Дата документу 07.02.2017
Справа № 501/200/17
3/501/117/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2017 року суддя Іллічівського міського суду Одеської області Семенов О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, яка працюює на посаді директора ТОВ «Командити Контрол Сервіс»
за ч. 1 ст. 1631 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Із протоколу про адміністративне правопорушення, серія АА №412123 від 26 січня 2017 року за №45, вбачається, що ОСОБА_1, працюючи на посаді директора ТОВ «Командити Контрол Сервіс» вчинила правопорушення пп.138.2 ст.138, пп. 139.1.9. п. 139 ст. 139, пп. 134.1.1. п. 134.1, ст. 134, п. 44.1, п. 44.2 ст.44 п. 14.1 ст.14 , п.44.2 ст. 44, пп.168.1.2 п. 168.1, пп.168.4.1 п.168.4 ст.168, п.«а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України.
Вивчивши адміністративні матеріали справи, суддя вважає, що вони підлягають поверненню на дооформлення з наступних підстав:
Як свідчить зміст зазначеного протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 в ньому відсутні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, не зазначено суть адміністративного правопорушення та протокол не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вказане свідчить про те що, ОСОБА_1 в порушення ч. 4 ст. 256 КУпАП не розясненні права та обовязки в порядку ст.ст. 59, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, в порушення вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП відсутні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, не зазначена суть адміністративного правопорушення та не підписано особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення.
Наведена невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст. 256 КУпАП позбавляють суд зробити однозначний законний та обґрунтований висновок про наявність чи відсутність вини конкретної особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1631 КУпАП.
Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
З цих підстав, суддя вважає, що протокол про адміністративне правопорушення, підлягає поверненню до ГУ ДФС в Одеській області для належного оформлення, що відповідає позиції Верховного Суду України викладену в постанові Пленуму від 23 грудня 2005 року № 14, з питань неналежного оформлення адміністративних матеріалів.
Керуючисьст.ст. 256, 268 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 1631 КУпАП, - повернути до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя