Справа № 195/152/17-п
ПОСТАНОВА
іменем України
08.02.2017 року с-ще Томаківка Дніпропетровської області
Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Скрипченко Д.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні до ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючої на посаді голови Селянського (фермерського) господарства "ОСОБА_2В.", проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2, с-ще Томаківка, Томаківського району Дніпропетровської області, порушеної за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
16.01.2017 року під час проведення позапланової перевірки з питань дотримання вимог законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин, в тому числі порядок повідомлення ДФС про прийом працівників, за місцем розташування Селянського (фермерського) господарства "ОСОБА_2В." встановлено, що ОСОБА_1, будучи посадовою особою, виконуючої організаційно-розпорядчі функції, допущено довготриваюче порушення ст. 4, ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України.
Відповідно до інформації в листах Управління пенсійного фонду України в Томаківському районі Дніпропетровської області у квітні - грудні 2016 року у звітності по єдиному внеску відображені дані про початок трудової діяльності працівників та відсутнє повідомлення про прийняття на роботу до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. В ході перевірки з даного питання за період з квітня по грудень 2016 року в СФГ встановлено, що ОСОБА_3 прийнята з 27.04.2016 року (наказ від 27.04.2016 року №142), ОСОБА_4 прийнята з 27.04.2016 року (наказ від 27.04.2016 року №143), ОСОБА_5 прийнята з 27.04.2016 року (наказ від 27.04.2016 року №141), ОСОБА_6 прийнята з 28.04.2016 року (наказ від 28.04.2016 року №144), ОСОБА_7 прийнята з 28.04.2016 року (наказ від 2804.2016 року №145), ОСОБА_8 прийнята з 28.04.2016 року (наказ від 28.04.2016 року №147), ОСОБА_9 прийнята з 29.04.2016 року (наказ від 29.04.2016 року №148), ОСОБА_10 прийнята з 29.04.2016 року (наказ від 29.04.2016 року №149), ОСОБА_11 прийнята з 29.04.2016 року (наказ від 29.04.2016 року №150).
Повідомлення про прийняття на роботу вказаних працівників було направлене до ДФС 06.05.2016 року.
ОСОБА_12 прийнятий з 18.07.2016 року на посаду енергетика (наказ від 18.07.2016 року №156), ОСОБА_13 прийнятий з 18.07.2016 року на посаду зварювальника (наказ від 18.07.2016 року №157), ОСОБА_14 прийнятий з 18.07.2016 року на посаду комірника (наказ від 18.07.2016 року №158), ОСОБА_15 прийнятий з 08.09.2016 року на посаду вантажника (наказ від 08.09.2016 року №160), повідомлення про прийняття на роботу вказаних осіб не було направлено до ДФС.
ОСОБА_16 прийнятий на роботу з 12.10.2016 року на посаду водія (наказ від 12.10.2016 року №161), ОСОБА_17 прийнятий з 12.10.2016 року на посаду водія (наказ від 12.10.2016 року №162), повідомлення про прийняття на роботу вказаних осіб було направлено до ДФС 17.10.2016 року.
ОСОБА_18 прийнята з 12.12.2016 року на посаду бухгалтера (наказ від 12.10.2016 року №165), повідомлення про прийняття на роботу було направлено до ДФС 13.12.2016 року.
Таким чином, за звітний період господарство не повідомляло ДФС про прийнятих працівників, на роботу до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, що свідчить про невиконання вимог ч. 3 ст. 24 КЗпП України.
Враховуючи, що порушення має систематичний характер та не усунуте на момент проведення перевірки, порушення ст. 4, ч. 3 ст. 24 КЗпП України є довготриваючим, за що передбачено відповідальність згідно з ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України.
Факт скоєного правопорушення знайшов своє підтвердження актом перевірки №04/4.3-7 від 16 січня 2017 року, протоколом №3/4.3-7 від 16 січня 2017 року.
Вирішуючи питання щодо накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, необхідно враховувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.
Враховуючи перелічені обставини на правопорушника доцільно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 23, 33, ч. 1 ст. 41, ст. 221 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 510 гривень.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення, а у разі несплати виконання постанови про накладення штрафу буде доручено відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 320 (триста двадцять) гривень на р/р 31219206700339, МФО 805012, код платежу: 36729802, отримувач УДКУ у Томаківському районі, ЄДРПОУ 2890765, банк: ГУДКУ в Дніпропетровській області.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Томаківський районний суд.
Суддя: ОСОБА_19