Постанова № 6442828, 08.09.2009, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.09.2009
Номер справи
2а-1107/09/0670
Номер документу
6442828
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-1107/09/0670

категорія 6.14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2009 р.                                                                                 м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Капустинського М.М.,

при секретарі - Миніч Н.М.,

за участю позивача та представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Коростенського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головна державна інспекція на автомобільному транспорті

до Приватногое підприємство "Хантер"

про стягнення 1700,00 грн.,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом до відповідача, просивстягнути 1700,00 грн. фінансової санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт. А саме: на подорожньому листі вантажного автомобіля марки "КАМАЗ", д/н АМ 1573 АМ, який належить приватному підприємству "Хантер" і знаходився під керуванням водія підприємства, не було відмітки лікаря про проходження водієм передрейсового медичного огляду.

Прокурор та представник державної інспекції на автотранспорті у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі. Просили позов задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з"явився, не повідомив про причини неявки. Заяв та клопотань не надав.

Заслухавши пояснення прокурора та представника інспекції, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Закон України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року (далі - Закон), Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Порядок).

Судом встановлено, що 07 жовтня 2008 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Житомирській області проведено перевірку автомобіля марки "КАМАЗ", д/н АМ 1573 АМ, який належить приватному підприємству "Хантер". Під час перевірки виявлено порушення ст. 48 Закону, а саме: здійснення перевезення вантажу до ВАТ "Біомедскло" без оформлення дорожнього листа, тобто відсутній штамп медичного працівника про проходження водієм передрейсового медичного огляду. Про це було складено акт № 098655 від 07.10.2008 року.

Відповідно до ст. 18 Закону, з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов'язані: організовувати роботу водіїв транспортних засобів, режими їх праці та відпочинку відповідно до вимог законодавства України; здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення безпеки дорожнього руху; забезпечувати виконання вимог законодавства з питань охорони праці; здійснювати організацію та контроль за своєчасним проходженням водіями медичного огляду, забезпечувати їх санітарно-побутовими приміщеннями й обладнанням.

Відповідно до ст. 34 Закону, автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.

Відповідно до ст. 48 Закону, документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Зокрема п.11 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні зазначено, що осоновними документами на перевезення вантажів є товаро-транспортні накладні та дорожні листи вантажного автомобіля. Також зазначаєтьсмя, що дорожній лист вантажного автомобіля є документом, без якого перевезення вантажів не допускається.

Відповідно ж до п. п. 5.1 та 5.3 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водії транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ України, МВС України від 05.06.2000 року №124/345 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 18.07.2000 року за №435/4656 щозмінний передрейсовий медичний огляд проводиться для водіїв транспортних засобів підприємств, установ та організацій до їх виїзду на зміну. Результат проведеного щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів фіксуються в Журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, ф. №137-2/о (додаток 4), після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом. Штамп видається медичному працівнику в Українському медичному центрі безпеки дорожнього руху та його філіалах післі проходження навчання методам проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів.

Отже наявність дорожнього листа в якому відсутній штамп медичного працівника про проходження водієм передрейсового медичного огляду спростовує факт його належного оформлення суб"єктом господарювання.

Відповідно до Порядку, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.

За результатами перевірки складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

18.10.2008 року відповідачем по справі отримано рекомендований лист- повідомлення позивача, в якому зазначено час і місце розгляду справи.

22.10.2008 року начальник територіального управління Головавтотрансінспекції в Житомирській області виніс постанову № 052664 про застосування до приватного підприємства "Хантер" фінансової санкції у сумі 1700, 00 грн. 23.10.2008 року копія постанови направлена на адресу позивача.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 60 Закону, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

За наведених обставин суд вважає, що відповідач діяв правомірно, прийнявши постанову про застосування до позивача фінансову санкцію у сумі 1700, 00 грн.

Відповідно до ст. 94 КАС України, у разі відмови у задоволенні позову позивачу, який не є суб"єктом владних повноважень, судові витрати, здійснені ним, відшкодуванню не підлягають.

На підставі викладеного, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», Закон України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року, керуючись ст. ст. 94, 158 –163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Хантер" (11525, вул.Березнева-1, с. Сарновичі, Коростенського району Житомирської області) фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. в доход держдави на р/р 31115106700002 в ВДК м. Житомира, код 22062319 банку УДК у Житомирській області, МФО 811039, код платежу210811.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:                                                                                М.М. Капустинський