Постанова № 64511094, 06.12.2010, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.12.2010
Номер справи
2а-3378/10/2570
Номер документу
64511094
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-3378/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2010 р.м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючої судді Гром Л. М.

при секретарі Тищенко М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Чернігівського району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції, -

В С Т А Н О В И В :

01.07.2010 року прокурор Чернігівського району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області звернувся до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 та просить суд стягнути з відповідача фінансову санкцію у сумі 1700,00 гривень в дохід державного бюджету на рахунок: 31115106700522, код ЄДРПОУ 22824227, КБК 21081100, МФО 853592 УДК Чернігівського району, мотивуючи тим, що дана санкція нарахована відповідачу згідно положень ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» в зв'язку з тим, що під час перевірки додержання субєктом господарювання ОСОБА_1 вимог законодавства про автомобільний транспорт, виявлено порушення ст. 39, 48 вказаного Закону, а саме: здійснення надання послуг з регулярних спеціальних перевезень пасажирів за відсутності ліцензійної картки, договору з замовником послуг, документів про сплату послуг, перевізник не видав пасажирам поліси особистого обовязкового страхування на окремому бланку.

15.07.2010 року ухвалою суду провадження в даній справі було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 2а-284/10/2570 за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області про скасування постанови та визнання незаконними дій.

Ухвалою суду від 30.11.2010 року провадження в даній справі було поновлено, оскільки відпали обставини, які були підставою для зупинення провадження.

В судове засідання представник прокуратури, представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті не зявились, до початку судового засідання надіслали клопотання, в яких зазначили, що просять розглянути справу без їх участі та позовні вимоги підтримують в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, клопотань не надіслав.

Відповідно до ст.. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалась.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» (далі Закон) передбачено, що державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Не частіше одного разу на квартал здійснюються рейдові перевірки дотримання автомобільними перевізниками вимог законодавчих і нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки пасажирських перевезень та безпеки дорожнього руху. При проведенні позапланових і рейдових перевірок автомобільний перевізник, що буде перевірятися, стосовно терміну проведення перевірки не інформується. Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті визначає Кабінет Міністрів України.

На виконання статті 6 Закону Кабінетом Міністрів України постановою від 8 листопада 2006 року N 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі Порядок), який визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.

Відповідно до пунктів 14-15 Порядку рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону.

Під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менш як дві особи відповідно до завдання на перевірку.

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

27.08.2009 року державними інспекторами територіального управління Голоавтотрансінспекції в Чернігівській області проведено перевірку додержання субєктом господарювання ОСОБА_1 вимог законодавства про автомобільний транспорт. В результаті вказаної перевірки встановлено, що відповідач здійснював надання послуг з регулярних спеціальних пасажирських перевезень за відсутності ліцензійної картки, договору із замовником транспортних послуг, документу про сплату послуг та перевізник не видав пасажирам поліси особистого обовязкового страхування на окремому бланку, що є порушенням ст.. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт». За наслідками даної перевірки складено акт від 27.08.2009 року.

Пунктами 25-27 Порядку встановлено, що справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Згідно з п. 26 Порядку, відповідачу надіслано повідомлення про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт в приміщенні територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону на автомобільного перевізника накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі зазначеного акту, за наслідками розгляду справи про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, т.в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області, згідно положень ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» прийнято постанову від 30.09.2009 № 086530 про застосування фінансових санкцій до відповідача в сумі 1700,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, винесена постанова про застосування фінансових санкцій була оскаржена в судовому порядку ФОП ОСОБА_1, але в задоволенні позовних вимог йому було відмовлено, постанова суду набрала законної сили (а.с. 14-15).

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ід номер НОМЕР_1) фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн. в дохід державного бюджету на рахунок: 31115106700522, код ЄДРПОУ 22824227, КБК 21081100, МФО 853592 УДК Чернігівського району.

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

< Поле для вводу тексту >

Суддя Гром Л.М.