Ухвала суду № 64558746, 06.02.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2017
Номер справи
810/539/17
Номер документу
64558746
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

06 лютого 2017 року № 810/539/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції (Фастівського відділення) Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними дії та визнання протиправною та скасування вимоги,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції (Фастівського відділення) Головного управління ДФС у Київській області, у якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції (Фастівського відділення) Головного управління ДФС у Київській області щодо прийняття податкової вимоги форми «Ф» від 28.12.2016 №40273-17;

- визнати протиправною та скасувати податкову вимогу форми «Ф» від 28.12.2016 №40 273-17.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Проте, надана адміністративна позовна заява не відповідає вимогам ст.106 Кодексу.

Відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду фізичною особою або фізичною особою-підприємцем адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет на 2017 рік» установити у 2017 році прожитковий мінімум, зокрема, для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні.

Абзацом 1 ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач просить суд: визнати протиправними дії Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції (Фастівського відділення) Головного управління ДФС у Київській області щодо прийняття податкової вимоги форми «Ф» від 28.12.2016 №40273-17; визнати протиправною та скасувати податкову вимогу форми «Ф» від 28.12.2016 №40273-17, якою позивачу нарахований податковий борг у сумі 25027,23 грн.

Відтак, вищевказаний адміністративний позов одночасно містить вимоги майнового та немайнового характеру.

Так, зокрема, сума судового збору, яка має бути сплачена позивачем за вимогу майнового характеру про визнання протиправною та скасування податкової вимоги становить 640,00 грн. (0,4х1600 грн.), у той час як за одну вимогу немайнового характеру щодо визнання протиправними дій позивачеві також необхідно сплатити судовий збір у розмірі 640,00 грн. (0,4х1600 грн.), що загалом становить 1280,00 грн.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем на підтвердження оплати судового збору за майнову вимогу, було долучено до позовної заяви оригінал квитанції №4 від 02.02.2017 на суму 640,00 грн.

Зі змісту вказаної квитанції вбачається, що сума судового збору у розмірі 640,00 грн. була сплачена позивачем за наступними реквізитами: отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі у ГУ ДКСУ у м.Києві; код отримувача: 38004897; банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31218206784007; призначення платежу: *;101;НОМЕР_1; ОСОБА_1; Судовий збір за позовом ОСОБА_1, Окружний адміністративний суд м.Києва..

Отже, враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про те, що вказане платіжне доручення не є належним доказом, який підтверджує оплату позивачем судового збору на суму 640,00 грн. за звернення з позовною заявою до Київського окружного адміністративного суду.

Крім того, відповідачем не було надано доказів сплати судового збору за заявлену вимогу немайнового характеру.

Суд звертає увагу, що для перерахування судового збору за подання позовної заяви до Київського окружного адміністративного суду Головним управлінням Державної казначейської служби України у Київській області визначено наступні реквізити: отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд, код отримувача: 37955989, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код банку отримувача: 821018, рахунок отримувача: 31213206784001, код класифікації доходів бюджету: 22030101.

Крім того, відповідно до п.3 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Пунктом 9 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Суб'єкт владних повноважень це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

У позовній заяві позивачем в якості відповідача по справі зазначено Фастівське відділення Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

Проте, суд звертає увагу позивача на те, що Фастівське відділення Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області є виключно структурною одиницею Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, у той час як самостійним територіальним органом є Києво-Святошинська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

Відповідно до ч.1 ст.48 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Звідси, стороною у справі в адміністративному процесі може бути саме орган державної влади, а не його структурний підрозділ. У зв'язку з цим, суд звертає увагу позивача на необхідність уточнення найменування відповідача та його поштової адреси.

Частиною 1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Відповідно до положень ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків. Вказані недоліки повинні бути усунені у місячний строк з дня отримання позивачем копії даної ухвали шляхом подання до суду позовної заяви з дотриманням вимог ст.106 КАС України.

Керуючись ст.ст.108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву без руху.

2.Позивачеві усунути у місячний строк з дня отримання копії даної ухвали вказані недоліки, а саме:

- надати виправлений примірник позовної заяви (у двох екземплярах), з урахуванням вказаних судом зауважень;

- надати докази сплати судового збору у розмірі 1280,00 грн.

3.Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/539/16 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

4.Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Дудін С.О.