Сарненський районний суд
Рівненської області
_____________
Справа № 572/235/17
У Х В А Л А
31 січня 2017 року м. Сарни
Суддя Сарненського районного суду Рівненської області Рижий О.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Сарненського районного суду з адміністративним позовом до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України в якому просить визнати протиправними дії Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України щодо винесення головним державним виконавцем Відділу примусового виконаня рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_2 постанови від 29.12.2016 року про закінчення виконавчого провадження з виконання рішення Європейського суду з прав людини №29266/08, прийнятого 13.02.2014 року, про а) зобовязання Держави Україна виконати постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 07.03.2012 року в справі №1718/2-а-586/11 та сплатити 2000 євро ОСОБА_1; b)зі спливом зазначеного тримісячного строку і до остаточної виплати на ці суми сплатити ОСОБА_1 простий відсоток у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в період несплати, до якої має бути додано три відсоткові пункти та скасувати постанову головного державного виконавця Відділу примусового виконаня рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_2 від 29.12.2016 року про закінчення виконавчого провадження з виконаня рішення Європейського суду з прав людини №29266/08, прийнятого 13.02.2014 року, про а) зобовязання Держави Україна виконати постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 07.03.2012 року в справі №1718/2-а-586/11 та сплатити 2000 євро ОСОБА_1; b)зі спливом зазначеного тримісячного строку і до остаточної виплати на ці суми сплатити ОСОБА_1 простий відсоток у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в період несплати, до якої має бути додано три відсоткові пункти.
Відповідно до статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій. Відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець. Про подання позовної заяви суд повідомляє відповідача за допомогою кур'єра, телефону, факсу, електронної пошти чи іншого технічного засобу зв'язку не пізніше наступного дня після відкриття провадження у справі. Протягом одного дня з дня одержання такого повідомлення відповідач зобов'язаний отримати в суді копію позовної заяви та доданих до неї документів. Адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі. Адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, Адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця щодо виконання рішень органів (посадових осіб) розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом за місцезнаходженням виконавчого округу приватного виконавця.
Як вбачається із позовної заяви вказані вимоги стосуються виконаня рішення Житомирського адміністративного апеляційного суду при перегляді постанови Сарненського районного суду Рівненської області. Разом з тим, для визначення підсудності вказаної справи при звернені до суду необхідно надати виконавчий документ, на підставі якого було відкрито виконавче провадження №42618224.
Відповідно до статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Оскільки при розгляді вказаної категорії справ строк розгляду обмежений терміном 10 днів від дати відкриття провадження по справі суд вважає за необхідне надати позивачу строк на усуненя недоліків.
Даний адміністративний позов не може бути прийнятий в провадження суду, оскільки не відповідає вимогам ст.106 КАС України. Таким чином, враховуючи вищевикладене позивачу ОСОБА_1 необхідно усунути зазначені недоліки. За таких обставин позовна заява відповідно до ст.108 КАС України позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.108 КАС України
УХВАЛИВ :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження - залишити без руху.
Надати позивачу пятиденний строк із дня отримання копії ухвали для усунення недоліків зазначених у ній.
Розяснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною і йому повернута.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Сарненський районний суд з поданням в пяти денний строк апеляційної скарги з дня отримання копії ухвали.
У випадку неподання апеляційної скарги в пяти денний строк ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Сарненського районного суду О.А. Рижий