ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
09 листопада 2016 року м. Київ № 826/3053/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Аблова Є.В., при секретарі судового засідання Мар'янченко Д.А., розглянувши в судовому засіданні клопотання представника Головного управління Національної поліції в Київській області про залишення позовної заяви без розгляду в частині в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Київській області, Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної комісії в Київській області про визнання протиправним та скасування висновку від 07.12.2015 року, визнання протиправним та скасування наказу №66 о/с від 16.02.2016 року, поновлення на посаді та стягнення моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Київській області про визнання протиправним та скасування наказу та поновлення на посаді.
В судовому засіданні 09.11.2016 року представник Головного управління Національної поліції в Київській області заявив клопотання про залишення без розгляду позовної заяви з підстав пропуску строку на звернення до адміністративного суду в частині позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування рішення атестаційної комісії №4 Головного управління Національної комісії в Київській області від 07.12.2015 року.
Дане клопотання представник відповідача обґрунтовував тим, що про порушення своїх прав та законних інтересів позивач дізнався 07.12.2015 року, що підтверджується його підписом на атестаційному листі.
Водночас, до суду з позовом ОСОБА_1 звернувся лише 26.02.2016 року, тобто з пропуском місячного строку.
Представник позивача заперечував щодо залишення без розгляду позовної заяви в цій частині.
Вирішуючи клопотання по суті, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 ст. 99 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Водночас, суд зазначає, що рішення Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної комісії в Київській області не є рішенням про звільнення позивача із займаної посади.
Так, пунктом 24 розд. ІV Інструкції №1465 встановлено, що за результатами атестування висновки, зазначені в протоколі атестаційної комісії, заносяться до атестаційного листа, який підписується головою та секретарем комісії та в місячний строк направляється до керівника, якому надано право на призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції.
Відповідно до п. 28 розд. ІV Інструкції №1465 керівники органів поліції, яким надано право призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції, зобов'язані через 15 календарних днів з дня підписання атестаційного листа з висновками, визначеними підпунктом 3 або 4 пункту 15 цього розділу, забезпечити його виконання шляхом видання відповідного наказу.
Отже, атестаційний лист, у якому міститься висновок атестаційної комісії про невідповідність особи поліцейського займаній посаді підлягає обов'язковому виконанню шляхом видання наказу про звільнення з підстав, визначених п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (через службову невідповідність).
Наведене в сукупності свідчить про дотримання позивачем строку на звернення до суду в цій частині.
За таких обставин, враховуючи, що позивачем не пропущено строк на звернення до суду за захистом його порушених прав, суд приходить до висновку, що клопотання відповідача є необґрунтованим, а підстави для залишення позовної заяви без розгляду в частині відсутні.
Керуючись ст.ст.99, 100, 155, 160 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника Головного управління Національної поліції в Київській області про залишення позовної заяви без розгляду відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Є.В. Аблов