ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"03" лютого 2017 р. Справа № 809/231/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Мізунь" до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та скасування постанов №№09-10-021/27,09-10-021/26 від 12.01.2017,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Мізунь" звернулося до суду з адміністративним позовом до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій під час проведення перевірки, оформленої актом від 23.12.2016 року № 09-10-0055/708, під час розгляду справи про накладення штрафу, скасування постанов про накладення штрафу уповноваженими особами № 09-10-021/27 та № 09-10-021/26 від 12.01.2017 року.
Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається, серед іншого, також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позивачем не долучено належних доказів про сплату судового збору, оскільки квитанція № N1BAG59301 від 30.01.2017 року., яка міститься в матеріалах позову, свідчить про сплату судового збору в неналежному розмірі.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Судом встановлено, що позивачем у даній позовній заяві заявлено дві позовні вимоги, а саме товариство просить суд:
1) визнати протиправними дії управління Держпраці в Івано-Франківській області під час проведення перевірки, оформленої актом від 23.12.2016 року № 09-10-0055/708, та під час розгляду справи про накладення штрафу, за наслідками якої винесені постанови про накладення штрафу уповноваженими особами № 09-10-021/27 та № 09-10-021/26 від 12.01.2017 року;
2) скасування постанов про накладення штрафу уповноваженими особами № 09-10-021/27 та № 09-10-021/26 від 12.01.2017 року.
Таким чином, суд вважає, що звернені до суду позовні вимоги носять немайновий (перша вимога) та майновий характер (друга вимога).
Суд звертає увагу на те, що відповідно до ч.3 ст. 6 ЗУ “Про судовий збір” за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до, пункту 1 частини 2 статті 4 ЗУ "Про судовий збір" ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який поданий юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пункт 2 частини 2 статті 4 ЗУ "Про судовий збір" визначає ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову , немайнового характеру , який поданий юридичною особою або фізичною особою підприємцем - становить 1 розмір мінімальної заробітної плати .
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", який вступив в дію з 01.01.2017 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2017 року складає 1600 грн.
Отже, розмір судового збору, який підлягає до сплати за подання до суду даного адміністративного позову, в якому заявлено дві вимоги немайнового та майнового характеру становить 3200,00 грн.
Враховуючи те, що позивачем сплачено судовий в розмірі 1600,00 грн. згідно квитанції № N1BAG59301 від 30.01.2017 року.
Таким чином, позивачем недоплачено судовий збір в розмірі 1600,00 грн. (3200,00 грн.-1600,00 грн.= 1600,00 грн.)
Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб - порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на вказане, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Мізунь" до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та скасування постанов №№09-10-021/27,09-10-021/26 від 12.01.2017 - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків шляхом подання до суду документу про сплату судового збору в розмірі, встановленому статтею 4 Закону України" про судовий збір", в сумі 1600,00 грн. до 15 лютого 2017 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Микитин Н.М.