Копія
Справа № 397/145/17
н/п : 3/397/86/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.02.2017 року. Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді Мирошниченка Д.В.,
при секретарі Петренко Л.О.,
за участю прокурора Зелінської К.І.,
особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1, яка працює підсобним працівником в ТОВ «Агроконтракт-Н» та являється депутатом Родниківської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, одружена, інвалід третьої групи, проживає та зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,
про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучипосадовою особоюмісцевого самоврядування, а саме депутатом Родниківської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, відповідно до посвідчення № 9 від 28.10.2015 року, вчинила неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а також вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Так, 01.04.2016рокуна засіданні 5-оїсесіїРодниківської сільської ради Олександрівського районуКіровоградської області булоприйняте рішення № 90 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою шодо відведення земельних ділянок». Згідно даного рішення, надано дозвіл на складення проектно-кошторисної документації по передачі у приватну власність земельної ділянки ОСОБА_2, за адресою: вул. Інгульська, 75, с. Родниківка, Олександрівського району, Кіровоградської області, площею - 1,35 га.
Відповідно до протоколу пленарного засідання 5-ої сесії Родниківської сільської ради 7 скликання від 01.04.2016 року за рішення № 90 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок» проголосувало «за» 8 депутатів сільської ради, в тому числі і ОСОБА_1
ОСОБА_2 являється близькою особою, а саме чоловіком депутата Родниківської сільської ради ОСОБА_1, однак, остання не повідомила сесію про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а також вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, що призвело до невиконання неювимог ст. 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», адміністративна відповідальність за щопередбачена ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні вказаного правопорушеннявизналата пояснила, що не бажала для себе настання негативних наслідків.
Заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.
Відповідальність за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП настає у разі неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно примітки до даної статті, суб'єктом правопорушень є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції». Під реальним конфліктом інтересів слід розуміти супечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або нга вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Відповідно до ст. 1, п.п. в, п. 1, ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», члени сімї - особи, які перебувають у шлюбі. Субєктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Стаття 28 Закону України «Про запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» передбачає, що особи, зазначені у п. 1 частини першої статті 1 цього Закону, зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника або Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
В судовому засіданні та з матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 є депутатом Родниківської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, згідно посвідчення № 9 від 28.10.2015 року (а.с. 123, 125).
Відповідно до пояснень ОСОБА_1, копії її паспорту, довідки, виданої Родниківською сільською радою, характеристики на неї та копії свідоцтва про шлюб чоловіком ОСОБА_1 є ОСОБА_2, з яким вона перебуває у шлюбі з 1984 року (а.с. 9, 17, 109-110, 123).
Реалізуючи повноваження депутата ОСОБА_1 01.04.2016 року приймала участь у п'ятій сесії 7-го скликання Родниківської сільської ради, у розгляді проектів рішень порядку денного, при цьому ОСОБА_1 були відомі положення Закону України «Про запобігання корупції» (а.с. 55, 58, 63).
На зазначеній сесії розглядалася заява ОСОБА_2 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок загальною площею 1, 35 га, за адресою: Кіровоградська область, Олександрівський район, с. Родниківка, вул. Інгульська, 75. При розгляді вказаного питання ОСОБА_1 брала безпосередню участь та голосувала «За» (а.с. 24, 40).
Внаслідок розгляду вказаного питання, Родниківською сільською радою було прийнято позитивне рішення № 90 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок», а саме ОСОБА_2 (а.с. 59)
Згідно інформації Родниківської сільської радивід 15.08.2016 року за вих. № 140/02-30, протягом 2016 року заяви про наявність конфліктів інтересів від ОСОБА_1 не надходило (а.с. 112).
Вищевказані обставини підтверджуються також поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 тощо (а.с. 64-106).
Таким чином, ОСОБА_1, будучипосадовою особоюмісцевого самоврядування, самостійно публічно не оголосила про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів до та під час голосування на п'ятій сесії сьомого скликання Родниківської сільської ради щодо затвердження проекту рішення № 90 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок» її чоловікові ОСОБА_2 та не повідомила не пізніше наступного робочого дня про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів. Тобто в діях ОСОБА_1 встановлена бездіяльність до та під час розгляду проекту вказаного рішення, яка носить протиправний характер.
Крім того, ОСОБА_1 вчинила активну дію в умовах реального конфлікту інтересів, а саме голосувала «За» проект рішення № 90 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок» її чоловікові ОСОБА_2
Отже, в діях ОСОБА_1 містяться склади адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи вищевикладене, обставини правопорушення, особу правопорушника - раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, позитивно характеризується за місцем проживання, являється інвалідом 3-ої групи, обставину, що пом'якшує відповідальність визнання вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 мінімальне адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-7 КУпАП - штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП штраф у розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на підставі ст. 36 КУпАП остаточно накласти стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, яке у даному випадку буде справедливим та необхідним для виправлення та попередження вчинення порушником нових адміністративних правопорушень, в тому числі і аналогічних.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розмірупрожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ч.ч. 1, 2 ст. 172-7, ст.ст. 40-1, 279-280, 283-285, 289 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення:
- за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.;
- за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.;
- на підставі ст. 36 КУпАП, остаточно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.;
Штраф сплатити на рахунок р/р 31117106700041, банк отримувача: ГУ ДКУ в Кіровоградській області, отримувач: УДК в м. Кіровограді, МФО 823016, ідентифікаційний код: 37964328, код бюджетної класифікації: 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції".
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 320 гривень 00 копійок (триста двадцять), який необхідно сплатити на рахунок: код ЄДРПОУ УДК 5403464, отримувач коштів УДКСУ в Олександрівському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37964328, банк отримувача ГУ ДКУ в Кіровоградській області, код банку отримувача (МФО) 823016, рахунок отримувача 31211206700041, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.
Суддя: /підпис/
Копія вірна:
Суддя Олександрівського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_7
Постанова набрала законної сили____і підлягає виконанню.
Оригінал постанови зберігається у адміністративній справі № 397/145/17-п (н/п 3/397/86/17).
Строк пред'явлення постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Олександрівського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_7