Пенсійного Фонду України в Луганській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії на користь ОСОБА_3 з урахуванням винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції. Зобов'язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату призначеної ОСОБА_3 пенсії за вислугу років у відповідності до вимог ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Постанова мотивована тим, що додаткова грошова винагорода за участь в АТО, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Не погодившись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що постанова суду першої інстанції є необґрунтованою, винесеною з порушенням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим підлягає скасуванню та просив прийняти нове рішення, яким скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

В доводах апеляційної скарги апелянт посилається на те, що виплата з назвою «винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції» не містяться в переліку додаткового грошового забезпечення, що перелічений в цілому у статті 43 Закону № 2262-XII, п. 7 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейским та членам їхніх сімей» та конкретизовано у п.1 та Додатку №26 до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

При цьому, апелянт додатково зазначає, що застосуванню підлягає саме Додаток №26, а не Додаток №25, як зазначено в тексті оскаржуваного судового рішення, оскільки саме за цим додатком визначається грошове забезпечення працівників органів внутрішніх справ.

Щодо відсутності правових підстав для включення в розрахунок пенсії винагороди за участь в антитерористичній операції, додатково зазначено, що ці виплати було регламентовано Постановами Кабінету Міністрів України №158 від 04.06.2014 та №24 від 31.01.2015. Вказана виплата нараховувалась на підставі окремих умов, таких як особливий період, або під час проведення антитерористичної операції. За таких обставин винагорода за участь в антитерористичній операції - це тимчасові виплати, які не мають постійного характеру.

У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд апеляційної скарги проводиться в порядку письмового провадження.Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вислугу років, довічно, було призначено пенсію, що підтверджується копією пенсійного посвідчення серії ААІ № 173745, виданого 05.06.2015 року Пенсійним фондом України.

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Спірним в цій справі є право позивача на включення до розміру грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, суми винагороди за участь в антитерористичній операції.

Виплата винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій в 2014 році визначалась постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету», а в 2015 році - постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2015 № 24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій».

Згідно із копією довідки від 16.01.2015 року про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпечені її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, ОСОБА_3 дійсно в період з 25.07.2014 року по теперішній час безпосередньо бере участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Луганської області.

Відповідно до копії довідки, виданої 18.07.2016 року ОСОБА_5 районним відділом ГУМВС України у Луганській області, ОСОБА_3 ОСОБА_5 РВ ГУМВС за період з 25 липня по 30 листопада 2014 року була нарахована та виплачена винагорода за участь в АТО у сумі 25988,00 грн.

Також ОСОБА_5 районний відділ ГУМВС України у Луганській області видав довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно якої ОСОБА_3 були виплачені додаткові види грошового забезпечення з 01.11.2014 року по 28.02.2015 року, а саме: надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі 3262,28 грн., винагорода за участь в АТО - 21547,00 грн., премія - 16021,98 грн. ОСОБА_6 зазначених сум сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інші відрахування.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що винагорода за участь в АТО, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення осіб рядового та начальницького складу, з розміру якого обчислюється пенсія. А довідка ОСОБА_5 районного відділу ГУМВС України у Луганській області свідчить про нарахування позивачу винагороди за участь в АТО, і з цих сум сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Проте, колегія суддів вважає такий висновок помилковим.

В ході розгляду справи встановлено, що 22 червня 2016 року позивач звернувся до ОСОБА_2 управління Пенсійного Фонду України в Луганській області із заявою, в якій просив перерахувати йому пенсію з урахуванням винагороди за участь в АТО. Вказівка на будь-які додатки до цієї заяви у тексті заяви відсутня.

ОСОБА_2 управління Пенсійного Фонду України в Луганській області № 273/М-11 від 06.09.2016 року позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії на підставі статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», оскільки винагорода за безпосередню участь в АТО не включена до довідок, які були ним подані до управління. Також у листі було вказано, що до встановлених виключно законом України нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на підставі введення яких усі призначені за Законом пенсії підлягають перерахунку, належать лише надбавки, доплати, підвищення.

26 вересня 2016 року позивач надав до ОСОБА_2 управління Пенсійного Фонду України в Луганській області довідку від 19.09.2016 року № 49/14008, видану Попаснянським РВ ГУМВС України в Луганській області, в якій були вказані надбавки виплачені позивачу в період з липня 2014 року по лютий 2015 року, в тому числі винагорода за участь в АТО.

ОСОБА_2 управління Пенсійного Фонду України в Луганській області № 413/М-11 від 10.10.2016 року позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії на підставі статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», оскільки винагорода за безпосередню участь в АТО не включена до деяких довідок, які були ним подані до управління. У вказаному листі було зазначено, що підстав для врахування винагороди за участь АТО при перерахунку пенсії немає. Також, орган Пенсійного фонду із посиланням на п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій в листі вказав, що інформація щодо підстав для перерахунку пенсії від уповноваженого структурного підрозділу МВС не надходила.

У відповідності до частині 2 статті 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій, які зазначені позивачем у адміністративному позові, є ОСОБА_4 України від 09 квітня 1992 року N 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». ОСОБА_4 визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, які мають право на пенсію за цим Законом. Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Закон України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - № 2011-XII) визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Статтею 3 вказаного Закону зазначено сферу його дії, а саме його дія поширюється на:

1) військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - правоохоронних органів), Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України, і військовослужбовців зазначених вище військових формувань та правоохоронних органів - громадян України, які виконують військовий обов'язок за межами України, та членів їх сімей;

2) військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби, та членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти;

3) військовозобов'язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, і членів їх сімей.

Також у частині 1 статті 15 Закону № 2011-ХІІ зазначено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону № 2262-XII.

Відтак, Закон № 2011-XII розповсюджується на діючих військовослужбовців та не поширюється на працівників органів внутрішніх справ, яким є позивач. Більш того, він не стосується правовідносин, пов'язаних із пенсійним забезпеченням вказаних осіб.

Згідно ч.3 ст.43 Закону № 2262-ХІІ (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, є вичерпним, а одноразові додаткові види грошового забезпечення взагалі не зазначені.

У відповідності до ст.7 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» (далі ОСОБА_4 № 2464-VI) єдиний внесок для платників, зазначених в абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, а саме: підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, військових частин та органів, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, нараховується на суму грошового забезпечення кожної застрахованої особи, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами; допомоги або компенсації відповідно до законодавства.

Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» від 17 липня 1992 року N 393 встановлено, що пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення:

- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області згідно п.п. 5 п. 2.2 розд. 2 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 27.06.2002 № 11-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.07.2002 за № 581/6869 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25.02.2008 № 5-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 13.03.2008 за № 208/14899), здійснює призначення (перерахунок) пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-XII. Згідно діючого законодавства України обов'язок по підготовці та наданню документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсій покладений на структурні підрозділи відповідних Міністерств, звідки звільнені зазначені особи.

Зазначені виплати не мають систематичного характеру, а мають тимчасовий характер, залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вони не включаються до складу грошового забезпечення при звільненні з військової служби.

Тому пенсійним органом при призначенні пенсії дотримано вимоги ст.43 Закону № 2262-XII та п.7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" від 17 липня 1992 року N 393.

Згідно ст. 69 Закону України від 16.10.1996 № 422/96-ВР «Про Конституційний Суд України» рішення і висновки Конституційного суду України є обов'язковими до виконання.

13 травня 2015 року Конституційним Судом України ухвалено рішення по справі № 4-рп/2015 щодо офіційного тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону № 2262-XII, де зазначено, що однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсії. Згідно з частиною третьою статті 43 Закону пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за Законом, та членам їх сімей обчислюються з урахуванням, зокрема, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, установлених законодавством.

Положенням першого речення частини третьої статті 63 Закону передбачено підстави для перерахунку пенсій та перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються для їх перерахунку. Так, усі призначені за Законом пенсії підлягають перерахунку, у тому числі, у зв'язку із введенням для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Аналіз наведених положень Закону вказує на єдиний підхід законодавця до визначення видів грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються як при призначенні пенсій (стаття 43), так і при перерахунку раніше призначених пенсій (стаття 63).

Граматичний аналіз положень першого речення частини третьої статті 63 Закону дає підстави стверджувати, що слова «надбавок, доплат, підвищень» є вставленою конструкцією словосполучення «нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення», яка вказує на те, що такими видами є лише надбавки, доплати, підвищення.

Конституційний Суд України наголосив, що виключно Верховна Рада України шляхом прийняття законів визначає види грошового забезпечення для обчислення та перерахунку пенсій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом, а Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення права осіб на пенсійне забезпечення, керуючись Конституцією та законами України.

З огляду на викладене, суд першої інстанції не встановив належним чином обставини справи, не надав їм належної правової оцінки та зробив помилковий висновок про наявність підстав для задоволення позову.

Постанова суду підлягає скасуванню у відповідності до приписів ст.202 КАС України з прийняттям нової про відмову у задоволенні позову.

Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 197, 198, 200, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 Управління Пенсійного фонду України в Луганській області - задовольнити.

Постанову Сєверодонецького міського суду Луганської області від 31 жовтня 2016 року у справі № 428/8649/16-а - скасувати.

Прийняти нову постанову.

У задоволені позову ОСОБА_3 до ОСОБА_2 Управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дій та зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через пять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили.

Головуючий: А.А. Блохін

Судді: Т.Г. Гаврищук

ОСОБА_6