Постанова № 64603461, 06.02.2017, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
06.02.2017
Номер справи
461/6526/16-а
Номер документу
64603461
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 461/6526/16-а

Категорія 3

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.02.2017 року Галицький районний суд м. Львова в складі:

головуючого - судді Стрельбицького В.В.,

при секретарі Кахнич С.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова про зобов'язання до вчинення дій,

встановив:

Позивач звернулась до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м.Львова, в якому просить зобов'язати відповідача провести перерахунок розміру її пенсії, включивши у суму середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії суми допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, а також сум індексації заробітної плати, які вона отримувала до виходу на пенсію у розмірі 80% середньомісячної заробітної плати за останні 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням про призначення пенсії та зобов'язати відповідача і надалі здійснювати нарахування пенсії з урахуванням виплат допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати.

В обґрунтування позову покликається на те, що їй з 12.04.2013 року призначено пенсію за віком посадової особи місцевого самоврядування, відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Закону України «Про державну службу». За час перебування на службі в органах місцевого самоврядування вона отримувала допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, які включаються до фонду оплати праці та носять системних характер. Крім того, їй виплачувалась індексація заробітної плати. Однак, всупереч положенням Законів України «Про пенсійне забезпечення», «Про оплату праці», «Про службу в органах місцевого самоврядування», при обрахунку пенсії не було включено нарахованих та виплачених їй сум допомоги на оздоровлення та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, а також індексації заробітної плати. Вважає, що відповідно до ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст.41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.37 Закону України «Про державну службу», ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» має право на проведення перерахунку пенсії.

Позивач в судовому засіданні подала заяву про уточнення позовних вимог, згідно якої просить визнати дії Управлння Пенсійного Фонду України в Галицькому районі м. Львова щодо відмови перерахунку ОСОБА_1 пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», протиправними та зобов'язати відповідача перерахувати їй пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно довідки про заробітну плату №2403 від 21 жовтня 2015 року, з моменту звернення до Управління пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова, в розмірі 80% від середньомісячної заробітної плати, що зазначений в довідці, з врахуванням сум на допомогу на оздоровлення і матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, а також сум індексації заробітної платні. Просить позов задоволити.

В судовому засіданні позивач та її представник, кожен окремо, позов підтримали з мотивів викладених у ньому.

Представник відповідача у судовому засіданні позов заперечила з підстав, викладених у письмових запереченнях. Просить відмовити в задоволенні позову.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Частиною 1 ст.6 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи та інтереси.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 з 12.04.2013 року призначено пенсію за віком посадової особи місцевого самоврядування та остання 23.10.2015 року звернулася до відповідача з заявою провести перерахунок розміру її пенсії з врахуванням сум допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати згідно з нормами законодавства України, у відповідь на яку листом заступника начальника управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова від 30.10.2015 року у перерахунку пенсії було відмовлено /а.с.8, 9/.

Згідно довідки про складові заробітної плати від 21.10.2015р., виданої Управлінням природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради, ОСОБА_1 за період з 01.04.2011р. по 01.04.2013р. нараховались та виплачувались надбавки, премії, індексація, допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань /а.с.6-7/.

Відповідно до ч.1 ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Згідно ст.2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» в редакції чинній до 01.01.2011р. об'єктом оподаткування є фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці".

Відповідно до ст.2 Закону України «Про оплату праці», у структуру заробітної плати включається основна та додаткова заробітна плата та інші заохочувальні та компенсаційні витрати.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», пенсія посадовим особам місцевого самоврядування призначається у розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внести на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Заробітна плата посадової особи місцевого самоврядування складається з посадового окладу, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років та інших надбавок, передбачених Законом.

Крім того, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006р. №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій. Цією постановою керівникам органів надано право у межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівника матеріальну для вирішення соціально-побутових питань та допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника, у межах затвердженого фонду оплати праці.

Отож, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, допомога на оздоровлення та виплати по індексації заробітної плати, які виплачуються з фонду оплати праці, мають враховуватися при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсії.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд приходить до переконання про підставність та обгрунтованість позовних вимог, так як доводи позивача знайшли своє підтвердження в судовому засіданні та не спростовані відповідачем, а тому позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.7-12,70,86,160-163 КАС України, суд,

вирішив:

Позов задоволити.

Визнати дії Управлння Пенсійного Фонду України в Галицькому районі м. Львова щодо відмови перерахунку ОСОБА_1 пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», протиправними.

Зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова перерахувати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, пенсію призначену відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно довідки про заробітну плату №2403 від 21 жовтня 2015 року, з моменту звернення до Управління пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова, в розмірі 80% від середньомісячної заробітної плати, що зазначений в довідці, з врахуванням сум на допомогу на оздоровлення і матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, а також сум індексації заробітної платні.

Стягнути з Управління пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова на користь ОСОБА_1 551 (п'ятсот п'ятдесят одну) гривню 20 копійок судових витрат по справі.

На постанову суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10-ти днів з дня її проголошення.

Суддя: Стрельбицький В.В.