Справа № 2а-5820/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2010 р.м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Гром Л.М.
При секретарі Тищенко М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом заступника Прокурора м. Чернігова в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції, -
В С Т А Н О В И В :
19.11.2010 року позивач звернувся до суду інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення з відповідача фінансової санкції в сумі 1700 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернігівській області проведено перевірку додержання субєктом господарювання ОСОБА_1 вимог законодавства про автомобільний транспорт. В результаті такої перевірки встановлено, відповідач надавав послуги з перевезення вантажів за відсутності оформленої у встановленому порядку ліцензійної картки, що є порушенням ст. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог в повному обсязі. Свої заперечення пояснював наступним. Що відповідачем було перевезено воду в особистих цілях. А оскільки вода «Райське джерело» планувалось використовувати у власних цілях, то ліцензійна картка не потрібна.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню на слідуючих підставах.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 08.11.2006, під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.
Судом встановлено, що 13.05.2010 року відповідно до завдання на перевірку від 11.05.2010 року була проведена перевірка транспортного засобу Mercedes Benz, державний номерний знак НОМЕР_1, водій ОСОБА_1 актом встановлено: при наданні послуг з перевезення вантажу у водія відсутній документ, передбачений ст. 48,34 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме ліцензійна картка.
Твердження представника відповідача, щодо використання води у власних цілях спростовується тим, що в матеріалах справи знаходиться: 1) договір № 2 оренди автомобіля у фізичної особи від 30.01.2008 року, яким ОСОБА_1 як орендодавець передає орендарю ЧМП «Тест-Сервіс» у тимчасове користування транспортний засіб Mercedes Benz, державний номерний знак НОМЕР_1; рахунок фактура № 1862 від 13.05.2010 року по накладній № 3381, в якій зазначається постачальник ДП «Райське джерело», а платником є ЧМП «Тест Сервіс» та до сплати сума в 640 грн.; накладна № 3381 від 13.05.2010 року про те, що продукція вода «Райське джерело» відпущена ДП «Райське джерело» та отримана ЧМП «Тест Сервіс» в кількості 64 шт. та стоять підписи сторін.
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України. Згідно з пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Відповідно абзац 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій № 101150 від 19.05.2010 року до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 гривень, яку відповідач в добровільному порядку не сплатив. З актом № 160802 від 13.05.2010 року про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом був ознайомлений, дії посадових осіб щодо порядку та законності проведення перевірки та прийняте рішення, не оскаржував.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги заступника Прокурора м. Чернігова в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, а фінансова санкція стягненню з відповідача в дохід державного бюджету.
Керуючись ст. ст. 17, 18, 41, 70, 71, 104, 122 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 в доход державного бюджету на рахунок: 31118106700002, код ЄДРПОУ 22825965, КБК 21081100, МФО 853592 УДК в м. Чернігові фінансову санкцію в сумі 1700 грн.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Гром Л.М.