Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И м. Київ 08.09.2009 р. 12:42 № 2а-7372/09/2670
За позовом Приватного підприємства «Солекс»
До Державної податкової інспекції у Святошинському районі м Києва
про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001502330\0 від 06.04.2009р.
Суддя Смолій І.В.
Секретар Бузінова І.Ю.
Представники:
від позивача: Гарагуц В.С. –п\к (дов. від 19.05.2009р. № 19\05-кр)
від відповідача: Вернигора О.О. –п\к (дов. від 08.01.2009р. №2/10-021)
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 08.09.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Обставини справи:
Приватне підприємство «Солекс»звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м Києва про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001502330\0 від 06.04.2009р.
Представник позивача в судовому засідання підтримав в повному обсязі, та пояснив що в результаті проведення перевірки залу гральних автоматів, який належить ПП «Солекс», розташованого за адресою –м. Київ, бульвар Лепсе, 51 було встановлено порушення п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій торгівлі, громадського харчування та послуг». На підставі складеного акту перевірки ДПІ у Святошинському районі 06.04.2009р. було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001502330\0 від 06.04.2009р.
Позивач не погоджується з таким рішенням, оскільки ним належним чином використовується включений до Державного Реєстру реєстраторів розрахункових операції РРО Samsung ER-350F-UA, позивачем проводиться повний розрахунок та видаються розрахункові документи встановленої форми.
Крім того представник позивача пояснив, що внутрішнім наказом «Про порядок прийняття ставок та виплати виграшів гравцям, які користувалися послугою гри на гральному автоматі, обладнаному купюроприймачем»№52-ГД від 29.12.2006р. встановлений наступний порядок прийняття ставок та виплати виграшів гравцям, які користувалися послугою гри на гральному автоматі, а саме після вибору гравцем грального автомата, на якому буде проводиться гра касир-оператор зобов’язаний роз’яснити гравцеві правила гри та прийнятті ставок, після закінчення гри гравець повідомляє про даний факт касира-оператора, останній проводить вилучення грошових коштів із купюроприймача грального автомата та вносить їх у касу проводячи відповідну розрахункову операцію через РРО про що гравцеві видається чек.
Представник позивача також в судовому засіданні пояснив, що дійсно на момент проведення перевірки перевіряючими було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в розмірі 10грн. Застосування штрафних санкцій з цього приводу позивач вважає безпідставним, оскільки відповідачем не було дотримано порядку проведення виїзної перевірки.
Крім того позивач посилається на наявність зареєстрованої книги КОРО та втрату Z –звіту №2070 внаслідок технічних причин, засвідчених відповідним актом Центру сервісного обслуговування.
Таким чином позивач вважає, що встановлені актом перевірки, від 03.03.2009року, порушення п.п.1, 2, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій торгівлі, громадського харчування та послуг»не мали місця, а тому рішення Святошинської ДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001502330\0 від 06.04.2009р. винесене на підставі вище зазначеного акту є безпідставним та підлягає скасуванню.
Відповідач проти задоволення позову заперечує та в обґрунтування зазначає, позивач порушив вимоги п.п. 1, 2, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме у відокремленій філії ПП. «Солекс» надаються послуги гри, в залі ігрових автоматів на момент перевірки знаходились 15 гральних автоматів, однак жоден із працюючих автоматів не був зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи. Крім того перевіркою було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій. Зазначені порушення були зафіксовані актом перевірки від 03.03.2009р.
На підставі складеного Державною податковою інспекцією у Солом’янському районі міста Києва акту перевірки ПП «Солекс»відповідачем було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001502330\0 від 06.04.2009р. та накладено штрафні санкції за порушення п.п.1, 2, 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій торгівлі, громадського харчування та послуг»в розмірі 5780,00грн. та за порушення п.13 .3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій торгівлі, громадського харчування та послуг»в розмірі 50грн. на загальну суму 5830,00 грн.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Працівниками ДПІ у Солом'янському районі м.Києва 3 березня 2009 року була проведена перевірка залу гральних автоматів, який розташований за адресою: м.Київ, б-р І. Лепсе, 51 та належить ПП «Солекс»та складено акт перевірки від 03.03.2009р. №0271/26/57/23/24102644.
Вказаним актом встановлено порушення ПП «Солекс»пп. 1,3,6,9,13 ст.З Закону №265: проведення розрахункових операцій через 15 гральних автоматів, які не зареєстровані, не опломбовані та не переведені у фіскальний режим роботи; незберігання останньої використаної КОРО; незабезпечення зберігання фіскальних звітних чеків в КОРО (Z-звіт №2070 відсутній); невідповідність суми готівки на місці проведення розрахунків (855,00 грн.) сумі, зазначеній в денному звіті РРО (845,00 грн.), у розмірі 10,00 грн. На підставі акта перевірки та відповідно до пп.2,3,4 ст.17, ст.22 Закону №265 ДПІ у Святошинському районі м.Києва застосовано до ПП «Солекс»штрафні (фінансові) санкції у розмірі 5830,00 грн. (340 грн.х 15+340 грн.+340 грн.+10,00 грн.х5, де 340 грн. х15 - за проведення розрахунків через 15 нефіскалізованих, незареєстрованих гральних автоматів, 340 грн. - за незберігання в господарській одиниці останньої використаної КОРО, 340 грн. - за незберігання фіскального звітного чеку (2-звіту РРО), 10 грн.х5 - за невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі, зазначеній в денному звіті РРО, у розмірі 10 грн.).
Крім того актом перевірки встановлено, що ПП «Солекс»використовується РРО Samsung ER-350F-UA який належним чином зареєстрований, опломбований та переведений у фіскальний режим.
Відповідно до копії реєстраційного посвідчення № 2657003194 Державною податковою інспекцією у Святошинському районі здійснено реєстрацію реєстратора розрахункових операцій Samsung ER-350F-UA заводський № ДІ 80503771, фіскальний №2657003194. Згідно цього реєстраційного посвідчення вказаний РРО призначений для використання в сфері грального бізнесу.
Відповідно до копії наказу №52-ГД від 29.12.2006р. «Про порядок прийняття ставок та виплати виграшів гравцям, які користувалися послугою гри на гральному автоматі, обладнаному купюроприймачем». встановлений наступний порядок прийняття ставок та виплати виграшів гравцям, які користувалися послугою гри на гральному автоматі, а саме після вибору гравцем грального автомата, на якому буде проводиться гра касир-оператор зобов’язаний роз’яснити гравцеві правила гри та прийнятті ставок, після закінчення гри гравець повідомляє про даний факт касира-оператора, останній проводить вилучення грошових коштів із купюроприймача грального автомата та вносить їх у касу проводячи відповідну розрахункову операцію через РРО про що гравцеві видається чек.
Також ПП «Солекс»не було забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначається в фіскальному звіті реєстратора розрахункових операцій, невідповідність становить 10грн.
Актом перевірки зафіксовано, що на момент проведення перевірки сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків становила 855грн., а сума готівкових коштів, яка зазначена в поточному денному Х звіті РРО 845грн. Таким чином невідповідність сум становить 10грн.
На підставі акту перевірки від 03.03.2009року №0271/26/57/23/24102644 Державною податковою інспекцією у Святошинському районі було винесено рішення про застосування штрафних санкцій від 06.04.2009р. № 0001502330\0 та накладено на ПП. «Солекс»штраф у розмірі 5830,00грн.
Відповідно до копії розрахунку фінансових санкцій по акту перевірки від 03.03.2009р. Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва накладено на позивача штрафні санкції за порушення п.1 ст.3 Закону України №265/95-ВР, за застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій із застосуванням санкції у відповідності до п.2 ст.17 цього ж Закону, у сумі 5830,00грн..Штрафні санкції за порушення п.2 ст.3 Закону України №265/95-ВР, тобто за проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на позивача не накладалися. За порушення п.13 ст.3 Закону України №265/95-ВР, тобто не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначається в фіскальному звіті реєстратора розрахункових операцій, на позивача накладено штрафні санкції в розмірі 50,00грн.
Проаналізувавши обставини справи, пояснення представників сторін, ознайомившись з доказами, які наявні у матеріалах справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Державною податковою інспекцією Святошинського району міста Києва накладено на ПП «Солекс»штрафні санкції за порушення п.п.1, 2 ст.3 Закону України №265/95-ВР.
Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265 передбачено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами –суб’єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та\або безготівковій формі товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб’єктами підприємницької діяльності, які виконуються операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до п.1 ст.3 Закону України №265/95-ВР, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до п.2 ст.3 Закону України №265/95-ВР, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідно до п.1 ч.1ст.2 Закону України №265/95-ВР реєстратором розрахункових операцій є пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі іноземної валюти та\або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).
Статтею 12 Закону України №265/95-ВР чітко встановлено, що на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій які включені до Державного реєстру розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.
Відповідно до акту перевірки від 03.03.2009р. Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва накладено на позивача штрафні санкції за порушення п.1 ст.3 Закону України №265/95-ВР, за застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій із застосуванням санкції у відповідності до п.2 ст.17 цього ж Закону, у сумі 5100,00грн.
Штрафні санкції за порушення п.2 ст.3 Закону України №265/95-ВР, тобто за проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на позивача не накладалися.
З пояснень сторін та акту перевірки від 03.03.2009р. судом встановлено, що позивачем належним чином використовується реєстратор розрахункових операцій переведений у фіскальний режим роботи та належним чином опломбований. Крім того судом встановлено, що перевіряючими послуга гри в повному обсязі отримана не була, а лише внесені кошти в купюроприймач грального автомата. Даний факт відповідачем не заперечується.
Крім того судом встановлено, що у відповідності до вимог п.2 ст. 3 Закону України №265/95-ВР позивачем видається відповідний розрахунковий документ на повну суму отриманої послуги, після отримання послуги гри. Цей факт підтверджується як поясненнями позивача, актом перевірки та наявною в матеріалах справи копії фіскальних чеків від 03.03.2009р.
Враховуючи всі вище зазначені обставини в їх сукупності, суд не вбачає в діях позивача порушень п.1, 2 ст.3 Закону України №265/95-ВР, тому суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в частині скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення п.п. 1, 2 ст.3 Закону України №265/95-ВР в розмірі 5100грн.
В процесі судового розгляду справи, з наявних доказів та з пояснень позивача, судом встановлено, що під час перевірки філії позивача 03.03.2009 перевіряючими було знято Х звіт та встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в сумі 10грн.
Відповідно до п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» N265/95-ВР від 06.07.1995 (надалі –Закон N265/95-ВР) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), а також окремі питання організації банками роботи з готівкою визначено Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 N 637 (надалі - Положення).
Відповідно до п. 2.6 Положення уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій або використанням розрахункової книжки оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Згідно з п. 4.2 Положення усі надходження і видачу готівки в національній валюті необхідно відображати у касовій книзі.
Таким чином оприбуткування готівки в касі підприємства, яке проводить готівкові розрахунки із застосуванням РРО (використанням РК), є здійснення обліку такої готівки у книзі обліку розрахункових операцій саме на підставі фіскальних звітних чеків РРО або даних РК та відображення надходжень цієї готівки у касовій книзі підприємства, що і підтверджує проведення процедури оприбуткування.
Отже, нормами права регламентовано виключний порядок видачі готівки з каси (або навпаки), у зв’язку з чим не вбачається законних підстав для оприбутковування коштів в іншій спосіб або з порушенням встановленого порядку.
Отже, нормами права регламентовано виключний порядок видачі готівки з каси (або навпаки), недодержання якого вважається неоприбуткуванням готівки в касі підприємства та у зв’язку з порушенням якого до юридичних осіб Указом Президента України від 12.06.1995 N 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»застосовуються відповідні штрафні санкції.
Позивачем на момент проведення перевірки не було надано жодних документів на підтвердження оприбуткування грошових коштів.
Крім того суд не може взяти до уваги твердження позивача про неправомірність проведення перевірки, оскільки у відповідності до ч.1 ст. 9 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990р. №509/ХІІ державні податкові адміністрації в областях виконують функції передбачені ст. 8 цього Закону, зокрема здійснюють безпосереднє виконання роботи пов’язаної із здійсненням контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Порядок проведення планових та позапланових перевірок регламентований ст.ст. 11,11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990р. №509/ХІІ зокрема відповідно до ч.1 ст.11 цього Закону плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов’язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби. Спірна перевірка не стосується перевірки нарахування і сплати податків та зборів. Зазначений закон не містить імперативної вказівки про те, що право на проведення перевірки дотримання вимог Закону про РРО пов’язане з обов’язковим повідомленням про перевірку платника податків не пізніше 10 днів до дня її проведення.
Статтею 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990р. №509/ХІІ передбачені умови допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення планових та позапланових перевірок серед яких направлення на перевірку та копія наказу про проведення позапланової виїзної перевірки. Ненадання цих документів платнику податку або їх надання з порушенням вимог є підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення планової або позапланової перевірки.
Суд при вирішенні даного спору, враховуючи зміст викладеної норми, перевіривши відповідність оскаржуваного рішення усім зазначеним вимогам, дійшов висновку про відсутність підстав для скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001502330\0 від 06.04.2009р. в частині накладення штрафних санкцій за порушення п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265 в сумі 50грн.
За таких обставин, позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню як безпідставні та необґрунтовані.
Відповідно до пп. 1,3,6,9.13 ст.З Закону №265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування;
- забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Оскільки позивачем не було забезпечено зберігання фіскального звітного чеку, зокрема Z- звіту №2070 та останньої використаної книги КОРО, то застосування до позивача штрафних санкцій в цій частині є правомірним.
При цьому судом не приймаються посилання позивача на те, що книга КОРО зберігалася у господарській одиниці з огляду на відсутність зауважень про це в акті перевірки. Також судом не приймаються до уваги посилання на причину відсутності Z- звіту №2070, оскільки Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій торгівлі, громадського харчування та послуг»не передбачено такої підстави для звільнення від відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При розгляді справи, суд перевіряє відповідність оскаржуваного рішення принципам, визначеним ч.3 ст.2 КАС України.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оскільки позивач в судовому засіданні відмовився від позовних вимог в часті стягнення з Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва судових витрат у вигляді сплаченого державного мита за розгляд справи в суді в сумі 3, 40грн., тому вказана сума не підлягає відшкодуванню.
Керуючись ст.ст. 69, 70 71, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити частково.
2.Визнати нечинним рішення Державної податкової інспекції в Святошинському районі міста Києва про застосування штрафних(фінансових) санкцій №00001502330/0 від 06.04.2009р. в частині накладення штрафних санкцій за порушення п.п. 1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265 в сумі 5100,00грн.
3.В решті позовних вимог відмовити.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст.185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Суддя Смолій І.В.