Постанова № 64564547, 07.02.2017, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.02.2017
Номер справи
807/1559/16
Номер документу
64564547
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

07 лютого 2017 рокум. Ужгород№ 807/1559/16

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Скраль Т.В.,

при секретарі Стенавській А.М.,

за участю:

позивача: Державна податкова інспекція у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області, представник - не з'явився,

відповідача: Тячівське виробниче управління житлово-комунального господарства, представник - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, -

В С Т А Н О В И В:

24.10.2016 Державна податкова інспекція у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

17.01.2017 до суду від начальника Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області Матьола І. І. по факсу надійшла заява про розгляд справи без участі представника позивача, за наявними у справі матеріалами.

Відповідач заперечення проти позову не подав, у судове засідання повторно не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення, які наявні в матеріалах справи.

Згідно ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що Тячівське виробниче управління житлово-комунального господарства (далі - відповідач) 08.09.1997 зареєстроване Тячівською районною державною адміністрацією, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи і зроблено запис про включенні відомостей про юридичну особу за № 1 319 120 0000 000779. Відповідач взятий на податковий облік як платник податків Державною податковою інспекцією у Тячівському районі. Управлінням статистики у Тячівському районі відповідачу присвоєно код ЄДРПОУ 03344183.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно пп.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі - ПК України) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

За даними розрахунків податкового боргу Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства за таким рахується податковий борг на загальну суму 126248,28 грн., в тому числі: з податку на додану вартість - 66711,51 грн., плати за користування надрами - 13391,20 грн., надходження рентної плати за спеціальне використання води від підприємств ЖКГ - 12888,79 грн., надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти - 26891,51 грн., рентної плати за спеціальне використання води - 6365,27 грн., що підтверджується розрахунком боргу по платежах.

Відповідно до п.59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Так, Державною податковою інспекцією у Тячівському районі на підставі п.59.1 ст. 59 ПК України було виставлено відповідачу податкову вимогу від 12.01.2016 № 15-23, яку представнику відповідача 12.01.2016 було вручено під розписку.

Однак, відповідачем податковий борг відповідачем сплачено не було.

Згідно постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.06.2016 по справі № 807/617/16 позовні вимоги Державної податкової інспекції у Тячівському районі до Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення податкового боргу в сумі 91673,27 грн. за рахунок коштів платника задоволено.

На виконання постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.06.2016 по справі № 807/617/16 Державна податкова інспекція у Тячівському районі зверталась до установ банку, обслуговуючих платника податків, з інкасовими дорученнями про стягнення коштів за податковим боргом, а саме: інкасове доручення № 576 від 08.09.2016 АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 582 від 08.09.2016 АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 603 від 08.09.2016 АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 613 від 08.09.2016 АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 558 від 08.09.2016 ПАТ "КомінвестБанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 590 від 08.09.2016 ПАТ "КомінвестБанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 595 від 08.09.2016 ПАТ "КомінвестБанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 614 від 08.09.2016 ПАТ "КомінвестБанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 623 від 04.10.2016 ПАТ "КомінвестБанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 627 від 04.10.2016 ПАТ "КомінвестБанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 649 від 04.10.2016 ПАТ "КомінвестБанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 660 від 04.10.2016 ПАТ "КомінвестБанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 679 від 04.10.2016 ПАТ "КомінвестБанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 680 від 04.10.2016 ПАТ "КомінвестБанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 681 від 04.10.2016 ПАТ "КомінвестБанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 685 від 04.10.2016 ПАТ "КомінвестБанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 631 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 634 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 635 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 636 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 637 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 638 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 640 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 641 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 644 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 661 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 664 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 665 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 666 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 667 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 668 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 669 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 670 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 671 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 674 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 691 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 694 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 695 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 696 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів; інкасове доручення № 697 від 04.10.2016 у АТ "УкрСиббанк", яке було повернуто без виконання у зв'язку з відсутністю коштів.

Державною податковою інспекцією у Тячівському районі було проведено опис майна у податкову заставу Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства, про що складено акт опису майна № 2 від 29.02.2016 на загальну суму 25000,00 грн. До державного реєстру обтяжень рухомого майна внесено запис про обтяження, об'єктом обтяження якого є активи платника податків згідно з актом опису майна від 29.02.2016 № 2, терміну дії - 03.03.2021.

У відповідності до п.95.1 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі (п.95.3 ст. 95 ПК України).

З огляду на встановлені обставини справи, враховуючи законодавчі вимоги, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позивач діє у межах своєї компетенції та відповідно до норм діючого законодавства, що ним доведено у межах даної адміністративної справи належними та допустимими доказами, а відтак позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

За приписами ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі - задовольнити.

2.Надати дозвіл ДПІ у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області на погашення суми податкового боргу за рахунок майна Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства (код ЄДРПОУ 03344183, п.і. 90500, Закарпатська область, Тячівський район, м. Тячів, вул. Незалежності, буд. 15), вказаного в Акті опису майна № 2 від 29 лютого 2016 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Т.В. Скраль