Ухвала суду № 64559192, 07.02.2017, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.02.2017
Номер справи
820/576/17
Номер документу
64559192
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 820/576/17

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

07 лютого 2017 р. м. Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Полях Н.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області, третя особа: ОСОБА_2 про скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:

- визнати незаконними дії державного реєстратора та скасувати рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно на ім'я ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, паспорт громадянина України, серія та номер: НОМЕР_2, виданий 20.07.2011 року, видавник: ЦВМ Дзержинського РВ ХМУ УМВС України в Харківській області, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 460380263101, квартира у будинку готельного типу, об'єкт житлової нерухомості, розташована за адресою: АДРЕСА_1, двокімнатна, загальною площею 62,9 кв.м., житлова площа 28,3 кв.м., індексний номер витягу: 27189160 від 23.09.2014 року о 17:39:71, серія витягу ЕЕМ 254678, прийняте 15.09.2014 року о 12:01:23 державним реєстратором реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області ОСОБА_3.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статті 106 КАС України, з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Позивачем пред'явлено позовні вимоги адміністративного позову до Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області.

З цього приводу суд зазначає наступне.

Постановою КМУ від 11 лютого 2016 р. № 99 "Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги" ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції.

Також у п.2 вказаної постанови зазначено, що КМУ погодився з пропозиціями Міністерства юстиції щодо включення відділів державної виконавчої служби та відділів державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції до структури відповідних головних територіальних управлінь юстиції та утворення бюро правової допомоги в структурі місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та покладення виконання функцій з державної реєстрації громадських об'єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об'єднань, що не мають статусу юридичної особи, місцевих та первинних професійних спілок, їх організацій та об'єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, місцевих організацій роботодавців та їх об'єднань, з підтвердження всеукраїнського статусу громадського об'єднання на відповідні головні територіальні управління юстиції.

Згідно додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2016 р. № 99 "Перелік територіальних органів Міністерства юстиції, що ліквідуються" по Харківській області ліквідовано територіальні органи Міністерства юстиції в т.ч. ліквідовано Харківське міське управління юстиції.

Згідно положень ч. 1 ст. 6 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", організаційну систему державної реєстрації прав становлять: 1) Міністерство юстиції України та його територіальні органи; 2) суб'єкти державної реєстрації прав: виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації; акредитовані суб'єкти; 3) державні реєстратори прав на нерухоме майно (далі - державні реєстратори).

До повноважень суб'єктів державної реєстрації прав належить забезпечення: проведення державної реєстрації прав; ведення Державного реєстру прав; взяття на облік безхазяйного нерухомого майна; формування та зберігання реєстраційних справ (ч.1 ст. 9 вказаного вище Закону).

Таким чином, наразі суб'єктом державної реєстрації прав є Департамент реєстрації Харківської міської ради, а не Реєстраційна служба Харківського міського управління юстиції Харківської області, яка є ліквідованою.

Згідно п.4 ч.1 статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Суд зазначає, що в прохальній частині позовної заяви позивач не зазначив які саме дії державного реєстратора просить суд визнати незаконними.

Згідно ч. 3 ст. 106 КАСУ до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до п.2 ч. 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Отже, суд приходить до висновку, що задля усунення недоліків позивач повинен зазначити належного відповідача; внести уточнення до прохальної частини позовних вимог (які саме дії державного реєстратора просить суд визнати незаконними), та в разі такого уточнення доплатити судовий збір у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі за дві позовні вимоги.

Згідно з ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення зазначених недоліків позовної заяви.

Керуючись ст. ст. 108, 165, 185 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області, третя особа: ОСОБА_2 про скасування рішення - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків поданої позовної заяви протягом п'яти календарних днів з моменту отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, попередивши, що у разі невиконання вимог ст.106 КАС України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Полях Н.А.