Ухвала суду № 64531314, 26.01.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.01.2017
Номер справи
826/6414/16
Номер документу
64531314
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

26 січня 2017 року м. Київ № 826/6414/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Мазур А.С., суддів - Балась Т.П., Літвінової А.В., розглянув в порядку письмового провадження клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в частині у справі

за позовомОСОБА_1 (позивача)доНаціональної поліції України (відповідача-1), Голови Національної поліції України Хатії Деканоїдзе (відповідача-2), Центральної атестаційної комісії Національної поліції України №2 (відповідача-3), Центральної апеляційної атестаційної комісії Національної поліції України (відповідача-4), Департаменту захисту економіки Національної поліції України (відповідача-5), провизнання протиправними та скасування рішень, поновлення на посаді, зобов'язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом (з урахуванням уточненої позовної заяви) до Національної поліції України, Голови Національної поліції України Хатії Деканоїдзе, Центральної атестаційної комісії Національної поліції України №2, Апеляційної атестаційної комісії північного регіону Національної поліції України, в якому просив:

- визнати протиправним і скасувати рішення Голови Національної поліції України, про проведення атестації майора поліції ОСОБА_1 заступника начальника відділу управління захисту економіки в місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України;

- визнати протиправним і скасувати висновки атестаційної комісії Національної поліції України від 08.12.2015 року та апеляційної атестаційної комісії північного регіону Національної поліції України від 30.12.2015 року, внесені в атестаційний лист ОСОБА_3;

- визнати протиправним і скасувати наказ Національної поліції України від 25.03.2016 року №187о/с в частині звільнення ОСОБА_1, зі служби в поліції;

- зобов'язати Національну поліцію України поновити ОСОБА_1 на службі на посаді - заступника начальника відділу управління захисту економіки в місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України та зарахувати трудовий стаж з 28.03.2016 року;

- допустити негайне виконання постанови суду в частині поновлення позивача на роботі на займаній посаді - заступника начальника відділу управління захисту економіки в місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України та зарахувати трудовий стаж з 28.03.2016 року;

- стягнути з Національної поліції України на користь ОСОБА_4, середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 28.03.2016 року і до моменту фактичного поновлення на публічній службі;

- стягнути з Національної поліції України на користь ОСОБА_4, 50 000,00 грн. завданої моральної шкоди.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.04.2016 року відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.09.2016 року закінчено підготовче провадження у справі.

У попередньому судовому засіданні 27.07.2016 року представником позивача надано уточнюючу позовну заяву, в якій було уточнено склад відповідачів.

Також, у попередньому судовому засіданні 27.07.2016 року суд протокольною ухвалою залучив до участі у справі в якості відповідача-5 Департамент захисту економіки Національної поліції України.

У судовому засіданні 18.01.2016 року представником Національної поліції України заявлено клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в частині вимог позивача щодо визнання протиправним та скасування рішення Центральної атестаційної комісії Національної поліції України №2 від 08.12.2015 року.

Клопотання обґрунтовано пропущенням позивачем строків на оскарження вказаного вище рішення. Так, згідно атестаційного листа, позивач був ознайомлений із висновками атестаційної комісії під підпис 24.12.2015 року, а до суду звернувся лише 21.04.2016 року, тобто з пропущенням місячного строку звернення до суду у справах про звільнення із публічної служби.

З огляду на неявку в судове засідання представників відповідачів 3 та 4, які згідно вимог Кодексу адміністративного судочинства України є такими, що належним чином повідомлені про розгляд справи, а також беручи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд на підставі ч.6 ст.71, ч.ч.4, 6 ст.128 КАС України розглядає справу у порядку письмового провадження на основі наявних у справі доказів.

Ознайомившись із заявленим клопотанням про залишення позовної заяви без розгляду, суд приходить до висновку про його необґрунтованість та відсутність підстав для його задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України Адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч.3 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Відповідно до ч.2 ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.1 ст.6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Строк звернення до адміністративного суду - це строк, який регламентує часові межі захисту прав і інтересів у сфері публічно-правових відносин.

Таким чином, строк звернення до адміністративного суду повинен обчислюватися з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи, прийняття рішення Центральною атестаційною комісією Національної поліції України №2 не призвело до правових наслідків, з якими б позивач пов'язував порушення своїх прав, а саме звільнення з посади, на час складення такого рішення. Однак, вказане рішення призвело до прийняття Національною поліцією України наказу №187о/с від 25.03.2016 року про звільнення ОСОБА_1. Таким чином, саме вказаний наказ зумовив настання правових наслідків.

Оскільки, лише з часу ознайомлення позивача з наказом №187о/с від 25.03.2016 року позивач дізнався про порушення його прав, свобод та інтересів, то саме з цього моменту починається обрахунок строку оскарження рішення Центральної атестаційної комісії Національної поліції України №2, що стало підставою для прийняття наказу про звільнення позивача з посади.

Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку, що клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 99, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання представника Національної поліції України про залишення позовної заяви без розгляду в частині - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя А.С. Мазур

Судді Т.П. Балась

А.В. Літвінова