Постанова № 64575754, 07.02.2017, Косівський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
07.02.2017
Номер справи
347/1458/16
Номер документу
64575754
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 347/1458/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.02.2017 м. Косів

Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого - судді: Сабадаха Б.В.,

секретаря: Удудяк І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Косів за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Косівської міської ради про визнання протиправною бездіяльності Косівської міської ради щодо ненадання публічної інформації, -

В С Т А Н О В И В: Позивач, ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до Косівської міської ради про визнання протиправною бездіяльності Косівської міської ради щодо ненадання публічної інформації.

Позивач, в судове засідання не з"явився, подав суду заяву із клопотанням про розгляд справи в його відсутності. Вимоги позову підтримує та просить задоволити.

Із змісту позовних вимог вбачається, що 1 липня 2016 року ним було вручено юристу Косівської міської ради запит про надання публічної інформації. Запит містив прохання про надання інформації стосовно одинадцяти об'єктів, розташованих на території міста Косів, а саме: правовий статус об'єкту та його фактичний фізичний стан; площу земельної ділянки під об'єктом та її правовий статус; у випадку відчуження об'єкту з власності територіальної громади міста на користь третіх осіб, надати копію відповідних договорів, за котрими був вчинений такий правочин, та копію рішення міської ради, те саме стосується передачі майна в оренду; по кожному об'єкту вказати суму коштів, котрі поступають до бюджету нашої територіальної громади в результаті їх експлуатації, або суму коштів, котрі виділяються з бюджету громади для їх утримання в належному стані; у випадку, якщо об'єкт знаходиться в неналежному стані або не дає дохід до місцевого бюджету, надати письмову інформацію про заходи, розроблені та заплановані для втілення міською радою відносно належного його використання. 8 липня цього ж року він отримав відповідь від міської ради, датовану 7 липня 2016 року про те, що запитувана ним інформація потребує пошуку серед значної кількості даних, а тому строк розгляду запиту продовжується до 20 робочих днів. 29 липня Косівська міська рада надіслала лист за №605 від 28.07.2016, котрий містив інформацію тільки про правовий статус об'єкту, правовий статус земельної ділянки під об'єктом та площу цієї ділянки. Оскільки така відповідь не містила всієї запитуваної ним інформації 3 серпня 2016 року він направив до міської ради повторний запит, однак вичерпної відповіді так і не отримав.

Представник відповідача - Косівської міської ради в судове засідання не з"явився. до суду надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження, в задоволенні позову просять відмовити у зв"язку із тим, що ними надано повну відповідь на запит позивача щодо інформації, яка знаходиться в їх компетентності, а щодо інших питань, то вони не є розпорядниками такої інформації.

Згідно ч.1 ст.41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав:

Відповідно до ст. 34 Конституції України передбачено, що кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації», регламентований порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Статтею 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначені гарантії забезпечення права на доступ до публічної інформації, відповідно до якої право на доступ до публічної інформації гарантується: обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Згідно з ст. 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до публічної інформації здійснюється на принципах: прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень; вільного отримання та поширення інформації, крім обмежень, встановлених законом; рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.

Частиною 1 ст. 13 цього Закону визначено перелік розпорядників публічної інформації, якими зокрема є суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.

Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Відповідно до ст. 14 Закону розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію.

Частиною 1 статті 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", визначено, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Відповідно до ч.3 ст.22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характеру діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.

У свою чергу Косівська міська рада не дотрималась вимог ч.3 ст.22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», не направила поданий інформаційний запит належному розпоряднику, та не повідомила про це запитувача інформації - позивача ОСОБА_1

Як вбачається із матеріалів справи, 01.07.2016 року до Косівської міської ради було подано ОСОБА_1 Запит про надання публічної інформації щодо комунального майна (а.с.15).

Згідно копії відповіді виконавчого комітету Косівської міської ради від 07.07.2016 року № 547 (а.с.16), повідомлено, що запитувана інформація потребує пошуку серед значної кількості даних, а тому строк розгляду запиту продовжується до 20 робочих днів.

Відповідно до копії відповіді виконавчого комітету Косівської міської ради від 28.07.2016 року № 605 (а.с.14), ОСОБА_1 надано інформацію щодо його запиту.

03.08.2016 року ОСОБА_1 подав до Косівської міської ради повторний запит про надання публічної інформації щодо комунального майна (а.с.17-18), оскільки надана відповідь не містила повної запитуваної інформації.

Проте, виконавчим комітетом Косівської міської ради від 09.08.2016 року № 644 (а.с.19), було направлено відповідь ОСОБА_1 про те, що міська рада не є розпорядником такої інформації, окрім того, інші вимоги по критеріях запиту виходять за межі Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Також, 03.02.2017 року ОСОБА_1 було надано додаткову відповідь виконавчим комітетом Косівської міської ради № 131.

Суд приходить до висновку, що такі відповіді Косівської міської ради є порушенням вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації", оскільки позивач подавав до відповідача саме інформаційний запит у розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації».

З врахуванням вищенаведеного, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок у їх сукупності та враховуючи те, відповідачем не доведено обставин щодо належного розгляду інформаційних запитів позивача та своєчасного надання відповіді на такі в розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації», суд приходить до висновку про підставність та обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1

На підставі викладеного, ст.ст. 3, 4, 13, 14, 20, 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та керуючись ст.ст. 7, 18, 19, 71, 160, 161, 162 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задоволити.

Визнати протиправною бездіяльність Косівської міської ради стосовно ненадання публічної інформації за письмовим запитом та зобов'язати її надати інформацію в повному обсязі, а саме:

надати копії рішень сесій міської ради стосовно передачі в оренду або відчуження по всіх запитуваних об'єктах; надати копії договорів оренди або договорів відчуження майна в приватну власність стосовно всіх вказаних об'єктів; надати інформацію про стан сплати до міського бюджету за всіма вказаними об'єктами земельного податку; надати інформацію за всіма вказаними в запиті об'єктами стосовно їхніх кадастрових номерів; надати інформацію стосовно заходів, розроблених Косівською міською радою, відносно ефективного використання комунального майна та приватного майна, що знаходиться на комунальній землі та перебуває в неналежному стані.

Стягнути з Косівської міської ради на користь держави 640 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: Б.В. Сабадах