Справа 350/1541/16-п
Номер провадження 3/350/13/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2017 року смт.Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Бейко А.М. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Держпраці в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительку с.В.Струтин, вул.С.Стрільців 26 А, Рожнятівського району, Івано-Франківської області, громадянку України, ФОП, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 та ч.3 ст.41 КУпАП, суд-
В С Т А Н О В И В :
перевіркою по дотриманню вимог законодавства про працю, яка проводилась головним державним інспектором праці ОСОБА_2, з 09.12.2016 по 14.12.2016 року встановлено, що ОСОБА_1 будучи ФОП вчинила триваючі адміністративні правопорушення вимог законодавства про працю, встановлені при перевірці, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.41 КУпАП, а саме порушено вимоги ч.2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що головними завданнями бухгалтерського обліку витрат на оплату праці є: правильне і вчасне документальне оформлення показників щодо виплат працівникам; контролювання використанням фонду оплати праці; точне нарахування оплати кожному працівникові у відповідності до діючих положень; своєчасність і повнота розрахунків з працівниками; фіксування витрат робочого часу кожним робітником та обсягу виконаних робіт по підприємству в цілому; відповідність відображення оплати праці за об'єктами бухгалтерського обліку; достовірне та вчасне складання і подання звітності щодо виплат працівникам. Так. ФОП ОСОБА_1 не забезпечила достовірний облік виконуваної працівниками роботи. Табелі обліку використання робочого часу не ведуться відповідно до вимог Наказу Державного комітету статистики України від 5.12.2008 року N 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації '.' статистики праці (із змінами і доповненнями від 25.12.09), не відповідають затвердженій типовій формі первинної облікової документації підприємств та не відображають обов'язкові показники, необхідні для заповнення форм державних статистичних спостережень з праці. Відомості нарахування заробітної плати відсутні. Порушено ч. 1 ст. 53 Кодексу законів про працю України встановлено, що тривалість роботи напередодні святкових днів не скорочується на одну годину. А саме: у ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 напередодні 08.03.2016р., 28.06.2016р., 24.08.2016р., 14.10.2016р. у табелі обліку . робочого часу вироблено 8 годин. Порушено ст. 96 Кодексу законів про працю України, ч. 3 ст. 6 Закону України «Про оплату праці» тарифна сітка сформована без урахуванням міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів). Зокрема, як встановлено зі штатного розпису, що введений в дію з 26.01.2016 року, кур'єр, водій, економіст, посадові оклади встановлено в однаковому розмірі (мінімальна заробітна плата). Порушено ч. 1 та 2 ст. 115 Кодекс законів про працю України, ч. 1 статті 24 Закон України «Про оплату праці» що заробітна плата виплачується працівникам регулярно, два рази на місяць, але проміжок часу перевищував 16 календарних днів. Працівники ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 отримували аванс за листопад 15.11.2016р., а зарплату - 07.12.2016р. Аналогічно аванс та зарплата виплачувалась і в інших місяцях (вересень, жовтень).
Також перевіркою по дотриманню вимог законодавства про працю, яка проводилась головним державним інспектором праці ОСОБА_2, з 09.12.2016 по 14.12.2016 року встановлено, що ОСОБА_1 будучи ФОП вчинила триваюче адміністративне правопорушення вимог законодавства про працю, встановлене при перевірці відповідальність за яке передбачено ч.3 ст.41 КУпАП, а саме порушено вимоги ч. 1 і 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України - працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015р. № 413. Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.13р. № 509 із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016р. №55. До Управління Держпраці в Івано-Франківській області звернулась ОСОБА_6 із зверненням про те, шо вона працювала менеджером туризму у ФОП ОСОБА_1, яка її незаконно звільнила з роботи. Так під час розгляду звернення ОСОБА_7 надала пояснення про те, що вона працювала у ФОП ОСОБА_1 з 05.02.2016 р. до 03.11.2016 р. на посаді менеджера з туризму (з 05.02.2016 р. по 10.09.2016 р. в м.Івано-Франківськ вул.Мазепи, 42, з 16.09.2016 р. по 03.11.2016 р. в м. Бурштин, вул.Січових Стрільців, 27), в перший день роботи віддала трудову книжку ФОП ОСОБА_1 для працевлаштування. Також у поясненні зазначила про те, що вона працювала з 9.00 год. до 17.00 год., з понеділка по п'ятницю та отримувала заробітну плату у розмірі 2500-3000 грн. місяць. ФОП ОСОБА_1 надала письмове пояснення про те, що ОСОБА_7 працювала в неї на посаді менеджера з туризму з 05.02.16р. по 03.11.16р. У поясненні вона також зазначила про те, що 03.11.16р. звільнила ОСОБА_7 з роботи. Перевіркою встановлено, що наказу про прийняття на роботу ОСОБА_6 у ФОП ОСОБА_1 немає, повідомлення про її прийняття на роботу у територіальні органи ДФС не подавались. Отже, встановлено, що ФОП ОСОБА_1 допустила до роботи працівницю ОСОБА_6
Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_8 вину у вчиненні даних правопорушеннь ОСОБА_1 визнав повністю, надав відповідні пояснення, вказав, що на даний момент порушення усунуто (довідка додається). Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, повністю доказана протоколом про адміністративне правопорушення № 09-16-0102/573 від 14.12.2016 року, за ч.3 ст.41 КУпАП повністю доказана протоколом про адміністративне правопорушення № 09-16-0102/572 від 14.12.2016 року та актом перевірки додержання субєктами господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування № 09-16-0102/672 від 14.12.2016 року.
Застосовуючи стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення та особу яка притягується до адміністративної відповідальності, її майновий стан та обставини, що помякшують чи обтяжують відповідальність.
Помякшуючими відповідальність правопорушника обставинами є те, що до адміністративної відповідальності притягується вперше і в даний час нею вжито заходи по усуненню порушень трудового законодавства. За таких обставин вважаю, що за малозначністю вчиненого, ОСОБА_1 необхідно звільнити від адміністративної відповідальності і обмежитися усним зауваженням.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.22, 40-1, 279-284 КУпАП, суд-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП та за малозначністю вчиненого правопорушення звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.41 КУпАП та за малозначністю вчиненого правопорушення звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
У відповідності до ст.36 КпАП України, остаточне покарання визначити в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених та застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення - усне зауваженням.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 320 грн.
Судовий збір сплатити на рахунок отримувача № 31210206700385, отримувач коштів УДКСУ у Рожнятівському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ)37795394, банк отримувача ГУДКСУ в Івано-Франківській області, код банку отримувача (МФО) 836014, 31210206700385, код класифікації доходів бюджету 22030001.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови через Рожнятівський районний суд.
Суддя БейкоА.М.