КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/25566/15 Головуючий у 1-й інстанції: Кузьменко В.А.
Суддя-доповідач: Твердохліб В.А.
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 січня 2017 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Твердохліб В.А.,
суддів Костюк Л.О., Троян Н.М.,
за участю секретаря Понсе Кашоіди О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві апеляційні скарги Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» Кадирова Владислава Володимировича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» Кадирова Владислава Володимировича, треті особи: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Публічне акціонерне товариство «Дельта Банк» про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 (далі - Позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Кадирова Владислава Володимировича (далі - Відповідач), треті особи: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Третя особа 1), Публічне акціонерне товариство «Дельта Банк» (далі - Третя особа 2) про визнання протиправним та скасуваня рішення Відповідача, оформлене наказом від 18 вересня 2015 року №822 про визнання нікчемним договору банківського вкладу (депозиту) від 19 лютого 2015 року №010-22501-190215 «Найкращий від Миколи» у гривнях, укладеного між Позивачем і Публічним акціонерним товариством «Дельта Банк»; зобов'язання подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію стосовно Позивача як вкладника, що має право на відшкодування коштів за вкладом в Публічному акціонерному товаристві «Дельта Банк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; зобов'язання Відповідача включити Позивача до загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладом в Публічному акціонерному товаристві «Дельта Банк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2016 року адміністративний позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, Відповідач та Третя особа 1 подали апеляційні скарги 21 листопада та 16 листопада 2016 року відповідно, та просили скасувати рішення суду та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволення адміністративного позову в повному обсязі.
В апеляційних скаргах апелянти посилаються на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для його скасування.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 грудня 2016 року виправлено описки, допущені в мотивувальній та резолютивній частинах постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2016 року в адміністративній справі №826/25566/15, а саме: виключено з мотивувальної частини абзаци десятий та одинадцятий на сторінці 8 та виключено абзац перший на сторінці 9, із зазначенням замість них абзацу наступного змісту: «Водночас суд не погоджується із позовними вимогами про зобов'язання відповідача включити позивача до загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладом в ПАТ «Дельта Банк» за рахунок Фонду, оскільки формування загального реєстру не відноситься до повноважень Уповноваженої особи Кадирова В.В.»;
викладено абзац шостий на сторінці 9 мотивувальної частини в наступній редакції: «Враховуючи викладене, на думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість підстав для не включення позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, адміністративний позов ОСОБА_3 підлягає частковому задоволенню.»;
викладено абзац сьомий на сторінці 9 мотивувальної частини в наступній редакції: «Згідно з частиною третьою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.»;
пункт 1 резолютивної частини викладено у наступній редакції: « 1. Адміністративний позов ОСОБА_3 задовольнити частково.»;
пункт 4 резолютивної частини викладено у наступній редакції: « 4. В іншій частині адміністративного позову відмовити.»;
пункт 5 резолютивної частини викладено у наступній редакції: « 5. Присудити з Державного бюджету України на користь ОСОБА_3 понесені нею витрати по сплаті судового збору у розмірі 974,40 грн. (дев'ятсот сімдесят чотири гривні сорок копійок)».
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника Відповідача, заперечення представника Позивача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги підлягають задоволенню з таких підстав.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що 19 лютого 2015 року між ОСОБА_3 (вкладник) та ПАТ «Дельта Банк» (банк) укладено договір №010-22501-190215 банківського вкладу (депозиту) «Найкращий від Миколи» у гривнях, за умовами якого вкладник розміщує по 24 лютого 2016 року на вкладному рахунку НОМЕР_1 суму у розмірі 195 000,00 грн.
Відповідно пункту 1.10 договору банківського вкладу у разі закінчення строку залучення вкладу вклад виплачується шляхом зарахування на поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватись із використанням електронних платіжних засобів НОМЕР_2, відкритий на ім'я Вкладника в установі Банку.
Згідно платіжного доручення від 19 лютого 2015 року №46160092 на вкладний рахунок Позивача внесено грошові кошти у розмірі 195 000,00 грн.
У відповідності до постанови Правління Національного банку України від 02 березня 2015 року №150 «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до категорії неплатоспроможних», виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 02 березня 2015 року №51 «Про запровадження тимчасової адміністрації у Публічному акціонерному товаристві «Дельта Банк», згідно з яким з 03 березня 2015 року запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «Дельта Банк».
Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ «Дельта Банк» призначено провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Кадирова В.В.
05 серпня 2015 року розміщена інформація на офіційному сайті Третьої особи 1 яка свідчить про те, що з метою забезпечення збереження активів неплатоспроможного банку ПАТ «Дельта Банк», запобігання втрати майна та збитків банку і Фонду, виконавча дирекція Фонду прийняла рішення від 03 серпня 2015 року №147 про продовження строків здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «Дельта Банк» до 02 жовтня 2015 року включно та продовження повноважень уповноваженої особи Фонду на здійснення тимчасової адміністрації Кадирова В.В. до 02 жовтня 2015 року включно.
За результатами перевірки правочинів за вкладними операціями в ПАТ «Дельта Банк» Уповноваженою особою Кадировим В.В. прийнято наказ від 18 вересня 2015 року №822 «Щодо заходів, пов'язаних із наслідками виявлення нікчемних правочинів (договорів) за вкладними операціями», у відповідності до якого застосовано наслідки нікчемності договорів банківського вкладу (депозиту), що є нікчемними з підстав, викладених у пункті 7 частини 3 статті 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», серед яких і договір банківського вкладу, укладений між Позивачем та ПАТ «Дельта Банк», за порядковим №336.
У відповідності до постанови Правління Національного банку України 02 жовтня 2015 року №664 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 02 жовтня 2015 року №181 «Про початок процедури ліквідації АТ «Дельта Банк» та делегування повноважень ліквідатора банку».
На виконання зазначених рішень розпочато процедуру ліквідації ПАТ «Дельта Банк», призначено уповноважену особу Фонду гарантування та делеговано всі повноваження ліквідатора ПАТ «Дельта Банк», визначені статтями 37, 38, 51, частинами першою та другою статті 48 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», провідному професіоналу з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Кадирову В.В. на два роки з 05 жовтня 2015 року по 04 жовтня 2017 року включно.
На офіційному сайті Третьої особи 1 розміщено оголошення, про те, що вкладникам ПАТ «Дельта Банк» розпочнуть виплати за Загальним реєстром (не залежно від часу закінчення строку депозитного договору) з 08 жовтня 2015 року.
Разом з тим, у зв'язку із нікчемністю договору банківського вкладу виплату коштів за вкладним рахунком Позивачу обмежено.
За приписами ст.77 Закону «Про банку і банківську діяльність», Третя особа 1 у день отримання рішення Національного банку України про ліквідацію банку набуває прав ліквідатора банку та розпочинає процедуру його ліквідації відповідно Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» №4452-VI від 23.02.2012 року, який набрав чинності 21.09.2012 року (далі - Закон №4452-VI). Даний Закон є спеціальним законом, який має пріоритет перед іншими нормами законодавства під час тимчасової адміністрації та ліквідації банків та в питаннях регулювання правовідносин у сфері гарантування вкладів фізичних осіб.
Відповідно ч.3 ст.1 Закону №4452-VI, відносини, що виникають у зв'язку із створенням і функціонуванням системи гарантування вкладів фізичних осіб, виведенням неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків, регулюються цим Законом, іншими законами України, нормативно-правовими актами Фонду та Національного банку України.
За визначенням ст.2 Закону №4452-VI вклад - це кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом видачі іменного депозитного сертифіката, включаючи нараховані відсотки на такі кошти.
Частиною 8 перехідних Положень зазначеного Закону визначено, що законодавчі та інші нормативно - правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.
Таким чином, для правовідносин, що виникають під час тимчасової адміністрації банку або ліквідації банку, яку здійснює уповноважена особа Фонду, пріоритетними є норми Закону про систему гарантування вкладів фізичних осіб.
З положень Закону №4452-VI вбачається, що законодавець наділив уповноважену особу Фонду - Ліквідатора, винятковими повноваженнями, реалізація яких має на меті захист прав і законних інтересів фізичних осіб - вкладників банків, забезпечення ефективної процедури виведення неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків.
За приписами ст.36 Закону №4452-VI, наслідками запровадження тимчасової адміністрації є призупинення всіх повноважень органів управління банку (загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) та органів контролю (ревізійної комісії та внутрішнього аудиту) з дня призначення уповноваженої особи ФГВФО. Уповноважена особа Фонду від імені Фонду набуває всі повноваження органів управління банку та органів контролю з дня початку тимчасової адміністрації і до її припинення. На період тимчасової адміністрації усі структурні підрозділи, органи та посадові особи банку підпорядковуються у своїй діяльності уповноваженій особі Фонду і діють у визначених нею межах та порядку.
Таким чином, уповноважена особа є керівником банку та видає працівникам банку, зокрема, довіреності на право представляти інтереси банку. Банк, в якому запроваджено тимчасову адміністрацію є юридичною особою, ніяких змін щодо її статусу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців не вноситься.
Згідно ст.26 Закону №4452-VI Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 000, 00 гривень.
За приписами п.1 ч.6 ст.36 Закону №4452-VI під час дії тимчасової адміністрації здійснюється виплата коштів за вкладами вкладників за договорами, строк яких закінчився, та за договорами банківського рахунку вкладників. Зазначені виплати здійснюються в межах суми відшкодування, що гарантується Фондом, в національній валюті України. Вклади в іноземній валюті перераховуються в національну валюту України за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України до іноземних валют на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації відповідно до цієї статті.
У відповідності до п.3 ч.2 ст.37 Закону №4452-VI уповноважена особа Фонду має право продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій.
Положеннями статті 38 Закону №4452-VI встановлено, що уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити збереження активів та документації банку, а також зобов'язана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених ч.3 ст.38 цього Закону.
З метою дотримання вимог Закону №4452-VI уповноваженою особою створено Комісію з перевірки правочинів (договорів) за вкладними операціями АТ «Дельта Банк».
Як вбачається із письмових заперечень проти адміністративного позову Відповідача перевірка здійснювалась на виконання Наказу Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в АТ «Дельта Банк» від 29.05.2015 року №408 «Щодо продовження роботи Комісії з перевірки вкладів фізичних осіб АТ «Дельта Банк» та створення Комісії з перевірки правочинів (договорів) за вкладними операціями АТ «Дельта Банк» та на виконання рішення Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №174/5 від 27.07.2015 року.
Перевірці підлягали договори (правочини, операції) за вкладними операціями по перерахуванню коштів з поточних рахунків юридичних осіб та ФОП на рахунки фізичних осіб, які були передані Комісії на розгляд протоколом засідання Комісії з перевірки вкладів фізичних осіб від 06.08.2015 року.
Рішенням Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (протокол засідання Виконавчої дирекції від 27 липня 2015 року №174/15) було погоджено дії Уповноваженої особи Фонду на тимчасову адміністрацію АТ «Дельта Банк» щодо виплати коштів за деякими категоріями операцій, а також у зв'язку з прийняттям рішення Виконавчої дирекції Фонду від 03 серпня 2015 року № 147, продовжено строки здійснення тимчасової адміністрації у АТ «Дельта Банк» до 02 жовтня 2015 року включно.
За таких обставин, слід зазначити, що п.2 ч.3 ст. 37 Закону №4452-VI з метою належного виконання уповноваженою особою обов'язків наділяє її правом видавати накази та розпорядження на виконання своїх повноважень.
Отже, Позивач не набув статусу вкладника неплатоспроможного банку, оскільки уклав нікчемний договір банківського вкладу (депозиту) від 19 лютого 2015 року №010-22501-190215.
Як вбачається з матеріалів справи, грошові кошти (у межах гарантованої суми) були перераховані на рахунок Позивача з рахунку юридичної особи - ПП «ЛІСТРАНС», відкритого у цьому ж неплатоспроможному банку, що мала на рахунку суму понад 200 000 грн., в той час, коли цей банк вже не виконував належним чином своїх зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами попри пряму заборону Національного Банку України.
Положеннями ч.2 ст.37 Закону №4452-VI визначено, що Фонд безпосередньо або уповноважена особа Фонду у разі делегування їй повноважень має право, зокрема, продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій; повідомляти сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняти дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів; звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банку.
Частиною 1 статті 38 Закону №4452-VI передбачено, що Фонд зобов'язаний забезпечити збереження активів та документації банку.
З цією метою протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку правочинів ( у тому числі договорів), укладених банком протягом року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів, що є нікчемними.
З урахуванням вищенаведеного, колегія суддів вважає, що Відповідач дійшов правомірного висновку, що Позивач та юридична особа - ПП «ЛІСТРАНС» намагались в порушення публічного порядку та черговості, встановлених Законом, отримали кошти фактично за рахунок бюджету, порушивши публічний порядок відшкодування грошових коштів за рахунок Фонду гарантування та ст.ст. 26,27,52 Закону №4452-VI.
Крім того, колегія суддів звертає увагу на те, що зазначені операції із перерахування грошових коштів на рахунок Позивача з рахунку юридичної особи були здійсненні в період дії постанови Національного банку України від 30.10.2014 року № 692/БТ «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до категорії проблемних» (далі - Постанова).
Постановою віднесено ПАТ «Дельта Банк» до категорії проблемних строком до 180 днів та запроваджено обмеження в його діяльності, зокрема, Банку було заборонено проведення будь-яких операцій, за результатами яких збільшується гарантована сума відшкодування за вкладами фізичних осіб Фондом, крім договорів, укладених до набрання чинності Постановою, умовами яких передбачено поповнення вкладів фізичних осіб за рахунок відсотків.
03.11.2014 року ПАТ «Дельта Банк» видано наказ №2650 «Щодо стабілізації діяльності Банку» яким запроваджено з 04.11.2014 троку та забезпечити виконання наступних обмежень в діяльності, зокрема, не допускати проведення будь-яких операцій, за результатами яких збільшується гарантована сума відшкодування за вкладами фізичних осіб Фондом гарантування вкладів фізичних осіб крім договорів укладених до 04.11.2014, умовами яких передбачено поповнення вкладів фізичних осіб за рахунок відсотків; не здійснювати кредитних операцій, у тому числі бездокументальних операцій (гарантії, авалі, акредитиви), а також не надавати порук та інших зобов'язань, тощо.
У зв'язку із виявленням Комісією з перевірки правочинів (договорів) за вкладними операціями ПАТ «Дельта Банк», призначеною наказом Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ «Дельта Банк» від 29.05.2015 року №408 нікчемних правочинів відповідно ч.3 ст.38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», зокрема, операції (транзакції) по перерахуванню коштів з рахунків юридичних осіб та ФОП на рахунки фізичних осіб - клієнтів Банку, перелік яких наведено в Додатку №1,3,4 до цього наказу, 18 вересня 2015 року був винесений наказ тимчасової адміністрації АТ «Дельта Банк» №822 «Щодо заходів, пов'язаних із наслідками виявлення нікчемних правочинів (договорів, операцій) за вкладними операціями».
Вказаним наказом Відповідачем вирішено застосувати наслідки нікчемності операцій (транзакцій) по перерахуванню коштів на рахунки фізичних осіб з рахунків юридичних осіб та ФОП на рахунки фізичних осіб - клієнтів Банку, що є нікчемними з підстав, визначених п.7 ч.3 ст.38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі - Договори), та перелік яких наведено в Додатку № 1 до цього Наказу, для чого:
« 1.1. у строк до 25.09.2015 року забезпечити автоматизацію процесу формування бухгалтерських проводок по поверненню коштів з депозитних рахунків, поточних(карткових) рахунків фізичних особі - отримувачів коштів (в тому числі кінцевих отримувачів, в разі здійснення подальших перерахувань таких коштів) на рахунки юридичних осіб та ФОП , які здійснили операції по перерахуванню коштів на поточні (карткові) рахунки фізичних осіб, згідно до реєстру операцій, наведеному в Додатку №1 до цього Наказу;
- автоматизацією процесу сторнування процентів, нарахованих відповідно до умов Договорів банківського рахунку (Інших договорів, відповідно до яких фізичним особам - отримувачам коштів були відкриті поточні (карткові) рахунки, операції за якими є нікчемними з підстав, визначених п.7 ч.3 ст. 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та перелік яких наведено в Додатку №1 до цього Наказу.
1.2. у строк до 25.09.2015 забезпечити перевірку сформованих проводок по поверненню коштів з депозитних рахунків, поточних (карткових) рахунків фізичних осіб - отримувачів коштів (в тому числі кінцевих отримувачів, в разі здійснення подальших перерахувань таких коштів), на рахунок юридичних осіб та ФОП, які здійснили операції по перерахуванню коштів на поточні (карткові) рахунки фізичних осіб, на відповідність реєстру операцій, наведеному в Додатку №1 до цього Наказу, та призначень платежу за такими проводками, а також здійснити фактичне підтвердження таких проводок.
1.3. врахувати залишки на рахунках отримувачів - фізичних осіб за операціями, перелік яких наведено в Додатку № 1 до цього Наказу, після застосування наслідків нікчемності, при формуванні Повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду.
1.4. у строк до 01.10.2015 року:
- направити особам (платникам - юридичним особам та ФОП та фізичним особам - отримувачам), перелік яких наведено в Додатку № 2 до цього Наказу, повідомлення про нікчемність правочинів згідно ст. 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», шаблон якого розробить назва структурного підрозділу;
- передати сканкопії (копії) направлених повідомлень та оригіналів документів, підтверджуючих відправку цих повідомлень, назва структурного підрозділу.
2. Не застосовувати наслідки нікчемності операцій (транзакцій) по перерахуванню коштів з рахунків юридичних осіб та ФОП на рахунки фізичних осіб - клієнтів Банку) що є нікчемними з підстав, визначених п.7 ч.3 ст.38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», та перелік яких наведено в Додатку №3 до цього Наказу, в частині повернення коштів платникам які перерахували кошти на поточні (карткові) рахунки фізичних осіб, з огляду на те, що рахунки отримувачів за такими операціями арештовані відповідно до вимог винного законодавства України. Повідомлення про нікчемність надсилати отримувачам та платникам відповідно до пункту 1.4. цього Наказу.
04 березня 2015 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб листом №21-6577/15 повідомив Позивача, що відповідно ст.36 Закону №4452-VI з дня призначення уповноваженої особи Фонду призупиняються всі повноваження органів управління та органів контролю АТ «Дельта Банк».
Відтак, правочини, вчинені органами управління та керівниками зазначеного банку після призначення уповноваженої особи Фонду, є нікчемними.
Таким чином, висновок суду першої інстанції про задоволення адміністративного позову є передчасним та помилковим, оскільки не враховано те, що оскаржуваним наказом лише застосовано наслідки виявлення за ознаками нікчемності договору банківського вкладу (депозиту) від 19 лютого 2015 року №010-22501-190215.
23 січня 2017 року через канцелярію Київського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання від Відповідача про зупинення провадження у справі.
31 січня 2017 року у судовому засіданні представник Відповідача вказане клопотання не підтримав та просив його не розглядати; з урахуванням такої позиції представника Відповідача вказане питання по суті судом апеляційної інстанції не вирішувалось.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями ст.159 КАС України визначено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Частиною 1 статті 198 КАС України встановлено, що за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду, суд апеляційної інстанції має право, зокрема, скасувати постанову суду та прийняти нову постанову.
За приписами п.4 ч.1 ст.202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, зокрема, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що порушення норм матеріального та процесуального права призвели до неправильного вирішення справи, тому рішення суду першої інстанції слід скасувати та постановити нове про відмову у задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст.ст.198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційні скарги Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» Кадирова Владислава Володимировича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2016 року скасувати та прийняти нову постанову наступного змісту.
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» Кадирова Владислава Володимировича, треті особи: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Публічне акціонерне товариство «Дельта Банк» про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов`язання вчинити дії - відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя Твердохліб В.А.
Судді Костюк Л.О.
Троян Н.М.
Постанова складена в повному обсязі 06 лютого 2017 року.
Головуючий суддя Твердохліб В.А.
Судді: Костюк Л.О.
Троян Н.М.