Справа № 405/9006/16-п
3/405/2334/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2017 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі головуючої судді Лукянової О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Кропивницького ВП ГУНП у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює
за ч. 2 ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення АА № 222430 від 22.12.2016 року ОСОБА_1 22.12.2016 року близько 11 години 44 хвилин в м. Кропивницький на перехресті вул..Полтавської та вул..Кропивницького, біля ринку «Вічірній» здійснювала продаж хвойних дерев без відповідних документів у невстановленому місці, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 160 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання зявилась, їй розяснено права особи, що притягується до адміністратвиної відповідальності, передбачені ст.268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративного правопорушення, за обставин, вказаних в протоколі, визнала у повному обсязі, щиро розкаялася; надала до суду товарно - транспортну накладну за № 035230 від 22.12.2016 про те, що ялинки, якими вона торгувала, належать не їй, а ОСОБА_2
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, що підтверджується протоколом про адміністративне правопрушення від 22.12.2016 (а.с.1), рапортами старшого інспектора-чергового Кропивницького ВП ГУ НП в Кіровоградській області та ДОП Кропивницького ВП від 22.12.2016 (а.с.2, 3), письмовими поясненнями самої ОСОБА_1, що містяться в матеріалах справи (а.с.5), та поясненнями останньої, наданими в судовому засіданні.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 дійсно 22.12.2016 року близько 11 години 44 хвилин в м. Кропивницький на перехресті вул..Полтавської та вул..Кропивницького, біля ринку «Вічірній» здійснювала реалізацію ялинок в кількості 6 штук без відповідних документів та дозволу Кіровоградської міської ради на торгівлю в даному місці ялинками, тобто, здійснювала реалізацію промислових товарів у невстановленому місці, що було зафіксовано посадовою особою Кропивницького ВП ГУНП у Кіровоградській області.
Відповідно до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування ринку споживчих товарів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 р. N 833 суб'єкт господарювання провадить торговельну діяльність після його державної реєстрації, а у випадках, передбачених законодавчими актами, за наявності відповідних дозвільних документів (ліцензії, торговельного патенту тощо). Суб'єкт господарювання може мати: торговельні об'єкти оптової торгівлі, складське приміщення або мережу складів - для провадження оптової торговельної діяльності; роздрібну, дрібнороздрібну торговельну мережу - для провадження роздрібної торговельної діяльності; мережу закладів ресторанного господарства (ресторани, кафе, кафетерії тощо) - для здійснення ресторанного обслуговування. Відповідно до п.7 вказаного Положення торговельними об'єктами є: 1) у сфері оптової торгівлі: склад товарний (універсальний, спеціалізований, змішаний); магазин-склад; 2) у сфері роздрібної торгівлі: магазин, який може бути: - продовольчим, непродовольчим, змішаним (за товарною спеціалізацією); - універсальним, спеціалізованим, вузькоспеціалізованим, комбінованим, неспеціалізованим (за товарним асортиментом); - з індивідуальним обслуговуванням, самообслуговуванням, торгівлею за зразками, торгівлею за замовленням (за методом продажу товарів); павільйон; кіоск, ятка; палатка, намет; лоток, рундук; склад товарний; крамниця-склад, магазин-склад. Торговельні об'єкти розміщуються в установленому порядку. Згідно з п.9 Положення суб'єкти господарювання повинні забезпечити: відповідність приміщення (місця) для провадження діяльності у сфері торгівлі і ресторанного господарства необхідним санітарним нормам, а технічного стану приміщення (місця), будівлі та устаткування - вимогам нормативних документів щодо зберігання, виробництва та продажу відповідних товарів, а також охорони праці; наявність на видному та доступному місці куточка покупця, в якому розміщується інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу, книга відгуків та пропозицій, адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів; розміщення торговельного патенту, ліцензії відповідно до встановлених законодавством вимог; продаж товарів та їх обмін згідно з установленими правилами і нормами. Торгівля поза означеними об'єктами є порушенням суспільних відносин в сфері торгівельної діяльності.
Оскільки ч.2 ст. 160 КУпАП передбачає відповідальність торгівлю з рук у невстановлених місцях промисловими товарами, то в діях ОСОБА_1 є склад даного правопорушення.
Санкція статті ч.2 ст.160 КУпАП передбачає безальтернативне адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією предметів торгівлі. Разом з тим, відповідно до ч.1 ст.29 КУпАП конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України. ОСОБА_1 в судовому засіданні було надано товарно - транспортну накладну за № 035230 від 22.12.2016, з якої вбачається, що ялинки належать ОСОБА_2, тобто, ОСОБА_1 не є власником предметів торгівлі ялинок у кількості 6 штук що виключає застосування в даному випадку при накладенні стягнення конфіскацію даних товарів (а.с. 17).
При накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу без конфіскації предметів торгівлі та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з правопорушника судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 29, 160 ч.2, 283, 284, 287 КУпАП, суд -
постановив:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.160 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 102 грн. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: р/р 31112106700002, МФО: 823016, ідентифікаційний код: 38037409, код бюджетної класифікації: 21081100, отримувача: УК у м.Кроп./м.Кропивницький/21081100, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Кіровоградській області, без конфіскації предметів торгівлі.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м. Кропивницький/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38037409, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, код банку отримувача (МФО) 823016, рахунок отримувача 31214206700004, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1А.), Ленінський районний суд м. Кіровограда код ЄДРПОУ 2896905.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Ленінський районний суд міста Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда О.В. Лук'янова