Справа № 8-а/912/3/12
У Х В А Л А
26 березня 2012 року м. Рогатин
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області
в складі головуючого судді Лошак О.О.
з участю секретаря Ільків Г.М.
представника Управління праці та соціального захисту населення Рогатинської РДА Івано-Франківської області ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 4 в м. Рогатині адміністративну справу за заявою управління праці та соціального захисту населення Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами,-
в с т а н о в и в :
Управління праці та соціального захисту населення Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області звернулося до суду із заявою про перегляд постанови Рогатинського районного суду Івано-Франківської області від 19 травня 2009 року по справі № 2-а-267/2009 за нововиявленими обставинами. У заяві зазначено, що вказаною постановою зобовязано управління праці та соціального захисту населення Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області провести ОСОБА_2 перерахунок розміру та виплатити допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 рокуу розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дитини віком до шести років та за період з 01 січня 2008 року по 31 грудня 2008 року у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сімї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень на місяць.
У Рішенні Конституційного Суду України від 26 грудня 2011 року № 20-рп/2011 зазначено, що розміри соціальних виплат залежать від соціально-економічних можливостей держави.
Невідємною складовою здійснення правового регулювання відносин у сфері соціального забезпечення є визначення правового механізму та державних органів, на які покладається обовязок виконання соціальної політики держави у цій сфері. Одним з таких органів є Кабінет Міністрів України, який згідно з пунктом два частини першої статті 20 Закону України Про Кабінет Міністрівзабезпечує проведення державної соціальної політики, соціальний захист громадян та вживає заходів щодо підвищення реальних доходів населення.
Відповідно до ч.4 ст.1 Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 21.11.1992 року № 2811-XII порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 22 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 р. - 50 відсотками, з 1 січня 2009 р. - 75 відсотками, з 1 січня 2010 р. - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень.
Суд повинен був застосувати постанову Кабінету Міністрів України, якою на час виникнення спірних правовідносин був встановлений розмір виплат по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Оскільки суд виніс рішення, яким частково задовольнив вимоги позивача, рішення набрало законної сили, але в звязку з прийнятим Конституційним Судом України рішенням від 26 грудня 2011 року № 20-рп/2011 виникли істотні обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка зверталась із заявою, на час розгляду справи. Просить суд переглянути рішення суду у звязку з нововиявленими обставинами.
У судовому засіданні представник Управління праці та соціального захисту населення Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області заяву підтримала повністю із підстав, які наведені у заяві.
ОСОБА_2 в судове засідання не зявилася, про причини неявки суду не повідомила, хоча про дату, час і місце розгляду справи була повідомлена у встановленому законом порядку. Неявка ОСОБА_2 у судове засідання не є перешкодою для розгляду заяви.
Вивчивши заяву про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, вислухавши думку представника заявника, дослідивши матеріали адміністративної справи № 2-а-267,2009 рік, суд приходить до висновку, що заяву необхідно залишити без задоволення з наступних підстав.
Постановою Рогатинського районного суду Івано-Франківської області від 19 травня 2009 року по справі № 2-а-267,2009 рік зобовязано управління праці та соціального захисту населення Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області провести ОСОБА_2 перерахунок державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і виплати її за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 рокуу розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого ЗУ Про державний бюджет України на 2007 рік. Зобовязано Управління праці та соціального захисту населення Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області провести ОСОБА_2 перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 01 січня по 31 грудня 2008 року і виплатити її в розмірі, визначеному ст.15 ЗУ Про державну допомогу сімям з дітьми.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області задоволено частково.
Постанову Рогатинського районного суду Івано-Франківської області від 19 травня 2009 року у справі №2а-267/09 скасовано та прийнято нову постанову.
Зобовязано управління праці та соціального захисту населення Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області нарахувати і виплатити в користь ОСОБА_2 допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно, згідно ст.15 Закону України Про державну допомогу сімям з дітьми, в розмірі, що обчислюється відповідно до встановленого ст.62 Закону України Про Державний бюджет України на 2007 рікпрожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, з врахуванням виплачених сум.
Постанова Львівського апеляційного адміністративного суду набрала законної сили.
Згідно ст.245 ч.1 КАС України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у звязку з нововиявленими обставинами.
У судовому засіданні встановлено, що постанову Рогатинського районного суду від 19 травня 2009 року скасовано постановою Львівського апеляційного суду від 14 квітня 2011 року, а тому вона не може бути переглянута у звязку з ново виявленими обставинами.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 252-253 КАС України, суд, -
у х в а л и в :
Заяву Головного Управління праці та соціального захисту населення Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області про перегляд постанови Рогатинського районного суду Івано-Франківської області від 19 травня 2009 року по справі № 2-а-267/ 2009 у звязку з нововиявленими обставинами, залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення, ОСОБА_2 в цей же строк з часу отримання копії даної ухвали.
Головуючий: О.О.Лошак