Справа № 127/26144/16-п
Провадження № 3/127/390/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.02.2017 м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Клапоущак С. Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в м. Вінниці про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на «Укрзалізниця», проживаючого: м. Вінниця, 1-й пров. Бестужева, 12, за ч. 2 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
04.12.2016 року о 22:14 год. в м. Вінниці по вул. Лермонтова водій ОСОБА_1, в порушення вимог пункту 2.5 Правил дорожнього руху України, керував автомобілем НОМЕР_1, з ознаками наркотичного спяніння (зіниці очей не реагують на промені світла, тремтіння пальців рук, хитка хода), від проходження огляду на стан спяніння відмовився в присутності двох свідків.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, пояснивши, що того дня він керував автомобілем, однак в стані алкогольного чи наркотичного не був. Вказав, що не відмовлявся пройти огляд на визначення стану спяніння, однак не хотів їхати саме з працівниками поліції. Пояснив, що пройшов огляд самостійно наступного дня, згідно якого ознак спяніння не виявлено.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснив, що працює інспектором поліції, того дня під час патрулювання було помічено автомобіль, у якого не працювало світло. Зупинили автомобіль, під час перевірки документів у водія було виявлено ознаки наркотичного спяніння тремтіння пальців рук, зіниці не реагували на промені світла. Запропонували проїхати в лікарню пройти огляд на визначення стану спяніння, однак водій відмовився в присутності двох свідків, причину відмови не повідомив.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_3 пояснив, що його було запрошено в якості свідка під час того, коли водію ОСОБА_1 працівник поліції запропонував пройти огляд на визначення стану спяніння в лікарні, однак він відмовився, сказавши, що ні куди з працівниками поліції не поїде.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_4 пояснив, що того дня до нього зателефонував ОСОБА_1 та повідомив, що його відсторонили від керування автомобілем та просив, щоб він приїхав. Причину відсторонення пояснили, що він ніби перебуває в стані наркотичного спяніння. ОСОБА_1 не відмовлявся пройти огляд, а відмовився проїхати з працівниками поліції.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 04.12.2016 року (а.с.2), письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_5, згідно яких в їх присутності водій ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан спяніння (а.с.3, 4).
Суд не бере до уваги медичний висновок №1769 від 05.12.2016 року (а.с.13), відповідно до якого ОСОБА_1 тверезий, оскільки він притягується до адміністративної відповідальності не за керування транспортним засобом в стані наркотичного (алкогольного) сп"яніння, а за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння, а також такий огляду було проведено більш ніж протягом двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.
Відповідно до ч.2 ст. 130 КУпАП забороняється повторне протягом року керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого спяніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п.2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до п. 6, 7 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року огляд на стан спяніння проводиться:
поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби);
лікарем закладу охорони здоровя (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
7. У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно достатті 266Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі заклад охорони здоровя).
Згідно п. 9 наказу МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Відповідно до п. 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду постанови КМУ від 17 грудня 2008 р. N 1103 у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Відповідно до ч. 3, 4, 5 ст. 266 КУпАП у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності працівника міліції. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
В судовому засіданні було продемонстровано та досліджено відеозапис з нагрудної камери інспектора поліції, на якій зафіксовано, що водій ОСОБА_1 відмовляється від проходження огляду на визначення стану спяніння.
Заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи та враховуючи особу ОСОБА_1, при визначенні стягнення, яке слід накласти на правопорушника, враховуючи особу останнього, який керував автомобілем з ознаками наркотичного спяніння, від проходження огляду на стан спяніння відмовився в присутності двох свідків, чим наражав на небезпеку інших учасників дорожнього руху, раніше притягувався до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху України, тобто не зробив для себе належних висновків і, будучи протягом року підданий адміністративному стягненню за керування транспортними засобами в стані алкогольного (наркотичного) спяніння, повторно вчинив аналогічне адміністративне правопорушення, вважаю, що останнього слід притягнути до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 130 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, з метою його виховання та недопущення нових правопорушень у майбутньому, оскільки правопорушник відмовився та ухилився від проходження відповідно до встановленого законом порядку огляду на визначення стану сп'яніння в присутності двох свідків, що є підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з нього судовий збір на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 33, 40-1, 130 ч.2, 221, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 20400 (двадцять тисяч чотириста) гривень на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 (три) роки.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на «Укрзалізниця», проживаючого: м. Вінниця, 1-й пров. Бестужева, 12 320 (триста двадцять) гривень судового збору на рахунок УДКСУ у м. Вінниці, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38054707, банк отримувача ГУ ДКСУ у Вінницькій області, код банку отримувача (МФО) 802015, рахунок отримувача 31215206700002, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: