Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 квітня 2009 р. справа № 2а-15763/08/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Стирана В.В.
при секретарі Цургановій Г.В.
представника позивача
Лисак Т.Г.
представників відповідача
Наумової О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державного підприємства «Добропіллявугілля»
до Добропільської об’єднаної державної податкової
інспекції
про визнання недійсними податкових повідомлень –
рішень
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державне підприємство «Добропіллявугілля», звернувся до суду з позовом до Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків міста Донецька про визнання недійсними податкових повідомлень –
рішень.
В обґрунтування позову зазначив, що Добропільською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку з питань порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ.
За результатами перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0001071540/0 від 25.04.2008 року, яким до підприємства застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1907464,29 грн., та № 0001061540/0 від 25.04.2008 року, яким до підприємства застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1664159,50 грн.
Зазначені податкові повідомлення – рішення були оскаржені.
За результатами розгляду скарг відповідачем були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0001071540/1 від 30.05.2008 року, якім до підприємства застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1907464,29 грн. та № 0001061540/1 від 30.05.2009 року, яким до підприємства були застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1664159,50 грн.
Підприємство не погоджується із рішеннями відповідача, оскільки ним у відповідності з діючим законодавством самостійно сплачувалися суми узгоджених податкових зобов’язань без порушення строків.
Вважає, що відповідачем неправомірно зараховані поточні сплачені по податковим зобов’язанням в рахунок заборгованості підприємства по сплаті податку за землю по податковим розрахункам минулого періоду тобто неправомірно змінило напрямки платежів.
Просили визнати недійсними зазначені податкові повідомлення – рішення.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, свою позицію мотивував аналогічно викладеному у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представники відповідача у судовому засіданні позов не визнали, вважала вимоги позивача необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, суду надали письмові заперечення, вказали, що оскільки ДП «Добропіллявугілля» вже мало узгоджені, але не сплачені суми податкових зобов’язань, тобто податковий борг. Таким чином, всі суми податкових зобов’язань перераховані до бюджету, пішли на погашення частки податкового боргу, а суми податкових зобов’язань, зазначені розрахунках, залишилися несплаченими. Просили у задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
ДП «Добропіллявугілля» є юридичною особою, створене на підставі Наказу Мінпаливенерго від 21.02.2003 року № 26, від 26.05.2005 року №№ 237,238, що здійснює свою діяльність на підставі Статуту.
Позивач є платником податків та зборів, передбачених ЗУ «Про систему оподаткування», у тому числі – платником земельного податку.
ДП «Добропіллявугілля» взяте на облік у Добропільській ОДПІ з 01.04.2003 року.
Як вбачається із свідоцтва № 06047189 від 27.05.2005 року, підприємство зареєстроване платником ПДВ.
Актом про результати невиїзної документальної перевірки з питань порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ ДП «Добропіллявугілля» за період з 30.10.2007 року по 03.03.2008 року від 15.04.2008 року № 234/15-0/32186934 встановлене порушення п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», пп. 7.7.1 п.7.7 ст.7 ЗУ «Про податок на додану вартість», відповідно до яких встановлено несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобов’язань з ПДВ на суму 12865640,37 грн., в тому числі, з затримкою до від 31 до 90 календарних днів включно – 9537321,39 грн., а також з затримкою більше 90 календарних днів на суму 3328318,98 грн.
На підставі зазначеного акту перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0001071540/0 від 25.04.2008 року, яким до підприємства застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1907464,29 грн., та № 0001061540/0 від 25.04.2008 року, яким до підприємства застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1664159,50 грн.
Зазначені податкові повідомлення – рішення були оскаржені.
За результатами розгляду скарг відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 30.05.2008 року № 0001071540/1, яким відповідно до пп. 17.1.7 п.17.1 ст.7 ЗУ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» за затримку граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання з ПДВ застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1907464,29 грн. – 20 % від суми, щодо якої застосовується штрафна санкція.
Крім того, прийнято податкове повідомлення-рішення від 30.05.2008 року № 0001061540/1 відповідно до пп. 17.1.7 п.17.1 ст.7 ЗУ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» за затримку граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання з ПДВ застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1664159,50 грн. - 50% від суми, щодо якої застосовується штрафна санкція.
Правовою підставою прийняття спірних повідомлень-рішень зазначені норми підпункту 17.1.7 пункту 17.1. статті 17 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ”.
Правовою підставою прийняття спірних повідомлень-рішень зазначені норми підпункту 17.1.7 пункту 17.1. статті 17 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ”.
Преамбулою Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” від 21.12.2000 року визначено, що зазначений закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює, в тому числі, порядок визначення податкового зобов’язання, базовий податковий період, строки сплати податків, відповідальність за порушення податкового законодавства.
Пунктом 17.1 статті 17 зазначеного закону передбачено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею.
Статтею 1 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” визначено, що під терміном „податкова декларація” у розумінні цього закону, є, окрім декларації, також „розрахунок”.
Порядок узгодження сум податкового зобов’язання, визначений статтею 5 зазначеного Закону, де під самостійним узгодженням податкового зобов’язання розуміється подання платником податку до податкового органу податкової декларації з визначенням в ній податкового зобов’язання. Податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (розрахунку).
Відповідно до ч.1 пп. 5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації (розрахунку), протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 цього Закону для подання податкової декларації (розрахунку).
Вимогою позивача є визнання недійсними податкових повідомлень – рішень № 0001071540/1 від 30.05.2008 року та № 0001061540/1 від 30.05.2008 року.
Відповідно до п.п.17.1.7 п.17.1. ст.17 ЗУ „ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” штрафні (фінансові) санкції застосовуються у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання протягом граничних строків, визначених цим законом.
Згідно із п.17.2 ст.17 Закону № 2181 платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний: надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму такої недоплати та штраф у розмірі п’ять відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.
Перевіркою охоплені узгоджені податкові зобов’язання :
- за декларацією з ПДВ № 10091 від 18.07.2007 року у сумі 8155196 грн.,
- за декларацією з ПДВ № 12091 від 17.08.2007 року у сумі 9458678 грн.,
- за декларацією з ПДВ № 13086 від 20.09.2007 року у сумі 16245642 грн.,
- за декларацією з ПДВ № 16136 від 19.10.2007 року у сумі 8684222 грн.,
- за декларацією з ПДВ № 18092 від 19.11.2007 року у сумі 6699381 грн.,
- уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ № 16752 від 31.10.2007
року на суму 1720 грн.,
- уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ № 16753 від 31.10.2007
року на суму 612 грн.,
- уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ № 18274 від 28.11.2007
року на суму 519 грн.,
- уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ № 19158 від 19.12.2007
року на суму 60253 грн.
У судовому засіданні встановлено, що позивачем самостійно проводилася оплата ПДВ, а саме:
- платіжне доручення № 5218 від 31.10.2007 року на суму 81 грн. ПДВ за
вересень 2007 року по строку сплати 30.10.2007 року,
- платіжне доручення № 5250 від 31.10.2007 року на суму 5006,51 грн. ПДВ за
вересень 2007 року по строку сплати 30.10.2007 року,
- платіжне доручення № 5249 від 31.10.2007 року на суму 2709,55 грн. ПДВ за
вересень 2007 року по строку сплати 30.10.2007 року,
- платіжне доручення № 5216 від 31.10.2007 року на суму 1320 грн. ПДВ за
вересень 2007 року по строку сплати 30.10.2007 року,
- платіжне доручення № 5217 від 31.10.2007 року на суму 1344,28 грн. ПДВ за
вересень 2007 року по строку сплати 30.10.2007 року,
- платіжне доручення № 5248 від 31.10.2007 року на суму 283,94 грн. ПДВ за
вересень 2007 року по строку сплати 30.10.2007 року,
- платіжне доручення № 5444 від 09.11.2007 року на суму 92 грн. – штрафна
санкція по ПДВ по уточненій декларації за січень 2007 року по строку сплати до 30.09.2007 року,
- платіжне доручення № 5215 від 31.10.2007 року на суму 5070 грн. ПДВ за
вересень 2007 року по строку сплати 30.10.2007 року,
- платіжне доручення № 5445 від 09.11.2007 року на суму 729 грн. ПДВ
штрафна санкція по ПДВ по уточненій декларації за серпень 2007 року по строку сплати до 02.11.2007 року,
- платіжне доручення № 5443 від 09.11.2007 року на суму 86 грн. ПДВ
штрафна санкція по ПДВ по уточненій декларації за березень 2007 року по строку сплати до 01.11.2007 року,
- платіжне доручення № 6110 від 30.11.2007 року на суму 515459 грн. ПДВ за
жовтень 2007 року по строку сплати 30.11.2007 року,
- платіжне доручення № 6111 від 30.11.2007 року на суму 6461,25 грн. ПДВ за
жовтень 2007 року по строку сплати 30.11.2007 року,
- платіжне доручення № 6098 від 30.11.2007 року на суму 90639,04 грн. ПДВ за
користування податковим кредитом згідно рішення 132/24-113 від 30.05.2007 року про розстрочення податкового зобов’язання,
- платіжне доручення № 6097 від 30.11.2007 року на суму 113267,12 грн. ПДВ за
користування податковим кредитом згідно рішення 106/24-113 від 30.05.2007 року про розстрочення податкового зобов’язання,
- платіжне доручення № 6112 від 30.11.2007 року на суму 45919,06 грн. ПДВ за
жовтень 2007 року по строку сплати 30.11.2007 року,
- платіжне доручення № 6922 від 27.12.2007 року на суму 833221,33 грн. ПДВ за
листопад 2007 року по строку сплати 30.12.2007 року,
- платіжне доручення № 6923 від 27.12.2007 року на суму 82978,67 грн. ПДВ за
листопад 2007 року по строку сплати 30.12.2007 року,
- платіжне доручення № 156 від 11.01.2008 року на суму 104 грн. штрафні
санкції з ПДВ за листопад 2007 року по строку сплати 28.12.2007 року,
- платіжне доручення № 6462 від 12.12.2007 року на суму 77125,73 грн. ПДВ за
листопада 2007 року по строку сплати 30.12.2007 року,
- платіжне доручення № 155 від 11.01.2008 року на суму 852 грн. ПДВ за
вересень 2007 року по строку сплати 28.12.2007 року,
- платіжне доручення № 157 від 11.01.2008 року на суму 6 грн. штрафні санкції
ПДВ за серпень 2007 року по строку сплати 28.12.2007 року,
- платіжне доручення № 170 від 11.01.2008 року на суму 12096,67 грн. ПДВ за
грудень 2007 року по строку сплати 30.01.2008 року,
- платіжне доручення № 293 від 18.01.2008 року на суму 77400 грн. ПДВ згідно
рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24.12.2007 року про розстрочення податкових зобов’язань по строку сплати 01.02.2008 року,
- платіжне доручення № 596 від 30.01.2008 року на суму 2338214,67 грн. ПДВ за
грудня 2007 року по строку сплати 31.01.2008 року,
- платіжне доручення № 447 від 25.01.2008 року на суму 18063,60 грн. ПДВ
згідно рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24.12.2007 року про розстрочення податкових зобов’язань по строку сплати 01.02.2008 року,
- платіжне доручення № 586 від 30.01.2008 року на суму 167150 грн. оплата за
користування податковими зобов’язаннями,
- платіжне доручення № 448 від 25.01.2008 року на суму 8736,52 грн. ПДВ за
грудень 2007 року по строку сплати 30.01.2008 року,
- платіжне доручення № 1641 від 29.02.2008 року на суму 1669503,51 грн. ПДВ
за січень 2008 року по строку сплати 03.03.2008 року,
- платіжне доручення № 585 від 30.01.2008 року на суму 690855,86 грн. ПДВ за
грудень 2007 року по строку сплати 30.01.2008 року,
- платіжне доручення № 898 від 02.02.2008 року на суму 3528 грн. ПДВ
штрафні санкції по уточненому розрахунку ПДВ за травень 2007 року по строку сплати від 08.02.2008,
- платіжне доручення № 1640 від 29.02.2008 року на суму 72367 грн. ПДВ за
січень 2008 року по строку сплати 03.03.2008 року,
- платіжне доручення № 901 від 07.02.2008 року на суму 843 грн. ПДВ за
квітень 2007 року по строку сплати 08.02.2008 року,
- платіжне доручення № 902 від 07.02.2008 року на суму 880 грн. ПДВ за
серпня 2007 року по строку сплати 08.02.2008 року,
- платіжне доручення № 900 від 07.02.2008 року на суму 269 грн. ПДВ за
липень 2007 року по строку сплати 08.02.2008 року,
- платіжне доручення № 899 від 07.02.2008 року на суму 4181 грн. ПДВ за
червень 2007 року по строку сплати 08.02.2008 року,
- платіжне доручення № 869 від 06.02.2008 року на суму 1167 грн. ПДВ за
лютий 2007 року по строку сплати 07.02.2008 року,
- платіжне доручення № 875 від 06.02.2008 року на суму 3097 грн. ПДВ за
грудень 2007 року по строку сплати 07.02.2008 року,
- платіжне доручення № 872 від 06.02.2008 року на суму 37 грн. штрафна
санкція по уточненій декларації з ПДВ за червень 2007 року по строку сплати до 07.02.2008 року,
- платіжне доручення № 870 від 06.02.2008 року на суму 84 грн. штрафна
санкція по уточненій декларації з ПДВ за вересень 2007 року по строку сплати до 07.02.2008 року,
- платіжне доручення № 871 від 06.02.2008 року на суму 13 грн. штрафна
санкція по уточненій декларації з ПДВ за грудень 2007 року по строку сплати до 07.02.2008 року,
- платіжне доручення № 874 від 06.02.2008 року на суму 21 грн. штрафна
санкція по уточненій декларації з ПДВ за березень 2007 року по строку сплати до 07.02.2008 року,
- платіжне доручення № 873 від 06.02.2008 року на суму 7 грн. штрафна
санкція по уточненій декларації з ПДВ за жовтень 2007 року по строку сплати до 07.02.2008 року,
- платіжне доручення № 868 від 06.02.2008 року на суму 7 грн. штрафна
санкція по уточненій декларації з ПДВ за листопад 2007 року по строку сплати до 30.01.2008 року.
Судом встановлено та не спростовано сторонами, що ДП «Добропіллявугілля» мало узгоджені, але не сплачені суми податкових зобов’язань, тобто податковий борг.
Крім того, у судовому засіданні встановлено та підтверджено копіями матеріалів справи:
- ухвалою Донецького окружного адміністративного суду по справі № 2-а-
4606/2007 року від 29.10.2007 року сплата податкового зобов’язання у сумі 8155196 грн., узгоджених декларацією № 10091 від 18.07.2007 року за червень 2007 року, відстрочена до січня 2010 року, та розстрочена строком на 60 місяців,зі сплатою щомісяця по 135919,93 грн., починаючи з січня 2010 року,
- ухвалою Донецького окружного адміністративного суду по справі № 2-а-
5122/2007 року від 23.11.2007 року сплата податкових зобов’язань у сумі 9458678 грн., узгоджених декларацією № 12091 від 17.08.2007 року за липень 2007 року, відстрочена до 05 січня 2010 року, та розстрочена на 12 місяців з 05 січня 2010 року по 05 січня 2020 року, шляхом щомісячних перерахувань у погашення заборгованості по 78822,32 грн. починаючи з 05 січня 2010 грн. по 01 серпня 2016 року включно, а з 01 вересня 2016 по 78822,31 грн.,
- ухвалою Донецького окружного адміністративного суду по справі № 2-а-
6949/2007 року від 24.12.2007 року сплата податкових зобов’язань у сумі 16245642 грн., узгоджених декларацією № 13086 від 20.09.2007 року за серпень 2007 року, відстрочена до січня 2008 року, та розстрочена на 120 місяців шляхом сплати заборгованості рівними частинами з січня 2008 грн. по грудень 2017 року.
Із матеріалів справи, а саме відображеного у податкових деклараціях та зворотньому боці облікової картки платника податків ПДВ, вбачаються розбіжності граничних строків сплати узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ, зі строками , викладеними у акті перевірки № 234/15-0/32186934 від 15.04.2008 року.
Таким чином, узгоджене податкове зобов’язання з ПДВ за деклараціями № 10091 від 18.07.2007 року у сумі 8155196 грн., № 12091 від 17.08.2007 року у сумі 9458678 грн., не є податковою заборгованістю, так як у відповідності до рішень суду термін сплати а момент перевірки не настав.
Термін сплати зобов’язання за декларацією № 13086 від 20.09.2007 року у сумі 16245642 грн.,рішенням суду встановлено певним місяцем у певній сумі.
Також, експерт в висновку № 04/08 судово-економічної експертизи від 30.03.2009 року у своїх висновках зазначає, що наведені у акті перевірки у частині сплати сум узгодженого податкового зобов’язання з ПДВ з порушенням граничного строку сплати, а саме із затримкою від 31.до 90 календарних днів включно у сумі 9537321,39 грн. та з затримкою більше 90 календарних днів у сумі 3328318,98 грн. документально не підтверджуються, не підтверджуються підстави для застосування ОДПІ штрафних санкцій у розмірах 50 % та 20 %, оскільки сплата узгодженого зобов’язання з порушенням граничних строків сплати від 31 до 90 календарних днів включно та більше 90 календарних днів дослідженнями не встановлена.
Крім того, суд не приймає до уваги посилання відповідача на пункту 7.7 статті 7 Закону України “ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ”, оскільки відповідно до наведеного пункту податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.
Тобто, ця норма взагалі не визначає коло осіб, на яких розповсюджується її дія, чи то контролюючі органи, чи платники податків. Зазначена норма не визначає, хто зобов’язаний здійснювати погашення у встановленому нею порядку, такий обов’язок нею взагалі не визначений. У будь-якому випадку, ця норма не встановлює право чи обов’язок саме контролюючого органу (у даному випадку – органу державної податкової служби) якимось чином (в тому числі і шляхом ведення податкового обліку відповідним чином) змінювати податкові зобов’язання, в рахунок сплати яких платник податків спрямував кошти. Не передбачено таке право податкового органу і будь-якими іншими нормами Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” або іншими законами з питань оподаткування.
Згідно з ст. 71 КАСУ в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з пп. 1, 2 ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Крім того, відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд приходить до висновку, що представником відповідача не доказано правомірність своїх дій щодо винесення податкових повідомлень - рішень № 0001061540/1 від 30.05.2008 року та № 0001071540/1 від 30.05.2008 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій до позивача.
Враховуючи наведене, суд вважає що позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, ЗУ„ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” , керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державного підприємства «Добропіллявугілля» до Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень,задовольнити у повному обсязі.
Визнати недійсними податкові повідомлення - рішення Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції № 0001061540/1 та № 0001071540/1 від 30.05.2008 року.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 17 квітня 2009 року у присутності представників сторін.
Повний текст постанови складено 22 квітня 2009 року.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Стиран В.В.