ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
06 лютого 2017 р.м.ОдесаСправа № 814/751/16
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Стас Л.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної казначейської служби України на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 14.11.2016 р. по справі № 814/751/16
позивач Міське комунальне підприємство "Миколаївводоканал"
відповідач Державна фіскальна служба України
3-тя особа Державна казначейська служба України
про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 14.11.2016 р. задоволено позов Міського комунального підприємства "Миколаївводоканал" до Державної фіскальної служби України 3-тя особа Державна казначейська служба України про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії.
На зазначену постанову суду Державною казначейською службою України подано апеляційну скаргу разом з клопотанням про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення.
Проте зазначене клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Законом України "Про судовий збір" встановлений порядок справляння судового збору, об'єкти справляння та розміри ставок судового збору.
Відповідно до ст. 8 цього Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Ця норма кореспондується з нормою ч. 1 ст. 88 КАС України.
З аналізу викладеного вбачається, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.
В той же час, обмежене фінансування або ж несвоєчасне перерахування коштів з державного бюджету бюджетній установі, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору.
Враховуючи, що звільнення від сплати судового збору та його відстрочення є правом, а не обов'язком суду, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання Державної казначейської служби України, оскільки апелянтом не наведено поважних підстав для вчинення судом таких дій.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Таким чином, апеляційна скарга відповідно до ст. 108 КАС України має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення недоліків.
Законом України "Про судовий збір" ( в редакції чинній на момент звернення позивача до суду з даним позовом) встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги суб`єктом владних повноважень на постанову суду судовий збір сплачується в розмірі 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до абз. 2 ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем було заявлено дві вимоги немайнового характеру, а тому розмір судового збору за подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції складає 3031,60 грн.
Отже, відповідно до Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, одержувач УК в м. Одесі / Приморський р-н./ 22030101 код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011, код ЄДПРОУ Одеського апеляційного адміністративного суду 34380461, в сумі 3031,60 грн.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 108, 186, 187, 189 КАС України, суддя, -.
У Х В А Л И В :
Відмовити Державній казначейській службі України у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення.
Апеляційну скаргу Державної казначейської служби України - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги проягом двадцяти днів з моменту отримання копії ухвали суду.
Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Стас Л.В.