Постанова № 644618, 16.05.2007, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
16.05.2007
Номер справи
а3/154-07
Номер документу
644618
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

04.05.07р.

Справа № А3/154-07

За позовом Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська, м. Дніпропетровськ

до Управління капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації, м. Дніпропетровськ

про стягнення 15 668 грн. 60 коп.

Суддя Юзіков С.Г.

Секретар судового засідання Гуржій А.П.

Представники сторін:

позивача - Беляєва Т.М., головний спеціаліст-юрисконсульт, дов. №103/06-13 від 09.01.2007р.

відповідача - Коновець О.А., головний спеціаліст-юрисконсульт, дов. №192/01-37-9 від 03.11.2006р.

СУТЬ СПОРУ:

Позивач просить стягнути з Відповідача заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 5 670,85 грн., пеню –9 997,75 грн., а всього –15 668,60 грн.

Відповідач у відзиві на позовну заяву вказав, що заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 5 670,85 грн. сплачена, що підтверджується копіями платіжних доручень №43 від 21.03.2007р. на суму 446,04 грн. та №44 від 21.03.2007р. на суму 5 224,81 грн. Крім того, Відповідач повідомив, що являється бюджетною організацією, при проведенні касових видатків повинен дотримуватися кодів економічної класифікації видатків (КЕКВ) бюджету згідно з Наказом Міністерства фінансів України, Державного казначейства України від 08.12.2006р. №330 "Про затвердження змін до Роз’яснень щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету", за яким пені та штрафи сплачуються окремо по КЕКВ-1139 "Оплата інших послуг та інші видатки". Відповідач не заперечує сплачувати нараховану пеню та штраф по окремо наданому рахунку, але Головне управління Державного казначейства у Дніпропетровській області зобов’язало Відповідача дотримуватись Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік", відповідно до ст. 64 якого "будь-які видатки, пов'язані з утриманням бюджетних установ, можуть здійснюватися розпорядниками бюджетних коштів у разі, коли відсутня прострочена заборгованість із заробітної плати (грошового забезпечення), а також за спожиті комунальні послуги та енергоносії". Відповідач має заборгованість по заробітній платі та за спожиті енергоносії на загальну суму 146 000,00 грн. Враховуючи очікуване надходження спец фонду державного бюджету на рахунок, Відповідач планує повністю розрахуватися з Позивачем у І півріччі 2007р. Доводи Відповідача підтверджуються довідкою щодо розрахунків управління капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації з Пенсійним фондом Кіровського району за період з 1 січня 2006р. по 30 березня 2007р., довідкою про кредиторську заборгованість станом на 28.03.2007р.

Позивач підтвердив сплату заборгованості Відповідачем виписками банку від 29.03.2007р.

04.05.2007р. від Позивача надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог у зв’язку з оплатою заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень 2007р. та штрафних санкцій за рішенням №14 від 30.01.2007р. у розмірі 10 906,40 грн., що підтверджується виписками банку від 29.03.2007р. та від 20.04.2007р.

Справа розглядається за наявними у ній матеріалами.

Згідно зі ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Кіровському районі за №04011650.

Згідно зі ст. 14, 15 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон) Відповідач є страхувальником і платником збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та зобов’язаний відповідно до п. 6 ч.2 ст. 17 та ч. 6 ст. 20 Закону сплачувати щомісячно та в повному обсязі страхові внески на найманих працівників у розмірі 32% та 1-2% від фонду оплати праці.

Частиною 12 ст. 20 Закону передбачено, що вищевказані страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника –Відповідача.

Відповідно до положень Закону та "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затверджених Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.03р. (далі Інструкція) на Відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплаті в установлені строки та в повному обсязі страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з п. 5.1 Інструкції підприємства, установи та організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання проводять щомісячне нарахування страхових внесків на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу). Страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний календарний місяць страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків, тобто недоїмкою.

Відповідач не виконав вказані вимоги законодавства: за січень 2007р. ним самостійно визначено розмір страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування: у розмірі 5 670,85 грн.

Згідно з п. 9.3.2 Інструкції у разі коли страхувальник не сплачує (не перераховує) або несвоєчасно сплачує (несвоєчасно перераховує) страхові внески, у тому числі донараховані ним самостійно або органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу. Відповідно до п. 10.1 Інструкції на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) та своєчасно не сплачені (не перераховані) фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку та розмірах, визначених цим пунктом.

Позивачем 30.01.2007р. винесені рішення №14 та №15 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за не сплату (перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, які підлягають сплаті Відповідачем, на підставі п. 13 ст. 106 Закону, протягом 10 робочих днів з дня отримання відповідного рішення. Отримання рішень Відповідачем підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення з підписами уповноваженої особи.

Відповідач не виконав вказані вимоги законодавства: станом на 27.02.2007р. недоїмка по сплаті фінансових санкцій та пені становила 9 997,75 грн.

Згідно з ч. 2 п. 14 ст. 106 Закону суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.

Статтею 67 Закону передбачено право Пенсійного фонду України стягувати не сплачені суми недоїмки.

З урахуванням того, що станом на 04.05.2007р. заборгованість за страховими внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень 2007р. та штрафні санкцій за рішенням №14 від 30.01.2007р. у розмірі 10 906,40 грн. сплачені, що підтверджується виписками банку від 29.03.2007р. та від 20.04.2007р., позов підлягає задоволенню частково.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково у сумі 4 765,20 грн. .

На підставі викладеного, керуючись ст. 94, 158-160, 254, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з Управління капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації, 49070, м. Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, буд. 56 (код ЄДРПОУ 04011650, р/р 352200010001314 УДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012) на користь Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська, 49000, м. Дніпропетровськ, Набережна Леніна, 17/731 (код ЄДРПОУ 21910597, р/р 25608303123180 у Обл. управлінні Ощадного банку України, МФО 305482) 4 765,20 грн. –фінансових санкцій.

У решті позову відмовити

Постанова набирає чинності відповідно до ст. 254 Кодексу Адміністративного судочинства України.

Суддя С.Г. Юзіков