09.02.2017 Справа № 756/15758/16-а
Номер справи 756/15758/16-а
Номер провадження 2-а/756/90/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2017 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Яценко Н.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИЛА:
05.12.2016 року, позивач звернулася до суду з вищевказаним позовом. В обґрунтування вказує , що вона є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 30050121118, виданою 27 квітня 2016 року УПСЗН Оболонського району в м. Києві.
З 2012 року перебувала на обліку в УПФ України як інвалід 3 групи (загальне захворювання) та отримувала пенсію по інвалідності у розмірі 949 грн. щомісяця.
З квітня 2015 року припинена виплата пенсії на підставі внесення змін до пенсійного законодавства.
11.04.2016 року встановлена 2 група інвалідності та була відновлена виплата пенсії відповідно до ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», де передбачено, що пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону. Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Вищезазначена пенсія по інвалідності була відновлена та призначена відповідно до ст. 37 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993р., оскільки вона продовжувала перебувати на державній службі, а саме на посаді помічника судді апеляційного суду Київської області.
З 25.07.2016 року посада помічника судді апеляційного суду Київської області належить до посади патронатної служби, про що в трудовій книжці зроблено відповідний запис.
Стаж роботи в державних органах станом на 25.07.2016 року становить 10 років 09 місяців 09 днів, що підтверджується довідкою апеляційного суду Київської області від 12 серпня 2016 року № /06-62/40/16р.
У жовтні 2016 року звернулась до Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві з заявою про переведення з призначеної пенсії по інвалідності на призначення пенсії по інвалідності у відповідності ст. 37 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 р., яка передбачає пенсію державним службовцям у розмірі 60 відсотків заробітної плати особам, визнаним інвалідами І або II групи у період перебування на державній службі, за умови припинення державної служби та наявності стажу державної служби не менше 10 років.
Проте, відповідачем 31 жовтня 2016 р. було надано відповідь (№30609/02), в якій зазначено, що згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 р. № 213-УІІІ з 1 червня 2015 р. скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу», таким чином пенсія державним службовцям не призначається та не перераховується.
Крім того відповідач, в своєї відповіді повідомив, що Закон України «Про державну службу» № 3723 в редакції 1993 року втратив юридичну силу, оскільки набрав чинність Закон України «Про державну службу» №889-VII згідно якого, призначення пенсій по інвалідності не передбачено.
А відповідно, до п.10 Прикінцевих положень Закону України «Про державну службу» № 889-VII на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» № 3723 в редакції 1993 року мають особи у порядку визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Вважає дії відповідача протиправними та такими, що порушує її право на соціальний захист.
Відповідно до довідки № 05/30-098 від 20 вересня 2016 року її заробітна плата за посадою помічника судді апеляційного суду Київської області за останнім місцем роботи на державній службі, як державного службовця згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури,суддів та інших органів станом на 01.07.2016 року складала: посадовий оклад 5512,00 грн.; 9 ранг 90,00 грн.;вислуга років 20% 1120,40 грн., всього 6722,40 грн.
Вважає, дії відповідача, щодо не призначення пенсії з 18.10.2016 року у відповідності до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року не ґрунтується на конституційному принципі верховенства права, вимогах закону, дії його в часі та суперечить чинному законодавству України.
Посилаючись на ч.1, 6, 9 ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року, Закону України «Про державну службу» № 889-VII, ст.10 ч.3, ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» просить суд визнати протиправними дії Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві щодо не призначення їй пенсії по інвалідності у відповідності до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року.
Зобов'язати Центральне об'єднане управління пенсійного фонду України в м. Києві призначити, нарахувати і виплачувати пенсію державного службовця - інваліда 2 групи (довічно) відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» №3723-Х11 від 16.12.1993 року починаючи з 18.10.2016 року у розмірі 60% від середньомісячного заробітку за останні 24 календарних місяці роботи перед зверненням за пенсією з урахуванням усіх виплат, з яких сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, враховуючи довідку № 05/30-098 від 20 вересня 2016 року про складову заробітної плати за останнім місцем роботи на державній службі.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини та надані докази, відповідно до ст. 183-2 КАС України, прийнято рішення про розгляд справи в порядку скороченого провадження.
Від відповідача надійшли заперечення в яких він зазначає, що позивач просить призначити йому пенсію відповідно до старої редакції Закону України «Про державну службу» хоча він звернувся вже коли почала діяти нова редакція Закону України «Про державну службу» в якому прописано, що призначення пенсії по державній службі регулюєтся Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» оскільки позивач не набув пенсійного віку і в новому законі не передбачена така категорія, як пенсія по інвалідності по державній службі.
Також відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213 у разі неприйняття до 01.06.2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Законів України « Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», « Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
Отже, з 01.06.2015 року скасовані норми щодо призначення та перерахунку раніше призначених пенсій, зокрема, відповідно до Закону України «Про державну службу».
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 911-19 від 24.12.2015 з 1 січня 2016 року до 31 грудня 2016 року продовжує дію Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення".
Також зазначають, що відповідно до ст.37-1 Закону України "Про державну службу" від16.12.1993 № 3723-ХІІ яка була чинна до 01.01.2015 року, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсій здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Відповідно до ст.37-1 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-XII, яка була чинна до 01.05.2016 року, умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.
Згідно підпункту 1) пункту 2 Розділу XI Прикінцевих та перехідних положень зазначеного Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-У- ІІІ, вказано, що Закон України "Пре державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ втратив чинність, крім ст. 37, що застосовується до осіб ( зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону, норма якої діє тільки при призначенні пенсії.
Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-У-ІП, що набрав чинності з 01.05.2016, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-У-Ш та постановою Кабінету Міністрів України № 292 від 06.04.2016 не передбачено умови та порядок перерахунку пенсії державним службовцям.
Згідно Рішення Конституційного Суду України від 09 лютого 1999 року № 1-рп/99, за загально визначеним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині 1 статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно - правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Подання документів про призначення (перерахунку) пенсії в межах України визначено Порядком подання та оформлення документів для призначення (порахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 № 1566/11846 (далі - Порядок).
Пунктом 2.23 Порядку визначено що документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах.
Відповідно до частини 1 статті 90 Закону України «Про державну службу» (від 10.12.2015 №889-VIII), який набув чинності з 01.05.2016, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно із п. 10 Прикінцевих положень Закону державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державних службовців, та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (від 16.12.1993 № 3723) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (від 16.12.1993 № 3723) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно п. 12 прикінцевих положень Закону для осіб, які на день набрання чинності цим законом мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону «Про державну службу» не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону «Про державну службу» та актами кабінету Міністрів України зберігається право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (від 16.12.1993 №3723) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах віднесених до категорії посад державних службовців.
Згідно підпункту 1) пункту 2 Розділу XI Прикінцевих та перехідних положень зазначеного Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-У-ІІІ, вказано, що Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХП втратив чинність, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону, норма якої діє тільки при призначенні пенсії.
Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-У-Ш, що набрав чинності з 01.05.2016, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-У-ІІІ та постановою Кабінету Міністрів України № 292 від 06.04.2016 не передбачено умови призначення пенсії по інвалідності та порядок перерахунку пенсії державним службовцям.
Зазначили, що призначення пенсії по інвалідності відповідно до норм Закону України «Про державну службу» не передбачено. Тому, для переведення позивача на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про державну службу» не має підстав.
Щодо посилання на п. 12 Закону зазначали , що дана норма передбачає призначення пенсії за віком за умови стажу роботи не менше як 20 років на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України. Ця норма не може бути застосована у зв'язку з тим, що на даний час позивач не досягла пенсійного віку передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (60 років). Просили в задоволенні позову відмовити.
Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
ОСОБА_1, є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 30050121118, виданою 27 квітня 2016 року УПСЗН Оболонського району в м. Києві.
З 2012 року ОСОБА_1 перебувала на обліку в УПФ України як інвалід 3 групи (загальне захворювання) та отримувала пенсію по інвалідності у розмірі 949 грн. щомісяця.
З квітня 2015 року позивачу була припинена виплата пенсії на підставі внесення змін до пенсійного законодавства.
11.04.2016 року ОСОБА_1 встановлена 2 група інвалідності та була відновлена виплата пенсії відповідно до ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», де передбачено, що пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону. Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Вищезазначена пенсія по інвалідності була відновлена та призначена відповідно до ст. 37 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993р. оскільки вона продовжувала перебувати на державній службі, а саме на посаді помічника судді апеляційного суду Київської області.
З 25.07.2016 року посада помічника судді апеляційного суду Київської області належить до посади патронатної служби, про що в трудовій книжці зроблено відповідний запис.
Стаж роботи в державних органах ОСОБА_1 станом на 25.07.2016 року становить 10 років 09 місяців 09 днів, що підтверджується довідкою апеляційного суду Київської області від 12 серпня 2016 року № /06-62/40/16р.
У жовтні 2016 року позивач звернулась до Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві з заявою про переведення з призначеної пенсії по інвалідності на призначення пенсії по інвалідності у відповідності ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. - яка передбачає пенсію державним службовцям у розмірі 60 відсотків заробітної плати особам, визнаним інвалідами І або II групи у період перебування на державній службі, за умови припинення державної служби та наявності стажу державної служби не менше 10 років.
Проте, відповідачем 31 жовтня 2016 р. було надано відповідь (№30609/02), в якій зазначено, що згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 р. № 213-УІІІ з 1 червня 2015 р. скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до ЗУ «Про державну службу», таким чином пенсія державним службовцям не призначається та не перераховується.
Крім того відповідач, в своєї відповіді повідомив, що Закон України «Про державну службу» № 3723 в редакції 1993 року втратив юридичну силу, оскільки набрав чинність Закон України «Про державну службу» №889-VII згідно якого, призначення пенсій по інвалідності не передбачено.
А відповідно, до п.10 Прикінцевих положень Закону України «Про державну службу» № 889-VII на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» № 3723 в редакції 1993 року мають особи у порядку визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Згідно до ст. 64 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Посилання відповідача на те, шо Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 р. № 213-УІІІ з 1 червня 2015 р. скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу» в даному випадку не доречно, оскільки відповідач не взяв до уваги п.5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 р. № 213-УІІІ у якому йдеться мова стосовно осіб, на яких поширюється дія даного Закону (крім інвалідів І та II груп).
Правова позиція відповідача, що Закон України «Про державну службу» № 3723 від 16.12.1993 року втратив юридичну силу, оскільки набрав чинність Закон України «Про державну службу» № 889-VII згідно якого, призначення пенсій особам по інвалідності не передбачено вважаю помилковими ,оскільки відповідачем було проігноровано п. 10. Розділу 11 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.
Згідно п. 10. Розділу 11 прикінцевих та перехідних положень Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, який набрав чинність 01.05.2016 р. зазначено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Таким чином, в даному випадку правовідносини, які виникли, регулює Закон України «Про Державну службу» в редакції від 16.12.1993 р.
Таким чином, відповідач повинен перерахувати призначену у квітні 2016 р. пенсію по інвалідності (2 група) відповідно до ч. 6 та 9 ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. з урахуванням норми, яка діяла на момент отримання 2 групи інвалідності, оскільки юридичний факт - призначення пенсії по інвалідності на підставі присвоєння 2 групи настав 11 квітня 2016 року, під час дії Закону у цій редакції.
Відповідно до частини 1 статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р зазначено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а - особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Частина 6 ст. 37 даного Закону передбачено, що пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частиною першою цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", особам, визнаним інвалідами І або ІІ групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів І або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно до цього Закону призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.
Згідно ч. 9 ст. 37 вищезазначеного Закону, якщо інваліду І або II групи було встановлено III групу інвалідності, то в разі наступного визнання його інвалідом І або II групи право на отримання раніше призначеної пенсії на умовах, передбачених цим Законом, поновлюється з дня встановлення І або II групи інвалідності за умови, якщо після припинення виплати пенсії минуло не більше п'яти років. У такому самому порядку визначається право на отримання пенсії по інвалідності на умовах, передбачених цим Законом, особам, яким така пенсія не була призначена у зв'язку з продовженням перебування зазначених осіб на державній службі.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В ст.22 Конституції України закріплено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Таким чином, у зв'язку із припиненням державної служби, відповідач повинен був перерахувати призначену у квітні 2016 року пенсію по інвалідності, відповідно до ч. 9 ст. 37 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 р., як для особи, яка припинила державну службу в розмірі 60 % від суми заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до частини 3 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Згідно до ст.10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» передбачено, що визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії» із змінами і доповненнями встановлено механізм визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій державним службовцям.
Так, посадовий оклад, надбавка за ранг кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років під час призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу" ( 3723-12 ), враховуються в розмірах, установлених на день призначення пенсії (права на таку пенсію).
Відповідно до довідки № 05/30-098 від 20 вересня 2016 року заробітна плата позивача за посадою помічника судді апеляційного суду Київської області за останнім місцем роботи на державній службі, як державного службовця згідно постанови КМ України від 09.03.2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури,суддів та інших органів станом на 01.07.2016 року складала: посадовий оклад 5512,00 грн.; 9 ранг 90,00 грн.;вислуга років 20% 1120,40 грн., всього 6722,40 грн.
Суд вважає, дії відповідача, щодо не призначення ОСОБА_1 пенсії з 18.10.2016 року у відповідності до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року не ґрунтується на конституційному принципі верховенства права, вимогах закону, дії його в часі та суперечить чинному законодавству України в зв'язку з чим суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
У відповідності до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалюється на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
При зверненні до суду з адміністративним позовом позивач звільнена від сплати судового збору, в зв'язку з чим слід стягнути судовий збір в розмірі 551 грн. 20 коп. з відповідача на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись ст.19, 22, 58, 64 Конституції України , ч.1,6,9 ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року, Закону України «Про державну службу» № 889-VIIяяя. ст.10 ч.3 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10-11, 17-20, 70-72, 94, 104-106, 183-2 КАС України, суддя -
П О С Т А Н О В И Л А :
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві щодо не призначення ОСОБА_1 пенсії по інвалідності у відповідності до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року.
Зобов'язати Центральне об'єднане управління пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 40376133) призначити, нарахувати і виплачувати ОСОБА_1 пенсію державного службовця - інваліда 2 групи (довічно) відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» №3723-Х11 від 16.12.1993 року починаючи з 18.10.2016 року у розмірі 60% від середньомісячного заробітку за останні 24 календарних місяці роботи перед зверненням за пенсією з урахуванням усіх виплат, з яких сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, враховуючи довідку № 05/30-098 від 20 вересня 2016 року про складову заробітної плати за останнім місцем роботи на державній службі
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 40376133) на користь держави судовий збір в сумі 551 гривні 20 коп.
Постанову суду, у межах стягнення суми за один місяць допустити до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання її копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Суддя :