Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24.09.2009 р. 15 год. 39 хв. № 2а-10059/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Власенкової О.О. при секретарі судового засідання Чернишевій О.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва (далі –позивач
доПриватного підприємства «Компанія Давіденко»(далі –відповідач)
третя особаДарницька районна у місті Києві державна адміністрація
проприпинення юридичної особи за участю представників: від позивача: Бурковська Н.Л. (довіреність від 08 січня 2009 року № 2)
від відповідача: не прибув
третьої особи: не прибув
Обставини справи:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача про припинення (скасування) юридичної особи приватного підприємства «Компанія Давіденко»та зобов’язання державного реєстратора внести відповідний запис до Єдиного державного реєстру.
Позов обґрунтовано тим, що Відповідач з моменту реєстрації 06 квітня 2006 року не подає до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м.Києва податкову звітність згідно із законодавством, а саме: податкові декларації по податку на додану вартість, чим порушує вимоги п.7.7.2 п.7.7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03 квітня 1997 року №168/97; податкові декларації про прибуток підприємства, чим порушує вимоги п.16.4 ст.16 Закону України «Про внесення змін в Закон України «Про оподаткування прибутку підприємства»від 22 травня 1997 року № 283/97-ВР; розрахунок внесків до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, чим порушує вимоги п.5 Постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок зарахування збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення і використання його коштів»від 30 березня 1998 року № 396.
Через канцелярію 10 вересня 2009 року до суду надійшло клопотання третьої особи про розгляд справи у відсутності її представника.
Ухвалою суду від 19 серпня 2009 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 24 вересня 2009 року.
В судове засідання представник Відповідача не прибув. Про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином за адресою, зазначеною .у витязі з Єдиного державного реєстру від 02 липня 2009 року № 3733250. Як вбачається з акту обстеження місцезнаходження підприємства за юридичною адресою від 01 червня 2009 року №177, за складеного позивачем, за юридичною адресою відповідач не знаходиться.
Через канцелярію 10 вересня 2009 року до суду надійшло клопотання третьої особи про розгляд справи у відсутності її представника.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 24 вересня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований Дарницькою районною у місті Києві державною адміністрацією як юридична особа 06 квітня 2006 року, ідентифікаційний номер №34290043, номер свідоцтва АОО 125277, за адресою: м.Київ, вул. Здолбунівська, 7-а.
Відповідно до довідки Державної податкової інспекції у Оболонському районі м.Києва від 07 квітня 2006 року № 996-06 відповідач не подає до органів державної податкової служби податкової звітності більше року.
Виходячи з пункту 2 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно пункту 15 статті 58 ГК України скасування (припинення) державної реєстрації суб‘єкта господарювання здійснюється на підставі рішення суду у випадках, передбачених законом.
Відповідно до статті 238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб‘єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб‘єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Стаття 239 ГК України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб‘єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, однією з яких є скасування державної реєстрації та ліквідація суб‘єкта господарювання.
Згідно статті 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб’єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб’єкта та його ліквідації.
Відповідно до вимог статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій; документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до пункту 6 статті 38 "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або засновника (учасника) юридичної особи, якщо інше не встановлено судовим рішенням.
За таких обставин судом встановлено, що Відповідач протягом понад один рік не подає органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до законодавства.
Згідно пункту 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Право органу державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності передбачене пунктом 17 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, статей 160-163, 186 КАС України, статей 58, 238, 239, 247 Господарського кодексу України, статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", пункту 2 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування", пункту 17 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Припинити юридичну особу приватне підприємство «Компанія Давіденко» (ідентифікаційний код № 34290043).
3. Зобов’язати державного реєстратора Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення юридичної особи приватного підприємства «Компанія Давіденко»(ідентифікаційний код 34290043) внести до Єдиного державного реєстру запис щодо цього судового рішення та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та юридичну особу, щодо якої було прийнято судове рішення, про внесення до Єдиного державного реєстру такого запису. Вказати як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або засновника (учасника) юридичної особи.
4. Постанову надіслати сторонам у справі, державному реєстратору для здійснення заходів по ліквідації юридичної особи у встановленому законом порядку.
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Суддя Власенкова О.О.