Справа № 815/2733/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Потоцької Н.В.
розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 комунальної власності Одеської міської ради до ОСОБА_2 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3, Одеської міської ради про скасування реєстрації декларації, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 комунальної власності Одеської міської ради до ОСОБА_2 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3, Одеської міської ради в якому позивач просить:
- скасувати реєстрацію Декларації про готовність до експлуатації обєкта (квартири АДРЕСА_1), якій належить до І ІІІ категорії складності, зареєстрованої ОСОБА_2 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 07 квітня 2016 року.
Позовні вимоги позивач (ОСОБА_1 ) обґрунтовує тим, що право користування зазначеним нежитловим приміщенням, належить йому та засноване на Договорі оренди нежитлового приміщення № 40/5 та Додатковому договору №6 від 5 грудня 2013 року про внесення змін до Договору оренди нежитлового приміщення від 12 грудня 2006 року № 40/5.
Згідно п. 22 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 р. № 750). орган державного архітектурно - будівельного контролю скасовує реєстрацію декларації за рішенням суду про скасування реєстрації декларації, що набрало законної сили. Отже, вищевказана Декларація про готовність до експлуатації обєкта нерухомості не відповідає реальним обставинам проведення реконструкційних робіт та містить недостовірну інформацію, а відповідно є недійсною, а її реєстрація ОСОБА_2 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області підлягає скасуванню в судовому порядку.
Представник позивача до судового засідання не зявився. 01.02.2017 року через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника за вх. №ЕМ/466/17.
ОСОБА_2 комунальної власності Одеської міської ради в обґрунтування заявлених позовних вимог зазначив, що згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 61068854 від 09.06.2016 р., квартира АДРЕСА_2, загальною площею 289,2 м2, житловою площею 72,3 м2, зареєстрована за ОСОБА_3 на праві приватної власності на підставі декларації про готовність обєкта до експлуатації від 07.04.2016 р. серія та номер: ОД 142160981691.
ОСОБА_3 включені до загальної площі реконструйованої квартири № 1 нежилі підвальні приміщення площею 128,4 м2, які належать територіальній громаді міста ОСОБА_2 ДАБІ в Одеській області неправомірно зареєстровано декларацію про готовність квартири АДРЕСА_3 площею 289,2 м2, а отже реєстрація вказаної декларації підлягає скасуванню.
Представник позивача до судового засідання не зявився. 01.02.2017 року через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження за вх. № 3040/17.
Представник відповідача до судового засідання не зявився. Про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином та завчасно, що підтверджується матеріалами справи.
В обґрунтування заявленої правової позиції подав письмові заперечення, в яких зокрема зазначив, що відповідно до п. 10 Закону України «Про регулювання у сфері містобудівної діяльності» та п.п. 19, 20 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року № 461, замовник відповідає за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій декларації, в свою чергу Інспекція перевіряє протягом десяти робочих днів з дати подання до неї декларацій повноту даних, зазначених у ній, та реєструє декларацію.
Представник третьої особи (ОСОБА_3) в письмових поясненнях (т. 1 а/с. 26 - 30) вказує, що по - перше, право позивача ОСОБА_1, як фізичної особи, не порушено, оскільки копії договору оренди свідчать про те, що він укладався із фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1
По - друге, позивачем не доведено, що орендоване і реконструйоване приміщення є одним і тим самим обєктом нерухомості.
По - третє, договір оренди, наданий позивачем, нотаріально не посвідчений, а отже, є нікчемним.
Представник третьої особи (Одеської міської ради) позов підтримав. В обґрунтування заявленої правової позиції надав письмові пояснення, в яких зокрема зазначив.
На ДАБІ в Одеській області, що є органом державного архітектурно-будівельного контролю, покладено функції контролю за дотриманням містобудівного законодавства, що, крім іншого, передбачає перевірку зазначених у декларації відомостей на предмет достовірності та, у випадку виявлення недостовірної інформації, вжиття заходів реагування, передбачених законодавством.
Згідно з ч. 2 ст. 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у разі виявлення інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати обєкт самочинним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такого повідомлення або декларації підлягає скасуванню інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Отже, виявлення в Декларації недостовірних даних, які дозволяють кваліфікувати об'єкт як самочинне будівництво, що має місце у даному випадку, вказують на те, що реєстрація декларації підлягає скасуванню.
Зважаючи на те, що до судового засідання прибули не всі особи, хоча і були повідомлені належним чином, перешкод для розгляду справи не має, суд вирішив розглянути справу в порядку письмового провадження (ч. 6 ст. 128 КАС України).
Дослідивши матеріали справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Нежилі приміщення підвалу, загальною площею 128,4 м2 розташовані за адресою: м.Одеса, вул. Канатна, 10 є комунальною власністю територіальної громади м. Одеси згідно рішення Одеської обласної ради народних депутатів УРСР від 25.11.1991 р. «Про розмежування державного майна між власністю обласної ради, міст обласного підпорядкування та районів області» та свідоцтва про право власності від 26.04.2006 р., виданого на підставі рішення виконкому Одеської міської ради від 30.09.2004 р. № 586. Управління вказаними нежитловими приміщеннями здійснює ОСОБА_2 комунальної власності Одеської міської ради.
Відповідно до п. 2.1. Положення про ОСОБА_2 комунальної власності Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 19.02.2013 року № 2752- VI, ОСОБА_2 комунальної власності Одеської міської ради є правонаступником представництва по управлінню комунальною власністю Одеської міської ради і є виконавчим органом Одеської міської ради. Основним завданням ОСОБА_2 є управління комунальною власністю, забезпечення надходження коштів до бюджету міста за рахунок ефективного обліку, використання, збереження майна територіальної громади.
Нежилі приміщення підвалу загальною площею 128,4 м2 розташовані за адресою: м.Одеса, вул. Канатна, 10, згідно договору оренди нежитлового приміщення від 12.12.2006 р. № 40/5, здані в оренду ФОП ОСОБА_1 (строк дії договору до 05.11.2016 р.).
03.06.2016 року ФОП ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_2 із заявою, та повідомив, що наприкінці травня 2016 року у орендоване приміщення зявився громадянин ОСОБА_3 і вимагав звільнення приміщення, мотивуючи тим, що він є власником даного обєкту на підставі Декларації про готовність обєкта до експлуатації від 07.04.2016 р., серія та номер: ОДІ 42160981691.
03.09.2007 року Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю м. Одеси при УАМ ОМР видала дозвіл на виконання будівельних робіт № 604/07.
Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 61068854 від 09.06.2016 р. квартира АДРЕСА_2, загальною площею 289,2 кв. м., житловою площею 72,3 м2, зареєстрована за ОСОБА_3 на праві приватної власності на підставі декларації про готовність обєкта до експлуатації від 07.04.2016 р. серія та номер: ОД 142160981691.
Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам суд виходив з наступного.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлені Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Статтею 26 Закону № 3038 передбачено, що забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва. Суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об'єктів. Проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; 6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування.
Частиною 3 ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що для отримання дозволу подається заява, до якої додаються:
1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;
2) копія розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності (замість копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою);
3) проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку;
4) копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або згода його власника, засвідчена у встановленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації чи капітального ремонту;
5) копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;
6) інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати.
Форма дозволу на виконання будівельних робіт, форма заяви, що подається для його отримання, форма відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, порядок видачі та анулювання дозволу на виконання будівельних робіт визначаються Кабінетом Міністрів України.
Частиною 4 ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що відмова у видачі дозволу на виконання будівельних робіт видається заявнику в письмовому вигляді з відповідним обґрунтуванням у строк, передбачений для видачі дозволу.
Підставою для відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт є:
1) неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу такого дозволу;
2) невідповідність поданих документів вимогам законодавства;
3) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах.
Рішення про видачу або анулювання дозволу на виконання будівельних робіт може бути розглянуто у порядку нагляду центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (без права видачі дозволу), або оскаржено до суду.
В частині 7 статті 36 вказаного Закону зазначено, що декларацію про початок виконання будівельних робіт може бути скасовано органом державного архітектурно- будівельного контролю у разі: 1) подання замовником заяви про скасування декларації про початок виконання будівельних робіт; 2) отримання відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем і замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою; 3) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності обєкта будівництва проектній документації на будівництво такого обєкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.
Відповідно до ч. 2 ст. 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у разі виявлення інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати обєкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такого повідомлення або декларації підлягає скасуванню інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з абзацами 7-9 пункту 22 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 р. № 461, у разі виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю недостовірних даних встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, яка зазначалася в ній, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у декларації), наведених у зареєстрованій декларації, які є підставою вважати обєкт самочинним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такої декларації підлягає скасуванню органом державного архітектурно-будівельного контролю.
Судом також встановлено, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською власністю) і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною) власністю» від 05.11.1991 року № 311, житловий та нежитловий фонд Рад народних депутатів, житлово-експлуатаційні, житлово-комунальні, ремонтно-будівельні та інші організації, пов'язані з обслуговуванням та експлуатацією цього житлового фонду передано у власність адміністративно-територіальних одиниць (комунальної власності).
На виконання Постанови № 311, рішенням Одеської обласної ради народних депутатів «Про розмежування державного майна між власниками обласної Ради, міст обласного підпорядкування та районів області» від 25.11.1991 року № 266-ХХІ, відповідно до додатку № 2 житловий та нежитловий фонд місцевих рад народних депутатів в містах обласного значення передано у власність міст обласного значення.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про основи містобудування» при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути, зокрема забезпечені: розробка містобудівної документації, проектів конкретних об'єктів згідно з вихідними даними на проектування, з дотриманням державних стандартів, норм і правил;
розміщення і будівництво об'єктів відповідно до затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та проектів цих об'єктів;
урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва.
Згідно з ч. 5 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: отримання замовником або проектування вихідних даних; розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; затвердження проектної документації; виконання підготовчих та будівельник робіт; прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; реєстрація права власності на об'єкт містобудування.
Таким чином, перед введенням в експлуатацію обєкта будівництва, забудовник повинен отримати містобудівні умови та обмеження та іншу дозвільну документацію.
Порядок отримання містобудівних умов та обмежень до 2007 року визначався Порядок надання архітектурно-планувального завдання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1999 року № 2328. Відповідно до п. 27 Постанови для розроблення та одержання архітектурно-планувального завдання на реконструкцію, реставрацію та капітальний ремонт об'єкта архітектури (крім пам'яток історії та культури) замовник подає заяву до місцевого органу містобудування та архітектури.
До заяви додаються, зокрема, такі документи:
у разі коли намічено здійснити зміну функціонального призначення об'єкта архітектури - рішення про погодження місця розташування об'єкта разом з матеріалами попереднього погодження, в інших випадках - дозвіл на проведення проектно - вишукувальних робіт з відповідними матеріалами;
документ, який засвідчує наявність (відсутність) у замовника права власності на об'єкт архітектури, а за умови відсутності такого права - згода власника (власників) об'єкта архітектури на проведення зазначеного будівництва;
характеристика намірів замовника стосовно реконструкції, капітального ремонту їв тому числі зміни функціонального призначення, можливого перепланування), реставрації обєкта архітектури.
Власник відповідної квартири, яка розташована за адресою АДРЕСА_4 (площа 55,6 м2), після реконструкції загальну площу збільшив до 289,2 м2 без надання відповідних правовстановлювальних документів на приміщення такої площі.
Порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт який був чинний до 19.01.2010 року, тобто, на момент визначеної ОСОБА_3 у декларації дати видачі йому дозволу на виконання відповідних будівельних робіт, визначався відповідним положенням, затвердженим наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 року № 273.
Відповідно до п. 2.1 Положення для одержання дозволу на виконання будівельних робіт забудовник (замовник) повинен податидо інспекції держархбудконтролю такі документи:
а) заяву забудовника (замовника), (додаток 1);
б)рішення виконавчого органу відповідної ради або місцевої державної адміністрації про дозвіл на будівництво об'єкта містобудування;
в)документ, що посвідчує право власності забудовника (замовника) чи право користування (у тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою, на якій буде розміщено об'єкт містобудування;
г)комплексний висновок державної інвестиційної експертизи;
ґ) документи про призначення відповідальних виконавців робіт (виконроба, осіб, що виконують технічний нагляд, авторський нагляд);
д)затверджену в установленому порядку проектну документацію (будівельний генеральний план та паспорт фасаду в двох примірниках, пояснювальна записка для реєстрації).
У разі проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення будинків, споруд та інших об'єктів без зміни цільового призначення об'єкта замовник (забудовник) крім рішення виконавчого органу відповідної ради, Київської та Севастопольської державної адміністрації про дозвіл на будівництво подає також копію документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмову згоду його власника на проведення зазначених робіт.
Отже, для проведення реконструкції замовник повинен отримати відповідний дозвіл, оскільки маючи намір реконструкції відповідної квартири мав надати правовстановлювальні документи на квартиру, загальною площею, яка планується після проведення реконструкції.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до І-ІІІ категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Форма декларації про готовність об'єкта до експлуатації, порядок її подання і реєстрації визначаються Кабінетом Міністрів України. Приписами наведених положень містобудівного законодавства встановлено, що прийняття закінчених будівництвом обєктів містобудування можливе лише при здійсненні передуючих цьому факту дій, зокрема, отримання містобудівних умов та обмежень, дозволу на проведення будівельних робіт, затвердження містобудівної документації, тощо.
Натомість, враховуючи неможливість отримання третьою особою містобудівних умов та обмежень та дозволу для здійснення спірного будівництва , що є необхідною умовою для його проведення - виключалась можливість проведення такої реконструкції.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, здійснення якого покладено на органи державного архітектурно-будівельного контролю, які у своїй діяльності керуються порядком встановленим Кабінетом Міністрів України.
Частиною 2 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» на органи державного архітектурно-будівельного контролю покладено повноваження щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, який, виходячи з приписів ч. 1 ст. 41 вказаного Закону, становить собою сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Указом Президента України від 08.04.2011 року № 439/2011 затверджено Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, яку визначено центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю.
ОСОБА_2 ДАБІ в Одеській області є органом державного архітектурно-будівельного контролю, на який покладено функції контролю за дотриманням містобудівного законодавства, що, крім іншого, передбачає перевірку зазначених у декларації відомостей на предмет достовірності та, у випадку виявлення недостовірної інформації, вжиття заходів реагування, передбачених законодавством.
Згідно з ч. 2 ст. 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі виявлення інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати обєкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такого повідомлення або декларації підлягає скасуванню інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Про скасування повідомлення або декларації замовник письмово повідомляється протягом трьох робочих днів з дня скасування.
Відповідно до пунктів 21, 22 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року № 461, рішення про реєстрацію або повернення декларації може бути розглянуто у порядку нагляду (без права реєстрації декларації) Держархбудінспекцією або оскаржено до суду.
У разі виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю недостовірних даних (встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, яка зазначалася в ній, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у декларації), наведених у зареєстрованій декларації, які є підставою вважати обєкт самочинним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такої декларації підлягає скасуванню органом державного архітектурно-будівельного контролю.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Критерії правомірності рішень, дій та бездіяльності субєкта владних повноважень наведені в ч.3 ст.2 КАС України: у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно;6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
На підставі викладеного суд доходить до висновку, що спірне рішення відповідача прийняте з порушенням приписів чинного законодавства, а відтак є правові підстави для його скасування.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що реєстрація Декларації про готовність обєкта до експлуатації ОД142160981691 підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 6-8, ч. 6 ст. 71, 86, 128, 167, 186, 254, КАС України суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Скасувати реєстрацію Декларації про готовність обєкта до експлуатації ОД142160981691, зареєстровану 07.04.2016 р. ОСОБА_2 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, щодо реконструкції квартири без зміни геометричних розмірів фундаментів у плані, за адресою АДРЕСА_5, ДК 018-2000-1122.1, II категорія складності.
Стягнути з ОСОБА_2 Державної архітектурної - будівельної інспекції в Одеській області в особі Державної архітектурної - будівельної інспекції України (01133, м. Київ. бульвар Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37471912) на користь ОСОБА_1 (65026, АДРЕСА_6, ІН НОМЕР_1) судові витрати в сумі 551, 20 грн. (пятсот пятдесят одна гривна 20 копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Потоцька Н.В.