Постанова № 6440354, 29.09.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
29.09.2009
Номер справи
2а-6124/09/2/0170
Номер документу
6440354
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

29.09.09Справа №2а-6124/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. при секретарі Слабун О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Сімферопольського району АР Крим, діючого в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Сімферопольському районі АРК

до Комунального підприємства «Молодіжне»

про стягнення заборгованості в сумі 239997,52 грн.,

за участю представників:

від позивача – Юрковська Н.В., представник, довіреність № 3034/9/10-0 від 02.12.2008 року;

від відповідача – не з’явився;

від прокурора - не з’явився;

          Суть спору: Прокурор Сімферопольського району АР Крим, діючий в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Сімферопольському районі АРК (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Комунального підприємства «Молодіжне» (далі відповідач) заборгованості в сумі 239997,52 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата узгоджених податкових зобов’язань.

Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 29.09.2009 року, наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.

Прокурор у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином через засоби масової інформації, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання щодо неможливості розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач 20.08.1993 року зареєстрований Сімферопольською районною державною адміністрацією в АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 441643.

Відповідно до довідки ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим № 244 від 24.07.2007 року відповідач з 16.04.1994 року взятий на облік як платник податків за № 368.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.

Таким чином, відповідач є платником податків та повинен у порядку та строки встановлені чинним законодавством подавати до податкових органів податкову звітність та сплачувати у визначених розмірах та строки узгоджені суми податків та зборів.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим надані декларації з податку на додану вартість: декларація № 18230 від 20.09.2006 року за серпень 2006 року на суму 13203,00 грн.; декларація № 21884 від 20.10.2006 року за вересень 2006 року на суму 13957,00 грн.; декларація № 25441 від 20.11.2006 року за жовтень 2006 року на суму 14268,00 грн.; декларація № 26858 від 20.12.2006 року за листопад 2006 року на суму 14157,00 грн.; декларація № 30086 від 22.01.2007 року за грудень 2006 року на суму 6066,00 грн.; декларація № 1609 від 20.02.2007 року за січень 2007 року на суму 12341,00 грн.; декларація № 3009 від 19.03.2007 року за лютий 2007 року на суму 15630,00 грн.; декларація № 6386 від 20.04.2007 року за березень 2007 року на суму 24234,00 грн.; декларація № 9872 від 21.05.2007 року за квітень 2007 року на суму 20003,00 грн.; декларація № 11354 від 20.06.2007 року за травень 2007 року на суму 21100,00 грн.; декларація № 14045 від 20.07.2007 року за червень 2007 року на суму 10605,00 грн.; декларація № 18841 від 20.08.2007 року за липень 2007 року на суму 6627,00 грн.; декларація № 20149 від 20.09.2007 року за серпень 2007 року на суму 8806,00 грн.; декларація № 23770 від 19.10.2007 року за вересень 2007 року на суму 5580,00 грн.; декларація № 28438 від 30.11.2007 року за жовтень 2007 року на суму 3702,00 грн.; декларація № 29819 від 19.12.2007 року за листопад 2007 року на суму 10974,00 грн.; декларація № 33624 від 17.01.2008 року за грудень 2007 року на суму 5587,00 грн.; декларація № 1948 від 20.02.2008 року за січень 2008 року на суму 21710,00 грн.; декларація № 12980 від 20.06.2008 року за травень 2008 року на суму 775,00 грн.; декларація № 22842 від 19.09.2008 року за червень 2008 року на суму 5706,00 грн.; декларація № 22844 від 19.09.2008 року за липень 2008 року на суму 5718,00 грн.; декларація № 22775 від 19.09.2008 року за серпень 2008 року на суму 5718,00 грн.; декларація № 27778 від 16.10.2008 року за вересень 2008 року, якою зменшено суму податку на 5173,00 грн.

Таким чином, загальна сума самостійно задекларованих відповідачем податкових зобов’язань з податку на додану вартість за період з вересня 2006 року по жовтень 2008 року складає 241294,00 грн.

Відповідно до відомостей особового рахунку відповідачем частково сплачено заборгованість у розмірі 77626,04 грн.

Позивачем 12.02.2007 року проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питань своєчасності надання декларації з податку на додану вартість.

За результатами перевірки складено акт № 1024/15-02/20695091 від 12.12.2007 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»; п. «а» п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в частині несвоєчасного подання декларації за жовтень 2007 року.

Перевірку проведено в присутності представників відповідача – керівника Письменного В.П. та головного бухгалтера підприємства Дегтяр Г.І., які з актом перевірки ознайомлені, акт перевірки ними підписаний, один примірник акту отриманий.

На підставі акту перевірки 12.12.2007 року позивачем прийнято податкове повідомлення – рішення № 0003771502/0, в якому визначено суму, штрафних санкцій, застосованих до відповідача, у розмірі 170,00 грн.

Зазначене податкове повідомлення – рішення отримане відповідачем 12.12.2007 року, що підтверджується відміткою на корінці цього податкового повідомлення – рішення.

Крім того, 28.05.2008 року позивачем, у зв’язку з порушенням відповідачем ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», яке виявлено в ході перевірки, проведеної 17.04.2008 року, прийнято податкове повідомлення – рішення № 0000901502/0, в якому визначено суму штрафних санкцій у розмірі 36982,94 грн.

Податкове повідомлення – рішення № 0000901502/0 від 28.05.2008 року отримане відповідачем 22.07.2008 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення № 13424.

Невиїзною документальною перевіркою відповідача з питань ненадання податкових декларацій за червень та липень 2008 року, яка була проведена ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим 09.09.2008 року, встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в частині неподання декларацій з податку на додану вартість за червень 2008 року, граничний термін подання якої настав 21.07.2008 року, та за липень 2008 року, граничний термін подання якої настав 20.08.2008 року.

За результатами перевірки було складено акт № 1349/15-02 від 09.09.2008 року.

Перевірку було проведено в присутності представника відповідача – В.о. керівника підприємства Матвієнко С.О., з актом перевірки він ознайомлений, акт перевірки ним підписаний, один примірник акту отриманий.

На підставі акту перевірки 09.09.2008 року відповідачем прийнято податкове повідомлення – рішення № 0001941502, в якому визначено суму штрафних санкцій у розмірі 340,00 грн.

Зазначене податкове повідомлення – рішення отримане відповідачем 09.09.2008 року, про що свідчить відмітка на корінці цього повідомлення – рішення.

Крім того, у зв’язку з несвоєчасною сплатою суми заборгованості з податку на додану вартість відповідачеві нарахована пеня у розмірі 38791,89 грн.

Відповідно до пункту 1.4 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) представляє собою податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пунктом 16.1 статті 16 зазначеного Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. А відповідно до підпункту 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Матеріалами справи підтверджується, що відповідачем вірно зроблений розрахунок пені за кожний день прострочення.

Згідно з даними особового рахунку, загальна сума заборгованості відповідача, з урахуванням часткової сплати у розмірі 78445,66 грн., становить 239952,79 грн.

Види місцевих податків і зборів, їх граничні розміри та порядок обчислення і спрямований на зміцнення бюджетів місцевого самоврядування визначені Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993 року № 56-93, відповідно до ч. 1 якого комунальний податок належить до місцевих податків.

Згідно зі ст. 15 Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.

          Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків).

Таким чином, відповідач зобов’язаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим декларації з комунального податку.

Відповідачем в порядку податкової звітності до ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим наданий розрахунок з комунального податку № 7123 від 16.04.2008 року за І квартал 2008 року, в якому визначено суму податку, що підлягає сплаті у відповідному звітному періоді, у розмірі 47,60 грн.

Відповідно до даних особового рахунку, відповідачем частково сплачено суму самостійно задекларованих зобов’язань з комунального податку у розмірі 21,18 грн.

На несплачену суму зобов’язань з комунального податку у розмірі 26,42 грн., відповідачеві була нарахована пеня у розмірі 1,53 грн. Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача з комунального податку становить 27,95 грн.

Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 – ХІІ.

          Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Відповідачем до ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим в порядку податкової звітності були надані розрахунки земельного податку:

-          розрахунок № 495 від 30.01.2006 року, в якому визначено суму податку, що підлягає сплаті у 2006 році у розмірі 938,18 грн.;

-          розрахунок № 329 від 29.01.2007 року, в якому визначено суму податку, що підлягає сплаті у 2007 році у розмірі 938,18 грн.

Судом встановлено, що відповідачем несвоєчасно проводилась сплата узгоджених зобов’язань з земельного податку, у зв’язку з чим, ДПІ в Сімферопольському районі була нарахована пеня у розмірі 138,83 грн.

Станом на день розгляду справи, заборгованість у розмірі 138,83 грн. відповідачем не сплачена.

Правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь визначені Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25.06.1991 року № 1264-XII.

Ст. 24 зазначеного Закону передбачено, що об'єкти, які шкідливо впливають або можуть вплинути на стан навколишнього природного середовища, види та кількість шкідливих речовин, що потрапляють у навколишнє природне середовище, види й розміри шкідливих фізичних та біологічних впливів на нього підлягають державному обліку.

Підприємства, установи та організації проводять первинний облік у галузі охорони навколишнього природного середовища і безоплатно подають відповідну інформацію органам, що ведуть державний облік у цій галузі.

Єдині на території України правила встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища, а також його стягнення передбачені Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору» від 01.03.1999 року № 303, в пункті 2 якої зазначено, що збір за забруднення навколишнього природного середовища справляється за: викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення;скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів.

Територіальні органи Мінприроди подають до органів державної податкової служби перелік підприємств, установ, організацій, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, яким в установленому порядку видано дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів.

Невключення підприємств, установ, організацій, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності до зазначеного переліку не звільняє їх від сплати збору.

Безпосередньо порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір), а також відповідальність платників за достовірність даних про обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти, розміщені відходи та за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору передбачено Інструкцією про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженою Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державною податковою адміністрацією України від 19 липня 1999 року № 162/379.

          Згідно з п. 2.1. Інструкції платниками збору є суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.

Відповідно до п 7.1. Інструкції платники збору складають податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища і подають його до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації (місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Пунктом 7.2. Інструкції встановлено, що базовий податковий (звітний) період збору за забруднення навколишнього природного середовища дорівнює календарному кварталу.

Податкові розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Збір сплачується платниками за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання податкового розрахунку збору, тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Згідно з п 8.2. Інструкції контроль за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища до бюджету, а також своєчасністю подання податкових розрахунків цього збору здійснюється органами державної податкової служби.

Крім того, в п. 9.2. Інструкції зазначено, що платники несуть відповідальність за правильність обчислення, повноту та своєчасність сплати, а також за правильність складання і своєчасність подання розрахунків органам державної податкової служби та органам Мінприроди України згідно з законодавством.

Відповідачем до ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим в порядку податкової звітності були надані розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища: розрахунок № 6655 від 15.04.2008 року за І півріччя 2008 року; розрахунок № 36218 від 09.02.2008 року за 2007 рік; розрахунок № 32378 від 09.02.2007 року за 2006 рік; розрахунок № 8946 від 10.05.2007 року за І квартал 2007 року; розрахунок № 17668 від 09.08.2007 року за І півріччя 2007 року; уточнюючий розрахунок № 26626 від 08.11.2007 року за І півріччя 2007 року; розрахунок № 27093 від 09.11.2007 року за 9 місяців 2007 року.

Відповідно до відомостей особового рахунку, сума недоїмки відповідача зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища становить 0,89 грн. У зв’язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов’язань у повному обсязі, відповідачеві була нарахована пеня у розмірі 0,77 грн.

Згідно наданими ДПІ в Сімферопольському районі відомостями відповідач також є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машині і механізмів.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України від 11.12.1991, № 1963-XII «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим 13.05.2008 року на підставі акту перевірки № 599/87/17-02/20695091 від 05.05.2008 року, у зв’язку з порушенням відповідачем ст.ст. 5,6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов’язання, прийняті податкові повідомлення – рішення № 0002791702/0 на суму 158,12 грн. та № 0002781702/0 на суму 58,05 грн.

Згідно з даними особового рахунку платника податків, відповідачем частково сплачено суму заборгованості за основним платежем у розмірі 200,24 грн. Крім того, відповідачу була нарахована пеня у розмірі 41,97 грн., яка частково сплачена у розмірі 41,12 грн. Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів становить 16,78 грн.

Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. У зв’язку з чим позивачем на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога № 1/1274 від 03.10.2006 року та друга податкова вимога № 2/1386 від 05.12.2006 року, які були отримані відповідачем 271.0.2006 року та 29.12.2006 року відповідно, що підтверджується відмітками на повідомленнях про вручення поштових відправлень № 29525 та № 39414.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення, а також податкові вимоги прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.

Відтак, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом відповідно розрахунку суми податкового боргу, з урахуванням часткової сплати, складає 239997,52 грн.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Так, 01.02.2007 року начальником Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим прийнято рішення № 5/24-0 про стягнення грошових коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках— коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 239997,52 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.

У судовому засіданні, яке відбулось 29.09.2009 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова оформлена та підписана 05.10.2009 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

          2.Стягнути з Комунального підприємства «Молодіжне» (97501, АР Крим, Сімферопольський район, смт. Молодіжне, вул. Шкільна,3; ЄДРПОУ 20695091) заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 239952,79 грн. (код платежу 14010100 на р/р 3118029700268 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34741037; одержувач: державний бюджет Сімферопольського району), з комунального податку у розмірі 27,95 грн. (код платежу 16010200 на р/р 33219828700270 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34741037, одержувач: місцевого бюджету Молодіжненської сільської ради), з земельного податку у розмірі 138,83 грн. (код платежу 13050100 на р/р 33215811700270 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34741037, одержувач: місцевого бюджету Молодіжненської сільської ради), зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 1,66 грн. (код платежу 50080200 на р/р 33116329700270 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34741037, одержувач: місцевого бюджету Молодіжненської сільської ради), з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 16,78грн. (код платежу 12020100 на р/р 33218807700270 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34741037, одержувач: місцевого бюджету Молодіжненської сільської ради).

          

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                   Яковлєв С.В.