Постанова № 64433537, 31.01.2017, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
31.01.2017
Номер справи
911/739/15
Номер документу
64433537
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 235-95-51

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"31" січня 2017 р. Справа № 911/739/15

за заявою боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Білоцерківський молочний комбінат», Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Томилівка (код ЄДРПОУ 33689118) - Боржник

про банкрутство

Суддя Наріжний С.Ю.

представники учасників у справі згідно протоколу судового засідання

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

у провадженні господарського суду Київської області знаходиться справа № 911/739/15 за заявою боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Білоцерківський молочний комбінат» про банкрутство за загальною процедурою банкрутства, передбаченою Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі також «Закон про банкрутство»), прийнята до розгляду ухвалою суду від 25.02.2015 (суддя Лопатін А.В.).

Ухвалою господарського суду Київської області від 05.03.2015 (суддя Лопатін А.В.) порушено провадження у справі № 911/739/15; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном Боржника та призначено розпорядником майна Боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2, вирішено інші процедурні питання у справі.

Ухвалою господарського суду Київської області від 11.11.2015 (суддя Лопатін А.В.) затверджено реєстр вимог кредиторів Боржника в сумі 611444326,66 грн., до якого включено: ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» з грошовими вимогами у сумах: 1218,00 грн. - 1 черга; 6491488,09 грн. - 6 черга; Філія «Білоцерківський молочний комбінат» ТОВ «Терра Фуд» в сумах: 70519636,09 грн. - 4 черга; 1218,00 грн. - 1 черга; ТОВ «ОСОБА_3 ЛТД» у сумах: 1218,00 грн. - 1 черга; 563000,00 грн. - 4 черга; ПАТ «Острозький молокозавод» в сумах: 1218,00 грн. - 1 черга; 437000,00 грн. - 4 черга; Крижопільську філію ТОВ «Терра Фуд» у сумах: 1218,00 грн. - 1 черга; 982509,20 грн. - 4 черга; ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» у сумах: 1218,00 грн. - 1 черга; 257400,92 грн. - 4 черга; Решетилівська філія ТОВ «Терра Фуд» у сумах: 1218,00 грн. - 1 черга; 455000,00 грн. - 4 черга; ТОВ «Решетилівський маслозавод» у сумах: 1218,00 грн. - 1 черга; 5251298,67 грн. - 4 черга; СТОВ «Агрофірма Корсунь» у сумах: 1218,00 грн. - 1 черга; 430000,00 грн. - 4 черга; СТОВ «Вільшанка» у сумах: 1218,00 грн. - 1 черга; 470000,00 грн. - 4 черга; Тульчинська філія ТОВ «Терра Фуд» у сумах: 1218,00 грн. - 1 черга; 6645875,33 грн. - 4 черга; Філії «Молоко» ТОВ «Терра Фуд» у сумах: 1218,00 грн. - 1 черга; 31910269,45 грн. - 4 черга; ТОВ «Терра Фуд» у сумах: 1218,00 грн. - 1 черга; 92390891,21 грн. - 4 черга. Окремо внесено до реєстру вимог кредиторів ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» вимоги ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» у розмірі 394624123,70 грн., як забезпечені заставою майна Боржника та підлягають погашенню в позачерговому порядку.

Ухвалою господарського суду Київської області від 14.12.2015 введено процедуру санації Боржника та призначено керуючим санацією арбітражного керуючого ОСОБА_2, вирішено інші процедурні питання у справі.

Ухвалою господарського суду Київської області від 06.04.2016 припинено повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_2, як керуючого санацією Боржника; призначено керуючим санацією арбітражного керуючого ОСОБА_4, вирішено інші процедурні питання у справі.

Постановою господарського суду Київської області від 02.06.2016 завершено процедуру санації Боржника; визнано ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру; ліквідатором Банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_4; вирішено інші процедурні питання у справі.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 20.07.2016 вказану постанову про визнання Боржника банкрутом залишено без змін.

Постановою Вищого господарського суду України від 11.10.2016 зазначені вище постанови судів попередніх інстанцій скасовано, справу передано для розгляду до господарського суду Київської області на стадію санації в іншому складі суду.

Підставою для скасування постанови про визнання Боржника банкрутом стало те, що судами першої та апеляційної інстанцій не було в повному обсязі встановлено обставини щодо розгляду та схвалення комітетом кредиторів Боржника плану санації Боржника, а також непогодження плану санації забезпеченим кредитором, не було досліджено обставини щодо можливого викупу боргу заставного кредитора чи виділу майна за рішенням комітету кредиторів в установленому порядку. Також судами не було враховано, що рішення про закінчення процедури санації і перехід до процедури ліквідації було прийнято з порушенням приписів Закону про банкрутство, а саме комітетом кредиторів Боржника, а не зборами кредиторів.

За наслідком автоматизованого розподілу справу № 911/739/15 для нового розгляду передано судді Наріжному С.Ю.

Ухвалою господарського суду Київської області від 25.10.2016 справу № 911/739/15 було прийнято до провадження судді Наріжного С.Ю.; розгляд справи призначено на 13.12.2016; зобов'язано керуючого санацією Боржника арбітражного керуючого ОСОБА_4 надати суду: письмові пояснення по суті справи з урахуванням постанови Вищого господарського суду України від 11.10.2016 у цій справі; план санації ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат», що був предметом розгляду зборів кредиторів Боржника 09.02.2016 та належним чином засвідчену копію протоколу зборів кредиторів від 09.02.2016 з прийнятим рішенням з вказаного питання; належні докази розгляду плану санації Боржника комітетом кредиторів в установленому порядку з доданим рішенням комітету кредиторів, у тому числі щодо розгляду питання про виділ заставного майна Боржника з його продажем або про викуп боргу відповідно до ч. 3 ст. 30 Закону про банкрутство; зобов'язано комітет кредиторів Боржника надати суду письмові пояснення по суті справи з урахуванням постанови Вищого господарського суду України від 11.10.2016 у цій справі; зобов'язано ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» надати суду письмові пояснення по суті справи з урахуванням постанови Вищого господарського суду України від 11.10.2016 у цій справі.

13.12.2016 до суду надійшли письмові пояснення АТ «Укрексімбанк» від 13.12.2016 б/№ (вх. № 25820/16) по суті справи.

13.12.2016 до суду надійшли письмові пояснення Голови комітету кредиторів ТОВ «Терра Фуд» від 12.12.2016 б/№ (вх. № 25821/16) по суті справи.

Ухвалою суду від 13.12.2016 розгляд справи відкладено на 31.01.2017; повторно зобовязано керуючого санацією Боржника виконати вимоги ухвали суду від 25.10.2016.

27.01.2017 до суду надійшло клопотання Голови комітету кредиторів ТОВ «Терра Фуд» від 12.12.2016 б/№ (вх. № 1924/17) про визнання Боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

27.01.2017 до суду надійшло клопотання Голови зборів кредиторів ТОВ «Терра Фуд» від 12.12.2016 б/№ (вх. № 1925/17) про визнання Боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

30.01.2017 до суду надійшли письмові пояснення керуючого санацією Боржника від 30.01.2017 № 02-01/11 (вх. № 2120/17) по суті справи, з доданими документами на виконання вимог ухвал суду.

31.01.2017 у судове засідання зявились представники кредиторів АТ «Укрексімбанк», ТОВ «Терра Фуд», ТОВ «Решетилівський маслозавод», ТОВ «Молочна компанія «Мілк Лайн», Боржника та керуючий санацією Боржника арбітражний керуючий ОСОБА_4

Заслухавши пояснення представників учасників у справі про банкрутство та дослідивши матеріали справи, судом встановлено таке.

Як вже зазначено вище, ухвалою суду від 14.12.2015 у даній справі було введено процедуру санації Боржника; обовязки керуючого санацією з 14.12.2015 виконував арбітражний керуючий ОСОБА_2, а з 06.04.2016 арбітражний керуючий ОСОБА_4

Згідно ч. 1 ст. 29, ч. 1 ст. 30 Закону про банкрутство, протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією у випадках, передбачених дим Законом, зобов'язаний подати суду розроблений та схвалений комітетом кредиторів план санації боржника. План санації протягом семи днів від дня прийняття комітетом кредиторів рішення про його схвалення затверджується всіма забезпеченими кредиторами.

З матеріалів справи вбачається, що арбітражним керуючим ОСОБА_2 було розроблено план санації ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» та подано його на затвердження комітету кредиторів Боржника.

Зазначеним планом санації Боржника передбачалися наступні заходи з відновлення платоспроможності Боржника: відчуження майна Боржника шляхом заміщення активів та погашення зобовязань; ліквідація дебіторської заборгованості; прощення (списання) частини боргів. Примірник плану санації наявний в матеріалах справи.

Комітетом кредиторів Боржника на засіданні 09.02.2016 було прийнято рішення схвалити поданий план санації Боржника та зобовязати керуючого санацією подати даний план санації забезпеченому кредитору для його затвердження в порядку ч. 1 ст. 30 Закону про банкрутство. Вказані обставини підтверджуються протоколом засідання комітету кредиторів № 09/02/16 від 09.02.2016, який залучено керуючим санацією Боржника до матеріалів справи.

Листом від 09.02.2016 № 02-19/бмк/7 арбітражний керуючий ОСОБА_2 надіслав план санації Боржника на затвердження АТ «Укрексімбанк».

Відповідно до листа АТ «Укрексімбанк» від 20.04.2016 № 040-02/2082 забезпечений кредитор відмовив у затвердженні поданого плану санації Боржника з підстав, викладених у листі, а саме невідповідності плану санації вимогам Закону про банкрутство і приписам чинного законодавства та порушення порядку схвалення плану санації.

У зв'язку з відмовою забезпеченого кредитора затвердити план санації Боржника, комітетом кредиторів прийнято рішення (протокол № 11/05/16 від 11.05.2016) відхилити план санації Боржника та звернутися до суду з клопотанням про визнання ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

В подальшому, після скасування Вищим господарським судом України постанови господарського суду Київської області від 02.06.2016 у цій справі, враховуючи позицію суду касаційної інстанції, викладену в постанові від 11.10.2016, 16.11.2016 було проведено збори кредиторів Боржника (протокол № 16/11/16), порядком денним яких в тому числі було: розгляд плану санації Боржника, що був предметом розгляду комітету кредиторів 09.02.2016; розгляд питання про виділ забезпечених речей із майна Боржника, їх продаж на аукціоні в порядку, встановленому Законом про банкрутство; розгляд питання про викуп боргу відповідно до відомостей реєстру вимог кредиторів; вирішення подальшої судової процедури банкрутства відносно Боржника; припинення повноважень діючого комітету кредиторів; визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; встановлення повноважень комітету кредиторів.

Під час проведення зборів кредиторів 16.11.2016, за наслідком аналізу приписів ст. 26, 27, 29, 30 Закону про банкрутство, було вирішено: визнати рішення комітету кредиторів від 11.05.2016 про відхилення плану санації обґрунтованим і таким, що прийняте з дотриманням вимог Закону про банкрутство та в межах повноважень комітету кредиторів; відхилити план санації Боржника, схвалений комітетом кредиторів від 09.02.2016 та звернутися до господарського суду з клопотанням про визнання Боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Крім цього зборами кредиторів в межах своєї компетенції прийнято рішення не виділяти забезпечені речі із майна Боржника та не викупати борг відповідно до відомостей реєстру вимог кредиторів у порядку, встановленому ч. 3 ст. 30 Закону про банкрутство з підстав відмови кредиторів та відсутністю відповідних пропозицій кредиторів.

Також зборами кредиторів було вирішено підтримати рішення комітету кредиторів, оформленого протоколом від 11.05.2016 про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання Боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; звернутися до господарського суду з клопотанням про визнання Боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; зобовязати Голову зборів кредиторів - ТОВ «Терра Фуд» підготувати та подати до суду відповідне клопотання про визнання Боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_4

16.11.2016 зборами кредиторів окрім викладеного вище прийнято рішення: достроково припинити повноваження комітету кредиторів, сформованого та затвердженого протоколом зборів кредиторів № 1/12/2015 від 01.12.2015, з 16.11.2016; сформувати комітет кредиторів у даній справі у складі 3 осіб та обрати до складу комітету ТОВ «Терра Фуд», Філію «Білоцерківський молочний комбінат» ТОВ «Терра Фуд», ТОВ «Решетилівський маслозавод»; надати комітету кредиторів, сформованого та затвердженого протоколом зборів кредиторів № 16/11/16 від 16.11.2016 повноваження відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

07.12.2016 було проведено засідання комітету кредиторів Боржника (протокол № 07/12/16), під час проведення якого комітетом кредиторів було заслухано звіт керуючого санацією про виконану роботу в процедурі санації та вирішено прийняти звіт до відома.

Крім цього комітетом кредиторів в порядку ч. 8 ст. 26 Закону про банкрутство було прийнято рішення: звернутись до господарського суду з клопотанням про визнання Боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_4; зобовязати Голову комітету кредиторів ТОВ «Терра Фуд» підготувати та подати до суду відповідне клопотання.

Згідно з приписами ч. 1 ст. 28 Закону про банкрутство, процедура санації вводиться строком на 6 місяців, і за вмотивованим клопотанням цей строк може бути продовжено судом не більше ніж на 12 місяців.

Відповідно до ч. 8 ст. 29 Закону про банкрутство, господарський суд затверджує схвалений та погоджений план санації боржника і виносить ухвалу про затвердження плану санації. Якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію до господарського суду не буде поданий план санації боржника, господарський суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону.

Як вбачається з матеріалів справи, процедура санації Боржника у даній справі була введена 14.12.2015, тобто більше року тому, і протягом процедури санації не було встановлено можливості реального відновлення платоспроможності Боржника. Складений керуючим санацією план санації Боржника був відхилений комітетом кредиторів (протокол від 11.05.2016) та зборами кредиторів (протокол від 16.11.2016).

Зазначені обставини унеможливлюють проведення санації Боржника та відновлення його платоспроможності.

На виконання вказівок Вищого господарського суду України, викладених в постанові від 11.10.2016 судом було детально досліджено обставини справи щодо затвердження комітетом кредиторів 09.02.2016 плану санації ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат»; відхилення плану санації забезпеченим кредитором АТ «Укрексімбанк» і як наслідок подальше відхилення плану санації комітетом кредиторів 11.05.2016; досліджено обставини щодо застосування положень ч. 3 ст. 30 Закону про банкрутство (протокол зборів кредиторів від 16.11.2016) і встановлено, що введення процедури санації Боржника у даній справі не дало ефективних результатів щодо відновлення платоспроможності Боржника; застосування процедур, передбачених ч. 3 ст. 30 Закону про банкрутство, а саме виділ забезпечених речей із майна Боржника та викуп боргу відповідно до відомостей реєстру вимог кредиторів, є неможливим у зв'язку з відсутністю відповідних пропозицій та реальної можливості відновлення платоспроможності, про що детально вказано в протоколі зборів кредиторів від 16.11.2016.

Розглядаючи питання щодо переходу до наступної судової процедури банкрутства у даній справі, зокрема ліквідаційної процедури, господарський суд Київської області зазначає наступне.

При прийнятті постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в суді повинен бути доведений факт неоплатності боржника, як того вимагає ст. 205 Господарського кодексу України, відповідно до положень ч. 4 якої субєкт господарювання може бути оголошений банкрутом за рішенням суду, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів.

Відповідно до приписів абз. 3 ст. 1 Закону про банкрутство, субєкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможність відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Розмір пасиву Боржника підлягає визначенню відповідно до затвердженого судом реєстру вимог кредиторів.

Так, реєстр вимог кредиторів ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» було затверджено ухвалою господарського суду Київської області від 11.11.2015.

Загальна сума грошових вимог до Боржника складає 611444326,66 грн., з яких: 394624123,70 грн. - позачергові вимоги; 15834,00 грн. - 1 черга; 210312880,87 грн. - 4 черга; 6491488,09 грн. - 6 черга.

Досліджуючи активи підприємства - Боржника суд зазначає наступне.

Керуючим санацією Боржника арбітражним керуючим ОСОБА_4 разом з посадовими особами Боржника протягом 11.04.2016-22.04.2016 було проведено інвентаризацію майна Боржника, за результатами якої встановлено наявність: основні засоби - 201127907,36 грн., нематеріальні активи - 4162023,22 грн., товарно-матеріальні цінності - 1551561,02 грн., каса - 9288,34 грн., що відображено в поточному звіті керуючого санацією Боржника від 11.05.2016. Також в матеріалах справи наявні відомості про результати інвентаризації майна Боржника, які подавалися 11.11.2015.

Частиною 3 статті 22 Закону про банкрутство визначено, що розпорядник майна зобов'язаний аналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках.

Згідно ч. 1 ст. 98 Закону про банкрутство, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право залучати для забезпечення виконання своїх повноважень на договірних засадах інших осіб та спеціалізовані організації з оплатою їхньої діяльності за рахунок боржника, якщо інше не встановлено цим Законом чи угодою з кредиторами.

Так, керуючим санацією Боржника арбітражним керуючим ОСОБА_4 за участю незалежної аудиторської фірми ТОВ «Українська національна аудиторська компанія» було здійснено аналіз фінансово-господарської діяльності Боржника, на підтвердження чого до матеріалів справи надано відповідний звіт про фактичні результати аналізу фінансово-господарської діяльності ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» станом на 30.09.2016.

Згідно з висновками за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності Боржника, структурний аналіз активів та пасивів, дослідження динаміки поточної і довгострокової дебіторської і кредиторської заборгованостей свідчить про незадовільну структуру балансу, неефективність використання вкладених ресурсів в активи. Більшість фінансових ресурсів заморожені в дебіторській заборгованості, основних засобах. Показники рентабельності свідчать про неефективність діяльності. Всі вищевказані фактори негативно вплинули на платоспроможність підприємства. Ознаки фіктивного банкрутства на підприємстві відсутні, оскільки коефіцієнт покриття (оборотними активами поточних зобовязань) протягом всього розглянутого періоду (2013-2016 роки) не перевищує одиницю. Ознаки приховування банкрутства чи дій з доведення до банкрутства на підприємстві відсутні.

Отже, фінансовий стан підприємства характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності, а тому задоволення вимог кредиторів можливе лише через застосування до підприємства заходів ліквідаційної процедури.

Таким чином за даними аналізу фінансово-господарського стану Боржника доведено факт неоплатності ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат», як того вимагає ст. 205 ГК України.

Як вже зазначено вище, у зв'язку з наявністю всіх викладених вище обставин, положень ч. 2 ст. 27 Закону про банкрутство та позиції Вищого господарського суду України, викладеної у постанові від 11.10.2016, зборами кредиторів Боржника (протокол № 16/11/16 від 16.11.2016) було прийнято рішення звернутись до господарського суду з клопотанням про визнання Боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Також зборами кредиторів погоджено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_4 для призначення судом в якості ліквідатора ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат».

Крім цього, комітетом кредиторів Боржника відповідно до повноважень, наданих ч. 8 ст. 26 Закону про банкрутство, прийнято аналогічне рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання Боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_4

В судовому засіданні 31.01.2017 представник забезпеченого кредитора АТ «Укрексімбанк» заперечила проти таких рішень зборів кредиторів і комітету кредиторів про застосування до Боржника процедури ліквідації з підстав, викладених у письмових поясненнях від 13.12.2016, а саме що матеріалами справи не підтверджується факт неоплатності Боржника.

При цьому кредитор посилається на звіт про оцінку основних засобів Боржника від 27.11.2015, складений ТОВ «М Консалтинг», і зазначає, що даний звіт втратив чинність, отже на даний час відсутні відомості про вартість активів Боржника.

Також кредитор зазначає, що у звітах керуючого санацією відсутня інформація стосовно того, чи є Боржник учасником інших господарських товариств, відсутні відповіді від органів ДВС, територіальних органів фіскальної служби, ГУ регіональної статистики, Держсільгоспінспекції, Державної інспекції з безпеки на транспорті, керуючим санацією не здійснено запитів до Київської митниці ДФС, ФДМ України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Отже, з позиції кредитора АТ «Укрексімбанк», в матеріалах справи відсутні всі відомості, за наявності яких можливо прийняти рішення про перехід до процедури ліквідації.

Зазначена позиція кредитора АТ «Укрексімбанк» є безпідставною і необґрунтованою, оскільки як вже вказано вище, в матеріалах справи достатньо належних і допустимих доказів, якими підтверджуються актив і пасив Боржника, наявні висновки за результатами дослідження активів і пасивів Боржника, внаслідок чого судом встановлено факт неоплатності Боржника, про що детально викладено вище.

Відносно запитів і відповідей державних реєструючих та контролюючих органів, про які зазначає кредитор, то вжиття таких заходів щодо виявлення майна для формування ліквідаційної маси є безпосередньо повноваженнями ліквідатора в межах ліквідаційної процедури згідно ч. 2 ст. 41 Закону про банкрутство.

Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство, банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до п. 3 Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 р. у № 14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26.10.2010 р. № 1361, - «Аналіз наявності (відсутності) ознак дій з приховування чи доведення до банкрутства або фіктивного банкрутства підприємства та визначення ознак втрати або відновлення платоспроможності», - ч. 3 п. п 3.3. - ознаками стійкої фінансової неспроможності можуть уважатися: збитковість діяльності протягом двох років; відхилення показників ліквідності від граничного значення; зупинення платежів, що триває понад три місяці, за наявності боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали; наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою - боржником або підтверджені виконавчими документами; наявність у підприємства значної суми непогашених штрафів, пені, неустойки, визнаних у судовому порядку, за невиконання умов договорів та недотримання вимог законодавства; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.

Детально дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність з перелічених ознак, більшості ознак, які вказують на стійку фінансову неплатоспроможність Боржника, зокрема збитковість діяльності протягом двох років і відхилення показників ліквідності від граничного значення; зупинення платежів, що триває понад три місяці, за наявності боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали; наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою - боржником або підтверджені виконавчими документами; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство, у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрутом є боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону про банкрутство, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Частиною 4 статті 205 ГК України передбачено, що у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів, він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Аналогічні положення містить частина 3 статті 110 ЦК України.

Отже, законодавець пов'язує встановлення неспроможності суб'єкта господарювання задовольнити вимоги кредиторів безпосередньо із встановленням обставин недостатності майна для задоволення таких вимог, однак не обмежує суд певними засобами доказування зазначених обставин.

Таким чином, у відповідності до ст. 37 Закону про банкрутство, наявні підставі для визнання Боржника банкрутом та переходу до ліквідаційної процедури у справі про банкрутство.

Як вбачається з протоколу зборів кредиторів від 16.11.2016 № 16/11/16 та протоколу засідання комітету кредиторів Боржника від 07.12.2016 № 07/12/16, зборами кредиторів та комітетом кредиторів було погоджено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_4 для призначення ліквідатором ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» і вказана особа надала заяву про згоду на призначення ліквідатором банкрута у справі. Відповідні заяви арбітражного керуючого ОСОБА_4 від 09.12.2016 про згоду на участь у даній справі про банкрутство додані до клопотання Голови зборів кредиторів від 12.12.2016 б/№ (вх. № 1925/17) та до клопотання Голови комітету кредиторів від 12.12.2016 б/№ (вх. № 1924/17) про визнання Боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. В судовому засіданні 31.01.2017 арбітражний керуючий ОСОБА_4 підтримала подані заяви на участь у справі.

Згідно ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.

До арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), які призначаються на державні підприємства та підприємства, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, а також на підприємства, до яких у Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» та/або її дочірнього підприємства, що здійснювало постачання природного газу на підставі ліцензії, виникли вимоги щодо сплати заборгованості за поставлений/спожитий природний газ, Кабінет Міністрів України може встановлювати додаткові вимоги.

Відхилення господарським судом запропонованих кандидатур арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та призначення іншого арбітражного керуючого повинно бути вмотивованим.

Дослідивши заяви арбітражного керуючого ОСОБА_4 про участь у справі, додані до заяв докази та інформацію, враховуючи досвід арбітражного керуючого та наявність можливості виконувати обовязки ліквідатора Банкрута, беручи до уваги, що кандидатура арбітражного керуючого ОСОБА_4 відповідає вимогам ст. 97 та ст. 114 Закону про банкрутство, арбітражний керуючий ОСОБА_4 виконувала обовязки керуючого санацією Боржника у даній справі та її кандидатура погоджена в установленому порядку зборами кредиторів і комітетом кредиторів Боржника, суд дійшов висновку про призначення ліквідатором ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» арбітражного керуючого ОСОБА_4

Згідно абз. 8 ч. 1 ст. 38 Закону про банкрутство, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Враховуючи вищезазначене та керуючись ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, ст. 26, 27, 37-41, 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Припинити процедуру санації Боржника - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Білоцерківський молочний комбінат» та припинити повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_4, як керуючого санацією ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Білоцерківський молочний комбінат».

2.Визнати банкрутом ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Білоцерківський молочний комбінат» (09172, Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Томилівка, вул. Узинська, 2; код ЄДРПОУ 33689118) та відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру.

3.Господарську діяльність ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Білоцерківський молочний комбінат» (09172, Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Томилівка, вул. Узинська, 2; код ЄДРПОУ 33689118) завершити.

4.Строк виконання всіх грошових зобовязань ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Білоцерківський молочний комбінат» (09172, Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Томилівка, вул. Узинська, 2; код ЄДРПОУ 33689118) вважати таким, що настав 31.01.2017.

5.Призначити ліквідатором Банкрута ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Білоцерківський молочний комбінат» (09172, Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Томилівка, вул. Узинська, 2; код ЄДРПОУ 33689118) арбітражного керуючого ОСОБА_4 (свідоцтво № 116 від 07.02.2013, адреса для листування: 03040, м. Київ-40, а/с 65; ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

6.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання Боржника - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Білоцерківський молочний комбінат» (09172, Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Томилівка, вул. Узинська, 2; код ЄДРПОУ 33689118) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

7.Скасувати арешти, накладені на майно ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Білоцерківський молочний комбінат» (09172, Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Томилівка, вул. Узинська, 2; код ЄДРПОУ 33689118).

8.Попередити ліквідатора Банкрута про необхідність суворого дотримання чинного законодавства, зокрема, положень ст. 41, 43, 44, 45, 98, 107 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та діяти розумно, добросовісно в інтересах кредиторів та Банкрута.

9.Ліквідатору до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», в тому числі ст. 41-49, та за результатами роботи по ліквідації підприємства-банкрута надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс Банкрута та пояснювальну записку до нього.

10.Попередити учасників судового провадження про відповідальність за незаконні дії під час проведення процедур банкрутства у встановленому законом порядку.

11.Постанову надіслати: відділу державної виконавчої служби за місцезнаходженням Банкрута, державному реєстратору за місцезнаходженням Банкрута.

12.Копію постанови надіслати: учасникам у справі про банкрутство, Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Київській області.

Дата набрання чинності постановою - 31 січня 2017 року.

Термін предявлення виконавчого документу до виконання - до 31 січня 2020 року.

Суддя С.Ю. Наріжний