ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Рудик Л.Д.
Суддя-доповідач:Жизневська А.В.
УХВАЛА
"02" лютого 2017 р. Справа № 569/14780/16-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Жизневська А.В., розглянувши апеляційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області на постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "13" грудня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії ,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 13.12.2016 позов задоволено частково.
Визнано протиправними дії Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області, які полягають у відмові ОСОБА_2 видати Довідку про заробітну плату встановленого зразка, затвердженого Постановою Пенсійного Фонду України від 04.09.2013 року №15-1 (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).
Зобов'язано Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській області видати ОСОБА_2 довідку про заробітну плату встановленого зразка, затвердженого Постановою Пенсійного фонду України від 04.09.2013 року №15-1 (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), включивши до складових заробітної плати, середні розміри виплат (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, інші надбавки, премії та суми матеріальної допомоги), що повинні були виплачуватись в грудні 2015 року головним спеціалістам, тобто за аналогічною посадою, з якої позивач вийшла на пенсію.
Зобов'язано Рівненське об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області перерахувати пенсію державного службовця, ОСОБА_2, виходячи із 80% заробітної плати починаючи із 01 жовтня 2016року, з урахуванням заробітної плати, вказаної в довідці Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області.
Стягнуто з Рівненського обєднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень на користь ОСОБА_2 судові витрати у сумі 276 грн. 60 коп., що складаються із судового збору.
Стягнуто з Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень на користь ОСОБА_2 судові витрати у сумі 276 грн. 60 коп., що складаються із судового збору.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу.
Однак, вказана апеляційна скарга Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області подана з порушенням вимог ст. 187 КАС України - не сплачено судовий збір.
Така сплата визначена у ч. 6 статті 187 КАС України і до апеляційної скарги має бути додано документ про сплату судового збору.
Разом з тим, апелянтом заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги. Клопотання обґрунтоване тим, що станом на 13.01.2017 затверджений ФДМУ кошторис на 2017 рік не надійшов, на даний час коштів на сплату судового збору немає.
Вирішуючи питання щодо сплати судового збору, суддя вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведена норма кореспондується зі статтею 8 Закону України "Про судовий збір" згідно якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
З даної норми вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника.
Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Відмовляючи в задоволенні клопотання, суд також враховує, що звільнення, відстрочення та розстрочення суб'єкту владних повноважень сплати судового збору може розцінюватися як надання державним органам певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу - юридичними та фізичними особами, які зобов'язані сплачувати відповідний збір.
Відповідно до п.п. 1 п. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) за подання фізичною особою до суду позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності з 01.09.2015 року, судовий збір з апеляційної скарги на рішення суду справляється в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2016 року складає 1378 грн. 00 коп.
З матеріалів справи вбачається, що позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру.
Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції становить 1212,64 грн. ((1378х0,4)х2=1102,4 - в суд першої інстанції; в суд апеляційної інстанції 1102,4x1,1 (110 %) =1212,64).
Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами: рахунок 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу судовий збір. Код 37446362 -ЖААС,050; п.3 ст.4.
Крім того, відповідно ч.5 ст. 187 КАС України, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Як передбачено ч.7 ст.56 Кодексу адміністративного судочинства України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Відповідно до ч.1 ст.58 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.
Частиною 3 статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації (за наявності).
Всупереч вказаним нормам, судом апеляційної інстанції встановлено, що апеляційна скарга від імені Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області підписана в.о. начальника регіонального управління - ОСОБА_3, проте, до поданої апеляційної скарги не додано доказів, що підтверджують право вказаної особи підписувати та подавати апеляційні скарги від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області залишити без руху.
Надати строк до "27" лютого 2017 р. для усунення зазначених недоліків.
У випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя А.В. Жизневська
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
3- відповідачу/ Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській області, вул. 16 Липня, 77, м.Рівне, 33028
- ,