ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
07 лютого 2017 рокум. Ужгород№ 807/2304/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судових засідань - ОСОБА_1
та осіб, що беруть участь у справі:
представник позивача - не з'явився;
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальнісю "Айріс" до Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області про скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальнісю "Айріс" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області про скасування податкових повідомлень-рішень.
В ході судового розгляду даної справи, представником відповідача - Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області заявлено клопотання про залишення даної позовної заяви без розгляду, у звязку з пропуском позивачем строку для звернення до адміністративного суду, встановленого КАС України.
Своє клопотання представник Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області мотивує тим, що позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом лише 26.10.2015 року, тобто з пропуском строку звернення до суду встановленим ч.4 ст. 99 КАС України.
Представник Відповідача в судовому засіданні заявлене клопотання про залишення позовної заяви без розгляду підтримала та просила суд даний адміністративний позов залишити без розгляду з підстав передбачених п.9 ч.1 ст. 155 КАС України.
Представник позивача в судове засідання не зявився, однак надіслав письмове клопотання про розгляд даної адміністративної справи за його відсутності.
Розглянувши подані документи і матеріали справи, а також заявлене представником відповідача клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, сукупно оцінивши докази, які мають значення для розгляду клопотання, суд приходить до наступного висновку.
Так, згідно з ч.1 ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 4 даної статті визначено, що якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення субєкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність субєкта владних повноважень.
Судом в ході судового розгляду було встановлено, що позивач 19.12.2014 року звернувся до Головного управління ДФС у Закарпатській області зі скаргою на податкові повідомлення рішення, яка була зареєстрована в Головному управлінні ДФС у Закарпатській області за вх..№318/с від 22.12.2014 року.
Як вбачається із матеріалів справи, рішення Головного управління ДФС у Закарпатській області від 19.02.2015 року №190/10/07-16-10-04-44 про результати розгляду скарги Товариства з обмеженою відповідальнісю "Айріс" на оскаржувані податкові повідомлення-рішення було надіслано платнику поштою 19.02.2015 року рекомендованим листом №88000 114771358 з повідомлення про вручення поштового відправлення.(а.с.141).
Вказаний рекомендований лист №88000 114771358 повернуто з довідкою (ф.119), в якій зазначено що вказане рішення було отримано директором ОСОБА_3 21.02.2015 року, про що свідчить його особистий підпис на вказаному повідомленні про вручення поштового відправлення.
А тому, суд приходить до переконливого висновку, що позивач скористався наданою йому законом можливістю досудового порядку вирішення спору відтак для звернення до суду з позовом про скасуванняоскаржуваних податкових повідомлень-рішень встановлений місячний строк, передбачений наведеною нормою Кодексу адміністративного судочинства України.
Як вбачається із матеріалів справи позивач звернувся до суду з позовною заявою лише 26.10.2015 року, тобто пропустивши місячний строк, встановлений ч.4 ст.99 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Оскільки строк звернення до суду позивачем пропущений, а заява про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду ним не подавалась (у зв'язку з чим відсутні встановлені законом підстави для розгляду питання щодо поважності причин пропуску строку звернення до суду), позовна заява Товариства з обмеженою відповідальнісю "Айріс" підлягає залишенню без розгляду.
Можливість залишення позовної заяви без розгляду на будь якій стадії розгляду справи передбачено частиною 3 ст. 162 КАС України, згідно якої - якщо в ході судового розгляду справи суд встановить, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, або викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позовна заява залишається без розгляду.
Згідно ч.3 ст.155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. 4 ст. 99, п.9 ч.1 ст. 155, 160, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальнісю "Айріс" до Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області про скасування податкових повідомлень-рішень- залишити без розгляду.
Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
СуддяОСОБА_4