копія
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 14005, м. Чернігів, вул. Київська, 23 ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2010 р. № 2а-6097/10/2570 Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Скалозуб Ю.О., при секретарі Крук О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справуза позовом державної податкової інспекції у Ріпкинському районі Чернігівської області досуб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1 простягнення штрафних санкцій за участю представників сторін: від позивача відповідачаОСОБА_2, довіреність № 3/9/10-006 від 12.01.2010 року ОСОБА_1 ВСТАНОВИВ:06 грудня 2010 року до Чернігівського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції у Ріпкинському районі до суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1, в якому позивач просить винести рішення про стягнення фінансових санкцій в сумі 6800 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач позов визнала але пояснила, що сплатити відразу таку суму боргу у неї не має можливості.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно витягу з ЄДР ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець та перебуває на податковому обліку в ДПІ у Ріпкинському районі з 11.03.2001 року (а.с.7).
Згідно ст.4 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року № 1251-XII, платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори.
05 травня 2010 року працівниками Ріпкинського РВ УМВС України в Чернігівській області встановлено факт реалізації відповідачем пачки сигарет особі, яка не досягла 18 років.
На підставі розгляду даних матеріалів ДПІ у Ріпкинському районі прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 20.10.2010 року № 21/25/17/23/НОМЕР_1 в сумі 6800 грн.
Відповідно до п.2 ст.15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.
Відповідно до ст.16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Відповідно до ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
Відповідно до ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги державної податкової інспекції у Ріпкинському районі до суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 6800 грн. підлягають задоволенню повністю.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163, 156 КАС України, Чернігівський окружний адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути із суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1 фінансові санкцій в сумі 6800 грн. (р/р 31119106700421 в ГУДК в Чернігівській області, Державний бюджет Ріпкинського району, код 21409644, МФО 853592).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
< Текст >
Суддя підписОСОБА_3
З оригіналом згідно:
суддя Чернігівського окружного
адміністративного суду ОСОБА_3