печерський районний суд міста києва
Справа № 757/3225/17-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Тарасюк К.Е., при секретарі Ксендзовій А.В., за участю сторони кримінального провадження - слідчого України Іжука Р.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Києві провадження за клопотанням старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Іжука Р.Б. про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю виготовлення та вилучення їх копій, -
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Іжук Р.Б. звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим із прокурором, про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення.
В обґрунтування клопотання, посилаючись на положення ст. ст. 159 - 162 КПК України, зазначив, що другим слідчим відділом управління з розслідування злочинів, вчинених працівниками органів, які ведуть боротьбу зі злочинністю Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000003581 від 21.11.2016 за фактами умисного неподання декларацій 17 службовими особами ДФС, за ознаками злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України.
В ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000001772 встановлено, що у період з 01.09.2016 по 31.10.2016 службові особи Офісу великих платників податків ДФС - загальна кількість 17 осіб, відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) зобов'язані були в порядку та строки, передбачені Законом, подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), щорічну декларацію за 2015 рік. Проте, в зазначений період службові особи Офісу великих платників податків ДФС, діючи умисно, достовірно знаючи про те, що в строк до 31.10.2016 зобов'язані подати до Реєстру щорічну декларацію за 2015 рік, у період з 01.09.2016 по 31.10.2016 умисно не подали до Реєстру зазначені декларації.
Зокрема, згідно з п.п. 3.3 розпорядження начальника Офісу великих платників податків ДФС № 44-р від 30.08.2016 «Про отримання ключів електронного цифрового підпису працівникам Офісу великих платників податків ДФС» працівникам даного відомства, які мають право застосування електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП), організовано видачу ключів ЕЦП.
Однак, всупереч п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону, п. 1 рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Рішення), незважаючи на часткове формування та отримання ЕЦП на магнітний носій, відповідно до інформації управління по роботі з персоналом Офісу великих платників податків ДФС, наступні службові особи ДФС, яких управлінням по роботі з персоналом 01.11.2016 додатково попереджено про обов'язок декларування доходів у Реєстрі на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, не подали (несвоєчасно подали) декларації до Реєстру станом на 31.10.2016 службові особи, вказані слідчим у клопотанні.
Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції № 51-09/320/17 від 12.01.2017, отриманого на повторний запит Генеральної прокуратури України № 17/3/2-164 вих.-16 від 19.12.2016, встановлено, що станом на 12.01.2017 в результаті перевірки, проведеної уповноваженою особою Національного агентства, що підтверджується відповідними висновками, виявлено неподання наступними службовими особами Офісу великих платників податків ДФС із вищевказаного списку - суб'єктами декларування таких декларацій були особи, вказані слідчим у клопотанні.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 11 Закону, п. 3 Розділу І. «Загальні положення» Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 (далі - Порядок) до повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції належить забезпечення ведення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Із урахуванням наведеного, зважаючи на обмеженість публічного доступу до конфіденційної інформації, що подається суб'єктами декларування та міститься у Реєстрі, в органу досудового розслідування, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин можливого вчинення кримінального правопорушення у даному кримінальному провадженні, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до повних даних (у тому числі конфіденційної інформації) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ведення якого здійснюється Національним агентством з питань запобігання корупції, в межах відомостей стосовно службових осіб (у тому числі колишніх службових осіб) Офісу великих платників податків ДФС, вказаних слідчим у клопотанні, а також до оригіналів документів, складених, оформлених, отриманих тощо уповноваженими особами Національного агентства з питань запобігання корупції в ході та за результатами проведення відповідних перевірочних дій стосовно вказаних осіб з можливістю їх вилучення.
Отримання доступу до повних даних (у тому числі конфіденційної інформації) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в межах відомостей стосовно вищевказаних службових осіб (у тому числі колишніх службових осіб) Офісу великих платників податків ДФС, із можливістю зняття копій інформації, що міститься в даній електронній інформаційній системі в межах зазначених суб'єктів декларування, а також до оригіналів документів, складених, оформлених, отриманих тощо уповноваженими особами Національного агентства з питань запобігання корупції в ході та за результатами проведення відповідних перевірочних дій стосовно вказаних осіб з можливістю їх вилучення, поряд з іншим, надасть можливість органу досудового розслідування підтвердити факт ймовірного неподання службовими особами (у тому числі колишніми службовими особами) Офісу великих платників податків ДФС декларацій, які останні зобов'язані були подати відповідно до вимог чинного законодавства у сфері запобігання корупції.
Заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування клопотання, вивчивши клопотання та долучені до нього матеріали кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що другим слідчим відділом управління з розслідування злочинів, вчинених працівниками органів, які ведуть боротьбу зі злочинністю Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000003581 від 21.11.2016 за фактами умисного неподання декларацій 17 службовими особами ДФС, за ознаками злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в якому мають обґрунтувати можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає вимогам ст. ст. 160, 161, 162 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та наявність правових підстав для надання доступу до запитуваних слідчим інформації та документів, фактичні дані яких можуть мати важливе значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні.
Разом з тим, необхідність вилучення оригіналів документів слідчий належним чином у клопотанні не обґрунтував, а відтак, клопотання підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст. 107, 160, 162, 163, 164, 166, 309, 376 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Іжука Р.Б. про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення, - задовольнити частково.
Надати старшим слідчим в особливо важливих справах другого слідчого відділу управління з розслідування злочинів, вчинених працівниками органів, які ведуть боротьбу зі злочинністю Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Іжуку Руслану Богдановичу та Люльчуку Олександру Олександровичу, слідчому в особливо важливих справах другого слідчого відділу управління з розслідування злочинів, вчинених працівниками органів, які ведуть боротьбу зі злочинністю Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Зінченку Сергію Олександровичу тимчасовий доступ до повних даних (у тому числі конфіденційної інформації) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ведення якого здійснюється Національним агентством з питань запобігання корупції (бульвар Дружби Народів, 28, м. Київ, 01103, код ЄДРПОУ 40381452), із можливістю зняття копій інформації, що міститься в даній електронній інформаційній системі, в межах відомостей стосовно наступних службових осіб (у тому числі колишніх службових осіб) Офісу великих платників податків ДФС:
- ОСОБА_5 - начальника відділу перевірок трансфертного ціноутворення управління аудиту;
- ОСОБА_6 - заступника начальника відділу координації бюджетного процесу управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем;
- ОСОБА_7 - заступника начальника відділу податкового супроводження підприємств машинобудування і металообробки управління податкового супроводження підприємств виробничої сфери;
- ОСОБА_8 - старшого слідчого з особливо важливих справ п'ятого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань;
- ОСОБА_9 - старшого слідчого з особливо важливих справ сьомого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань;
- ОСОБА_10 - старшого слідчого з особливо важливих справ восьмого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань;
- ОСОБА_11 - старшого слідчого з особливо важливих справ восьмого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань,
а також до оригіналів документів, складених, оформлених, отриманих тощо уповноваженими особами Національного агентства з питань запобігання корупції в ході та за результатами проведення відповідних перевірочних дій стосовно вказаних службових осіб (у тому числі колишніх службових осіб) Офісу великих платників податків ДФС з можливістю вилучення належним чином завірених їх копій.
Визначити строк дії ухвали тривалістю 30 днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя К.Е. Тарасюк
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Примірник 1 - в матеріали судового провадження за клопотанням.
Примірник 2 - виданий старшому слідчому в ОВС ГСУ ГПУ Іжуку Р.Б.
Слідчий суддя К.Е. Тарасюк