Справа № 221/5259/16-п
Провадження № 3/221/2137/2016
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2016 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Овчиннікова О.С. розглянувши матеріали, які надійшли від першого відділу управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого лікарем міської клінічної лікарні №6 м. Донецьк, який зареєстрований та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3, про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 204-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі КУпАП)
ВСТАНОВИВ:
29.09.2016 до Волноваського районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого ОСОБА_1 о 14.00 годині 25.09.2016 в смт. Новотроїцьке Волноваського району на транспортному засобі «KIA Cerato» номерний знак НОМЕР_1, здійснював транспортування медичного апарату (гістеропомпа) для дозованого нагнічування рідини при гістероскопії «Ендомедіум+» на загальну орієнтовану суму 44000,00 гривні, до району проведення АТО, порушивши Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів, через лінію зіткнення від 12.06.2015 року № 415, а саме розділи 8 та 11, без отримання дозволу на перевезення товару, вартість якого перевищує 10000 гривень та сумарна вага якого перевищує 50 кг на одну особу, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст. 204-3 КУпАП.
Відповідно до статті 280 КУпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 204-3 КУпАП (далі Кодекс) адміністративна відповідальність настає у разі порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
Згідно статей 1,3,8,9 Конституції - Україна є правовою державою, в якій людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави; утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. В Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Конституція України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Відповідно достатті 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободнікого не може бути визнано винним у вчиненні будь-якого кримінального правопорушення на підставі будь-якої дії чи бездіяльності, яка на час її вчинення не становила кримінального правопорушення згідно з національним законом або міжнародним правом; також не може бути призначене суворіше покарання ніж те, що підлягало застосуванню на час вчинення кримінального правопорушення.
Кодекс України про адміністративні правопорушеннябуло доповнено статтею 204-3 згідно із Законом України від 17 липня 2015 року № 649-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції». Проте цим Законом одночасно було доповнено новою нормою такожЗакон України «Про боротьбу з тероризмом», а саме статтею 14-1 «Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», яка передбачає:
«Переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України.
Особи, винні у порушенні Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, несуть відповідальність згідно із законом, що передбачено диспозицією статті 204-3 КУпАП.
Крім того, згідно п.2 Прикінцевих положень Закону України від 17 липня 2015 року № 649-VIII Кабінет Міністрів України був зобовязаний протягом 14 днів після опублікування цього Закону: затвердити порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Таким чином, аналіз положень Закону України від 17 липня 2015 року № 649-VIII дає підстави дійти однозначного висновку, що притягнення особи до адміністративної відповідальності застаттею 204-3 КпАП Україниможливе лише у випадку порушення особою порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО, встановленого Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України.
В протоколі міститься посилання на порушення п.8.1 Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей від 12.06.2015 року №415, однак зазначений порядок не є тим нормативно-правовим актом, до якого відсилає диспозиція ч.1ст.204-3 КпАП Україниі порушення якого створює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.204-3 КпАП України.
Відповідно дост. 284 КпАП Українипо справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбаченихстаттею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
Відповідно до п.1ст.247 КпАП Українипровадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 3, 8, 9, 57 Конституції України,ст. 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.247п.1, ст.284ч.1 п.3, ст.294 КпАП України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративну справу стосовноОСОБА_1 за частиною 1статті 204-3 КпАП Українизакрити у звязку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1статті 204-3 КпАП України.
Вилучений товар, згідно акту прийому-передачі від 25.09.2016р. у вигляді апарату (гістеропомпа) для дозованого нагнічування рідини при гістероскопії «Ендомедіум+» повернути в розпорядження ОСОБА_1
Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя Волноваського
районного суду ОСОБА_2