Постанова № 6440679, 12.10.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2009
Номер справи
2а-5116/09/1370
Номер документу
6440679
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-5116/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2009 р. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

при секретарі - Фейдаш Х.М.,

за участю представника позивача Ткач В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом ДПІ у Городоцькому районі до Львівської філії ПП ? Лоттос ? , ПП ? Лоттос ? про стягнення 17613,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій , -

ВСТАНОВИВ:

ДПІ у Городоцькому районі (далі-ДПІ) звернулася у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Львівської філії ПП ? Лоттос ? , ПП ? Лоттос ? , просить стягнути 17 613,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій . Позовні вимоги мотивовані тим, що на момент перевірки Львівської філії ПП ? Лоттос ? в наявності знаходився один торговий патент, виданий ДПІ, а чотири патенти відсутні, що є порушенням ч. 1, ч. 5 ст. 5 Закону України ?Про патентування деяких видів підприємницької діяльності?, про що відображено в акті перевірки від 09.10.2008 року, на підставі якого прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001762380 від 14.10.2008р. на суму 17 613,00 грн., яку просить стягнути з Львівської філії ПП “Лоттос” до Державного бюджету України.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги уточнив, просить стягнути з приватного підприємства ?Лоттос? (вул.Лісківська, 22, кв.95, м.Київ, ЄДРПОУ 32661400) штрафні (фінансові) санкції в сумі 17613,00 грн.

Відповідачі належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, до суду повноважних представників не забезпечили.

Справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 КАС України.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 12 жовтня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.

Заслухавши пояснення учасника процесу, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 112 Закону України ?Про державну податкову службу в Україні? від 4 грудня 1990 р. № 509-XII з наступними змінами (далі-Закон № 509) зазначено, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення.

Згідно із Положенням про Львівську філію ПП ?Лоттос?, остання є структурним відокремленим підрозділом ПП ?Лоттос?, що розташований поза місцезнаходженням Підприємства та здійснює всі його функції та керується у своїй діяльності законодавством України, Цивільним Кодексом, іншими правовими актами України, міжнародним законодавством, Статутом Підприємства, даним Положенням, рішеннями Засновниками (Власника) Підприємства, наказами та розпорядженнями Директора підприємства та не є юридичною особою.

Як встановлено в судовому засіданні, Львівська філія ПП ?Лоттос? зареєстрована в ДПІ у Личаківському районі м.Львова, основна діяльність - діяльність з організації азартних ігор.

Судом встановлено, що на підставі направлення від 07.10.2008 року № 53/238 працівниками ДПІ було проведено планову виїзну документальну перевірку Львівської філії ПП ? Лоттос ? з питань дотримання вимог Закону України ?Про патентування деяких видів підприємницької діяльності? від 23.03.1996 року № 98/96-ВР (далі-Закон № 98/96) , Закону України ?Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг? від 06.07.1995 року № 265/95-ВР із змінами та доповненнями (далі-Закон №265), Постанови Правління Національного банку України ?Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні? від 15 грудня 2004 року № 637, про що 09.10.2008 року складено Акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулюванням обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій , в якому, зокрема, встановлено порушення вимог ч. 2 ст. 7, ч. 1, 4 ст. 5 Закону №98/96, а саме на момент перевірки Львівської філії ПП “Лоттос” в гральному залі знаходився гральний апарат (багатогральник) на пять гральних місць, в наявності є один торговий патент, виданий ДПІ, а чотири патенти відсутні. Торговий патент на право надання послуг з використанням грального обладнання виданий ПП ?Лоттос? ДПІ у Личаківському районі м.Львова 01.04.2005 року № 482421, який не є чинним на території Городоцького району Львівської області.

На підставі вищевказаного акту перевірки та згідно абзацу 3 ч. 1 ст. 8 Закону № 98/96 позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001762380 від 14.10.2008р. на суму 17 613,00 грн.

Пунктом 11 ст. 11 Закону № 509 передбачено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Порядок придбання трогового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу визначено Законом № 98/96.

Згідно частини 2 статті 7 Закону № 98/96 торговий патент є чинним на території органу, який здійснив реєстрацію субєкта підприємницької діяльності чи з яким погоджено місцезнаходження його структурного (відокремленого) підрозділу за місцем видачі торгового патенту цьому субєкту. Передача торгового патенту іншому субєкту підприємницької діяльності або іншому структурному (відокремленому) підрозділу субєкта підприємницької діяльності не дозволяється.

У відповідності до абзацу 3 частини 1 статті 8 Закону № 98/96 за здійснення операцій передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності субєктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.

Відповідно до ст. 2 вказаного Закону торговий патент це державне свідоцтво, яке засвідчує право субєкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними у цьому Законі видами підприємницької діяльності.

Пунктом 4 статті 5 цього ж Закону визначено, що торговий патент на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу має бути видано на кожне окреме гральне місце (гральний автомат, гральний стіл).

Суд зауважує, що домінантою такого законодавчого припису є гральне місце, а не гральний стіл. У контексті вказаної статті гральне місце (гральний стіл) це місце, на якому проводиться одночасно лише одна азартна гра. Відповідно гральний стіл це стіл з одним гральним полем для проведення одночасно однієї азартної гри.

Підпунктом 6.5 пункту 6 Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами ДПІ, затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 17 березня 2001 року № 121, та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 березня 2001 року за № 268/5459 передбачено, що у разі порушення юридичними особами та фізичними особами субєктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом № 265, законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи Державної податкової служби штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.

Абзацом 2, 3 ч. 3 ст. 5 Закону України ? Про внесення змін до Закону України ? Про Державний бюджет України на 2005 рік ? та деяких інших законодавчих актів України ? від 25.03.2005 року № 2505 зазначено, що вартість торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу встановлюється у фіксованому розмірі (за рік): для використання грального автомата з грошовим або майновим виграшем 4200 грн.

У відповідності до вимог ст.10 Закону № 509 Державні податкові інспекції в районах здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Як встановлено судом, на момент перевірки Львівської філії ПП ? Лоттос ? в гральному залі знаходився багатогральник з пятьма гральними місцями, в наявності був лише один патент, виданий ДПІ у Личаківському районі м.Львова.

Оскільки, гральний автомат, який використовувався Львівською філією ПП ?Лоттос? передбачав можливість одночасної гри 5 осіб за наявності пяти окремих незалежних гральних місць знаходився в робочому стані, а підприємство мало лише один торговий патент, який не є чинний на території Городоцького району Львівської області, а тому суд приходить до висновку, що ДПІ правомірно на підставі акта перевірки від 09.10.2008 року застосовано штрафні (фінансові) санкції щодо пяти гральних місць на суму 17 613,00 грн.

Згідно п. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Як вбачається із довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідач не подавав державному реєстратору відомостей про зміну місця проживання, а тому суд приходить до висновку, що, оскільки, останній значиться в реєстрі за адресою, вказаною у довідці про державну реєстрацію, на цю ж адресу судом надсилалися судові виклики, а тому ПП ?Лоттос? вважається належним чином повідомлене про розгляд справи.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оскільки відповідач господарську діяльність проводив в порушення вимог чинного законодавства, про розгляд справи повідомлений належним чином, не вживає заходів щодо погашення заборгованості, а тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача підставні та підтвердженні матеріалами справи.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про обгрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі та слід стягнути з приватного підприємства ?Лоттос? на користь Державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції в сумі 17613,00 грн.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 7-14, 35, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства ?Лоттос? (вул.Лісківська, 22, кв.95, м.Київ, ЄДРПОУ 32661400) на користь Державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції в сумі 17613,00 грн.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 19.10.2009 року.

Суддя /підпис/ Шинкар Т.І.

З оригіналом згідно

Суддя Шинкар Т.І.

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-5116/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна та резолютивна частини постанови)

12 жовтня 2009 р. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

при секретарі - Фейдаш Х.М.,

за участю представника позивача Ткач В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом ДПІ у Городоцькому районі до Львівської філії ПП “Лоттос”, ПП “Лоттос” про стягнення 17613,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій , -

ВСТАНОВИВ:

При розгляді справи суд вважає за необхідне у відповідності до вимог ч. 3 ст. 160 КАС України відкласти складення повного тексту постанови суду на п”ять днів з дня закінчення розгляду справи, проголосивши вступну і резолютивну частину постанови. З мотивувальною частиною постанови особи, які беруть участь у справі зможуть ознайомитися 19.10.2009 року.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 7-14, 35, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства ?Лоттос? (вул.Лісківська, 22, кв.95, м.Київ, ЄДРПОУ 32661400) на користь Державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції в сумі 17613,00 грн.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Суддя Шинкар Т.І.