справа № 462/6494/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 січня 2017 року суддя Залізничного районного суду міста Львова Ліуш А.І., розглянувши у скороченому провадженні в місті Львові справу за за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
позивач звернулась до суду із позовом про визнання неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова щодо відмови у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова здійснити призначення, нарахування і виплату пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» у розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, згідно довідки Апеляційного суду Львівської області від 04 жовтня 2016 року, починаючи з 05 жовтня 2016 року з урахування раніше проведених витрат.
В обгрунтування позову ОСОБА_1 зазначає, що згідно Указу Президента України від 21 вересня 2005 року №1305/2005 «Про призначення суддів» була призначена вперше, на посаду судді Бродівського районного суду Львівської області строком на п'ять років, після чого 11 січня 2012 року виключена із штату Бродівського районного суду Львівської області за переведенням для подальшої роботи на посаді судді Апеляційного суду Львівської області та з 12 січня 2012 року приступила до виконання обов'язків судді Апеляційного суду Львівської області. Таким чином станом на 06 жовтня 2015 року набула 10 років стажу на посаді судді. 04 жовтня 2016 року виключена зі штату Апеляційного суду Львівської області відповідно до Постанови Верховної ради України «Про звільнення суддів» від 22 вересня 2016 року.
05 жовтня 2016 року позивач звернулась до Управління Пенсійного фонду України м. Львова із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», про що листом від 02 грудня 2016 року №13511/03-22 Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова повідомило наступне, згідно ст. 25 Закону України «Про державну службу» визначено сім категорій посад державних службовців, залежно від яких установлювалися ранги державних службовців. Основним критерієм, що визначає підстави для зарахування періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, яки дає право на призначення пенсії, є встановлення за обійманню посадою відповідного рангу. Пунктом 4 порядку визначено, що стаж державної служби обчислюється відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну службу» у якій визначені посади, робота на яких зараховується до стажу державної служби, що дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання державної оплачуваної відпустки, а тому підстави для призначення пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу» відсутні.
Управлінням Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова 03 січня 2017 року подано до суду заперечення проти заявленого позову, згідно якого зазначено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у Управлінні Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до ст. 25 Закону України «Про державну службу» визначено сім категорій державних службовців, залежно від яких установлювалися ранги державних службовців. Основним критерієм, що визначає підстави для зарахування періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 цього закону, є встановлення за обійманою посадою відповідного рангу. Окрім того, для призначення пенсії державного службовця ОСОБА_1 з 06 жовтня 2005 року працювала на посаді судді Бродівського районного суду Львівської області, звільнена з посади судді у зв'язку із досягненням шістдесяти п'яти років згідно постанови Верховної Ради України від 22 вересня 2016 року. Позивачу було присвоєно кваліфікаційний 1 клас судді. Тобто, займана посада судді не належить до категорії державних службовців, які у відповідності до положень п. 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року мають право на призначення пенсії державного службовця. Просить в позові відмовити.
Судом встановлено, що відповідно до Постанови Верховної Ради України від 09 вересня 2010 року «Про обрання суддів» ОСОБА_1 обрано суддею Бродівського районного суду Львівської області, після чого Постановою Верховної Ради України від 22 грудня 2011 року «Про обрання суддів» 11 січня 2912 року виключена із штату Бродівського районного суду Львівської області для подальшої роботи судді Апеляційного суду Львівської області та з 12 січня 2012 року приступила до виконання обов'язків судді Апеляційного суду Львівської області. 04 жовтня 2016 року виключена зі штату Апеляційного суду Львівської області відповідно до Постанови Верховної Ради України від 22 вересня 2016 року.
Згідно п. 4 Порядку № 229 стаж державної служби обчислюється відповідно до частини другої ст. 46 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 р.
У відповідності до п. 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» стаж державної служби за період роботи (служби) до набрання чинності цим законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Відповідно з п. 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року «Про державну службу» на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. «Про державну службу» мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України; займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців визначених ст. 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 22 Конституції України, конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно із ст. 162 КАС України, суд вправі постановою визнати протиправним рішення суб'єкта владних повноважень чи окремі його положення, дії чи бездіяльність і скасувати або визнати не чинним рішення чи окремі його положення. Суд також може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод чи інтересів суб'єкта у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, адміністративний суд перевіряє не лише вчинення дії чи бездіяльності на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а й чи вчинені вони з використанням повноважень з тією метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для вчинення дії, добросовісно, розсудливо і своєчасно.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про правомірність заявлених позовних вимог та їх задоволення.
Керуючись 6, 18, 99, 107, 161, 256 КАС України, Закон України «Про державну службу», Закон України «Про судоустрій і статус суддів», суд -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова здійснити призначення, нарахування та виплату ОСОБА_1 за віком, у розмірі 60 /шестидесяти/ відсотків суми заробітної плати, згідно довідки Апеляційного суду Львівської області від 04 жовтня 2016 року №417/07.10 про заробітну плату в сумі 20735 (двадцять тисяч сімсот тридцять п'ять тисяч) грн. починаючи з 05 жовтня 2016 року з урахування раніше проведених витрат.
Допустити негайне виконання постанови в частині виплати пенсії за один місяць.
Повернути ОСОБА_1 551 грн. 20 коп. судового збору за рахунок коштів Державного бюджету України.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до адміністративного суду апеляційної інстанції через Залізничний районний суд м. Львова з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя /підпис/ А.І.Ліуш
Копія вірна.
Суддя: А.І.Ліуш