Справа № 815/593/16
УХВАЛА
03 лютого 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Самойлюк Г.П., розглянувши в порядку письмового провадження заяву старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 51589112, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходилась справа за позовом ОСОБА_2 до департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, в якому позивач просить: визнати бездіяльність департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області протиправною; зобовязати відповідача провести дослідження дозвільних документів на проведення будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_1 та кв. 2.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 09 березня 2016 року адміністративний позов ОСОБА_2 до департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності, зобовязання провести дослідження дозвільних документів задоволено: визнано протиправною бездіяльність департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області щодо не проведення перевірки дотримання ОСОБА_3 та ОСОБА_4 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил за адресою: АДРЕСА_1 та кв.2; зобовязано департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області провести перевірку дотримання ОСОБА_3 та ОСОБА_4 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил за адресою: АДРЕСА_2 та кв.2.
Постанова Одеського окружного адміністративного суду від 09 березня 2016 року у справі № 815/593/16 набрала законної сили 23 березня 2016 р.
23 червня 2016 року ОСОБА_2 видано виконавчий лист.
24.01.2017 р. (вх. № 2083/17) до суду від старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1 надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження, в якій заявник просить: змінити сторону у виконавчому провадженні ВП № 51589112 по виконанню виконавчого листа № 815/593/16р., виданого 23.06.2016р. Одеським окружним адміністративним судом з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.
В обґрунтування заяви зазначено, що до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області надійшов лист № 1015-05/1-1717407.11.2016р. від боржника у виконавчому провадженні ВП № 51589112, в якому останній повідомив про неможливість виконання виконавчого листа у звязку з тим, що з урахуванням змін до законодавства повноваження щодо проведення перевірок дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил передано органам місцевого самоврядування.
01.02.2017р. (вх. № ФП /95/17) від департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області до суду надійшов лист, в якому зазначено, що департамент не має права проводити перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм і стандартів і правил, оскільки ці повноваження здійснюються на теперішній час Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.
Заявник та інші учасники процесу до судового засідання не зявились, явку представників до судового засідання не забезпечили, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином та завчасно.
Відповідно до ст. 264 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Згідно з ч.7 ст.9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України заяву про заміну сторони виконавчого провадження розглянуто в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про заміну сторони виконавчого провадження не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» № 320-VIII від 09.04.2015 р. внесено зміни до деяких законодавчих актів.
За приписами ч. 2 ст.10 Закону України "Про архітектурну діяльність" державний архітектурно-будівельний контроль здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю, визначені статтею 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Згідно з ч.3 ст. 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" до органів державного архітектурно-будівельного контролю належать:
1) структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;
2) виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Примірне положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю затверджується Кабінетом Міністрів України".
Суд зазначає, що рішенням Одеської міської ради №6908-VI від 10.09.2015р. «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 17 грудня 2013 року № 4185-VI «Про затвердження структури виконавчих органів, загальної чисельності апарату Одеської міської ради та її виконавчих органів в новій редакції» відповідно до статей 11, 25, 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», підпунктів 2-4 пункту 9-1 розділу V Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», з метою реалізації державної політики щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та покращення якості надання адміністративних послуг створено у межах затвердженої штатної чисельності виконавчих органів Одеської міської ради інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та затверджено Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (додаток 2). При цьому також доручено Одеському міському голові звернутися до Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо створення спільної комісії з передачі відповідної документації та вирішення питань, повязаних з утворенням та функціонуванням інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.
Відповідно до рішення Одеської міської ради № 579-VII від 27.04.2016р. змінено найменування Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради на Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.
Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (Ідентифікаційний код юридичної особи: 40199728; місцезнаходження юридичної особи: 65009, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Черняховського, будинок 6) зареєстровано як орган місцевого самоврядування. Державна реєстрація юридичної особи проведена 25.12.2015р., номер запису: 1 556 102 0000 056864.
Як зазначено представником Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, згідно акту приймання-передавання документів № 37 від 03.10.2016р. до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради передано відповідну документацію.
Згідно п.1 Положення про Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради №6908-VI від 10.09.2015р. (зі змінами), Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради є виконавчим органом Одеської міської ради та створене відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність» та інших нормативно-правових актів з метою здійснення архітектурно-будівельного контролю на території м. Одеси.
Згідно п. 3 вказаного Положення Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради є правонаступником прав та обов'язків Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо здійснення переданих повноважень відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Відповідно до п.11 цього Положення Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до покладених на неї завдань:
1)надає, отримує, реєструє, повертає документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, відмовляє у видачі таких документів, анулює їх, скасовує їх реєстрацію;
2)приймає в експлуатацію закінчені будівництвом об'єкти (видає сертифікати, реєструє декларації про готовність об'єкта до експлуатації та повертає такі декларації на доопрацювання для усунення виявлених недоліків);
3)подає Держархбудінспекції інформацію, необхідну для внесення даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів;
4)здійснює державний архітектурно-будівельний контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, проектної документації щодо об'єктів, розташованих у межах відповідних населених пунктів;
5)здійснює контроль за виконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів держархбудконтролю;
6)розглядає відповідно до закону справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під час планування та забудови територій та невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів держархбудконтролю;
7)розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності із прийняттям відповідних рішень;
8)здійснює інші повноваження, визначені законом.
Так, відповідно до ст. 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити заяву старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 51589112, замінивши сторону у виконавчому провадженні ВП № 51589112 по виконанню виконавчого листа № 815/593/16р., виданого 23.06.2016р. Одеським окружним адміністративним судом з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.
Керуючись ст.ст. 128, 160, 165, ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 51589112, - задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження ВП № 51589112 по виконанню виконавчого листа № 815/593/16р., виданого 23.06.2016р. Одеським окружним адміністративним судом з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 40199728; місцезнаходження юридичної особи: 65009, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Черняховського, будинок 6).
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Суддя: Г.П. Самойлюк