Ухвала суду № 64433877, 01.02.2017, Господарський суд Херсонської області

Дата ухвалення
01.02.2017
Номер справи
923/1297/14
Номер документу
64433877
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Театральна, 18

тел. /0552/ 49-31-78, Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

________________

У Х В А Л А

01 лютого 2017 року Справа № 923/1297/14

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригузи П.Д., розглянувши клопотання ліквідатора Комунального підприємства "Наш дім" арбітражного керуючого Сашина О.А. по справі

за заявою: Каховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області, ідентифікаційний код 38740105, вул. Кірова, 13, м. Каховка Херсонської області,

до: Комунального підприємства "Наш дім", ідентифікаційний код 32179487, вул. Луначарського, 6, м. Каховка Херсонської області,

про банкрутство

в с т а н о в и в:

Справа про банкрутство боржника КП "Наш дім", м. Каховка Херсонської області, за заявою Каховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області, порушена господарським судом 06.11.2014 року.

Постановою від 30.01.2015 року господарський суд визнав КП "Наш дім" банкрутом та відкрив стосовно нього ліквідаційну процедуру, призначив ліквідатором арбітражного керуючого Марченка С.О.

Ухвалою від 03.12.2015 року арбітражного керуючого Марченка С.О. було усунуто від виконання обов'язків.

Господарським судом ухвалою від 12.05.2016 ліквідатором банкрута Комунального підприємства "Наш дім" призначено Сашина О.А., продовжено строк ліквідаційної процедури на 6 місяців та призначене судове засідання для розгляду звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу банкрута на 10.11.2016 року.

За результатами судового засідання 10.11.2016 господарським судом винесено ухвалу, якою: звіт ліквідатора Сашина О.А. про хід виконання обов'язків в ліквідаційній процедурі прийнято до уваги; продовжено строк ліквідаційної процедури і повноваження ліквідатора на шість місяців; призначено судове засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу на 16.05.2017 року.

Від ліквідатора Комунального підприємства "Наш дім" арбітражного керуючого Сашина О.А. 06.01.2017 до господарського суду надійшло клопотання, відповідно до якого, він просить: зобов'язати територіальний орган Міністерства юстиції України - Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області, надати суду висновок стосовно Комунального підприємства "Наш дім", ідентифікаційний код 32179487, вул. Луначарського, 6, м. Каховка Херсонської області, щодо наявності або відсутності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, стосовно як керівника, так і засновників.

Клопотання мотивоване наступним.

При виконанні повноважень ліквідатора Комунального підприємства "Наш дім", арбітражним керуючим Сашиним О.А. 11.06.2016 отримано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за № 1001021729, з якого вбачається, що статутний фонд (капітал) банкрута складає 24994200,00 грн.

На час подання даного клопотання ліквідатором з'ясовоно склад майна статутного фонду Комунального підприємства "Наш дім", однак, у зв'язку з тим, що майно статутного фонду протиправно вилучене засновником, арбітражний керуючий вважає за необхідне проаналізувати правову поведунку засновника, який, на думку ліквідатора, має можливість виконати зобов'язання боржника відповідно до ст. 39 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Також, ліквідатор вказує, що постановою Каховського міськрайонного суду Херсонської області від 28.05.2012 по справі № 2а/2113/105/2012 визнано незаконним та скасовано пункти 2-4 рішення Каховської міської ради Херсонської області від 26.01.2012 № 398/23 "Про внесення змін до рішення сесії міської ради № 154/12 від 15.12.2006 р. "Про комунальне майно територіальної громади міста" та передачу комунального майна комунального підприємства "Наш дім" на баланс комунального підприємства "Каховська керуюча компанія" в частині майна, яке перебуває в податковій заставі відповідно до актів опису майна Каховської об'єднаної державної податкової інспекції Херсонської обласної державної податкової служби, а саме: акту опису майна від 25.01.2012 № 410/10/240; акту опису майна від 17.01.2012 № 241/10/240; акту опису майна від 20.07.2011 № 633/10/240.

Вищезазначена постанова Одеським апеляційним адміністративним судом 14.08.2012 залишена без змін.

Ліквідатор вказує на те, що з отриманих ним документів вбачається, що майно за скасованим рішенням не було повернуто банкруту.

На виконання своїх повноважень, 10.08.2016 ліквідатор Комунального підприємства "Наш дім" звернувся до міського голови м. Каховка щодо винесення рішення про закріплення нежитлової будівлі розташованої за адресою: вул. Луначарського, 6, м. Каховка, Херсонська область, та майнові активи згідно актів опису від 25.01.2012 № 410/10/240, від 17.01.2012 № 241/10/240, від 20.07.2011 № 633/10/240, - за Комунальним підприємством "Наш дім", код ЄДРПОУ 32179487, на праві господарського відання. Згідно відповіді Каховської міськради за підписом міського голови за № 02-16/5279 від 05.10.2016 року, рішенням сесії міської ради за № 365/21 від 29.09.2016 відмовлено у передачі майна за рішенням суду.

У своїй заяві ліквідатор посилається на положення ч. 5 ст. 41, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якими передбачено, що під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою. У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов'язкові для боржника вказівки чи мають можливість іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов'язаннями.

Долслідивши клопотання ліквідатора, матеріали справи, господарський суд встановив наступне.

Справа про банкрутство боржника КП "Наш дім", м. Каховка Херсонської області, за заявою Каховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області, порушена господарським судом 06.11.2014 року.

Постановою від 30.01.2015 року господарський суд визнав КП "Наш дім" банкрутом та відкрив стосовно нього ліквідаційну процедуру, призначив ліквідатором арбітражного керуючого Марченка С.О.

Ухвалою від 03.12.2015 року арбітражного керуючого Марченка С.О. було усунуто від виконання обов'язків.

Господарським судом ухвалою від 12.05.2016 ліквідатором банкрута Комунального підприємства "Наш дім" призначено Сашина О.А.

Від ліквідатора Комунального підприємства "Наш дім" арбітражного керуючого Сашина О.А. 06.01.2017 до господарського суду надійшло клопотання, відповідно до якого, він просить: зобов'язати територіальний орган Міністерства юстиції України - Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області, надати суду висновок стосовно Комунального підприємства "Наш дім", ідентифікаційний код 32179487, вул. Луначарського, 6, м. Каховка Херсонської області, щодо наявності або відсутності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, стосовно як керівника, так і засновників.

Відповідно до Порядку проведення аналізу фінансово-господарського стану суб'єктів господарювання державних підприємств і підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків, та підготовки на запити суду, прокуратури або іншого уповноваженого органу висновків про наявність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 26.02.2013 р. №327/5, для здійснення Аналізу державних підприємств і підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків, Міністерством юстиції України (далі - Мін'юст України) та підготовки висновків щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства (далі - Висновки) можуть бути залучені спеціалізовані організації та спеціалісти відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 2013 № 27 "Про залучення організацій та спеціалістів до забезпечення здійснення повноважень державного органу з питань банкрутства".

Відповідно до п. 2 Порядку, проведення Аналізу або підготовку Висновків на запити господарського суду, у провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, прокуратури чи іншого органу, який здійснює кримінальне провадження, інших уповноважених органів, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у випадку вчинення незаконних дій у разі банкрутства, або фіктивного банкрутства, а також органу управління державним майном у разі запиту щодо державного підприємства та підприємства, у статутному капіталі якого частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків (далі - суб'єкт запиту), здійснюють структурний підрозділ Мін'юсту України, який забезпечує реалізацію повноважень державного органу, з питань банкрутства.

Орган державної влади з питань банкрутства сприяє створенню організаційних, економічних та інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності суб'єктів підприємництва - боржників або визнання їх банкрутами. Повноваження органу державної влади з питань банкрутства визначаються законом.

Відповідно до вимог пункту 1 положення "Про Міністерство юстиції України", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 № 228, Міністерство юстиції України є державним органом з питань банкрутства.

Повноваження органу з питань банкрутства передбачені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно із абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до учасників у справі про банкрутство, зокрема, належить державний орган з питань банкрутства.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", державний орган з питань банкрутства сприяє створенню організаційних, економічних, інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, у тому числі процедур банкрутства державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків; а також, серед іншого,

- установлює порядок проведення аналізу фінансово-господарського стану суб'єктів господарювання щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства і організовує проведення такого аналізу при порушенні проваджень у справах про банкрутство державних підприємств і підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків;

- готує на запити суду, прокуратури або іншого уповноваженого органу висновки про наявність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства;

- здійснює інші передбачені законодавством повноваження.

Для забезпечення виконання повноважень державний орган з питань банкрутства може залучати відповідні організації та спеціалістів у порядку і на умовах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Отже, виходячи з таких правових підстав з метою повного і всебічного встановлення фактичних обставин справи, господарський суд задовольняє клопотання ліквідатора Комунального підприємства "Наш дім" арбітражного керуючого Сашина О.А., залучає до участі у справі № 923/1297/14 територіальний орган Міністерства юстиції України - Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області, та зобов'язує його надати суду висновок стосовно Комунального підприємства "Наш дім", ідентифікаційний код 32179487, вул. Луначарського, 6, м. Каховка Херсонської області, щодо наявності або відсутності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, стосовно як керівника, так і засновників підприємства.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 3 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

у х в а л и в:

1. Клопотання ліквідатора задовольнити.

2. Залучити до участі у справі № 923/1297/14 територіальний орган Міністерства юстиції України - Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області.

3. Зобов'язати Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області у встановленому порядку організувати та провести аналіз фінансово-господарського стану боржника - Комунального підприємства "Наш дім", ідентифікаційний код 32179487, вул. Луначарського, 6, м. Каховка Херсонської області, щодо наявності або відсутності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, стосовно як керівника, так і засновників підприємства.

За результатами проведеного аналізу надати до суду відповідні висновки.

4. Ухвалу надіслати ліквідатору, Головному територіальному управлінню юстиції у Херсонській області, учасникам провадження.

Суддя П.Д. Пригуза