ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2017 р. Справа № 815/4580/16
Категорія: 5.1 Головуючий в 1 інстанції: Вовченко О. А.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючогосудді -Семенюк Г.В. судді - Потапчук В.О. судді - Шеметенко Л.П.при секретаріМадюді В.В.
за участю сторін: ДАС Балобанова А.І. (довіреність)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Одеського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю „Аероклуб „Одеса" на Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2016 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю „Аероклуб „Одеса" до Державної авіаційної служби України про визнання протиправною та скасування постанови, -
встановиЛА:
Позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної авіаційної служби України про визнання протиправною та скасування постанови.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2016 року в задоволені адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю „Аероклуб „Одеса" про визнання протиправною та скасування постанови відмовлено.
Товариство з обмеженою відповідальністю „Аероклуб „Одеса" не погодившись з постановою суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції від 04 жовтня 2016 року по справі № 815/4580/16 та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на те, що рішення суду першої інстанції є необґрунтованим, незаконним та прийнятим з порушенням норм матеріального та процесуального права. Крім того, позивач зазначає, що висновки суду першої інстанції не відповідають фактичним обставинам справи.
Заслухавши доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга підлягають задоволенню, з огляду на наступне:
Судом першої інстанції встановлено, що 04.08.2016 року державним інспектором з авіаційного нагляду ЛЕ Старостенко ОСОБА_7, у присутності керівника (президента) ТОВ «Аероклуб «Одеса», експлуатанта постійного ЗМП «Гідропорт» ОСОБА_8 складено протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації №000165 серії АА (а.с.20, 57), відповідно до змісту якого за результатами перевірки інформації, викладеної в листі управління СБУ в Одеській області від 30.07.2016 року №65/3/3-3092нт «Щодо порушення порядку використання повітряного простору» та листа Одеського РСП від 29.07.2016 року №6.2.1.9-236 встановлено правопорушення вимог ІВПП «СВГідропорт» погодженої Державіаслужбою, а саме 25.07.2016 року на ПЗПМ «Гідропорт» з 15.00 до 16.30 виконувались польоти літака DY-20XXL (Samba) OK-PUIA 8-2 без дозволу Державіаслужби та Украероцентра. Польотами ПС керував керівник польотів ПЗПМ «Гідропорт», а безпосередній дозвіл на виконання польотів надав старший авіаційний начальник ПЗПМ «Гідропорт», президент ТОВ «Аероклуб «Одеса». Що є порушенням п.1.3.1; 1.3.3; 1.4.10; 1.5.1; 1.5.2; 1.5.4; 3.19.8.1; 3.19.8.5; 3.19.9.1; 3.19.9.2 ІВПП «Гідропорт» та п. 8.11.8; 8.11.9 Наказу ДАСУ №205 від 01.12.2004, зареєстрованого в МЮ 24.12.2004 №1644/10243
На підставі протоколу про правопорушення у галузі цивільної авіації від 04.08.2016 року №000165 серії АА головою Державіаслужби України 19.08.2016 року прийнято постанову №002510 серії АА про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації на ТОВ «Аероклуб «Одеса» (експлуатант постійного ЗПМ «Гідропорт) (а.с.21, 58), якою встановлено невиконання вимог правил погоджених державіаслужбою, а саме виконання польотів 25.07.2016 на ПЗПМ «Гідропорт» здійснювались без дозволу Державіаслужби та Украероцентру за дозволом старшого авіаційного начальника ПЗПМ «Гідропорт» всупереч вимог Інструкції ВАП «Гідропорт» що є порушенням п.8.11.8 та п.8.11.9 наказу Держаіваслужби від 01.12.2004 року №205, зар. в МЮУ 24.12.2004 року за №1644/10243. Вказаною постановою відповідно до статей 127-130 Повітряного кодексу України (абз.11 п.4 ч.1 ст.127 Повітряного кодексу України) накладено на ТОВ «Аероклуб «Одеса» штраф у сумі 8500 грн.
22 серпня 2016 року супровідним листом №1.18-8539 відповідачем направлено копію постанови №002510 серії АА (а.с.22) та вказану постанову отримано ТОВ «Аеропорт «Одеса» 30.08.2016 року.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2016 року в задоволені адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю „Аероклуб „Одеса" про визнання протиправною та скасування постанови відмовлено. Колегія суддів не погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до п.3, п.4 ст.23 Повітряного кодексу України порушенням порядку використання повітряного простору України вважаються дії або бездіяльність юридичних чи фізичних осіб, що призвели до порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів, які регулюють порядок використання повітряного простору України. Перелік порушень порядку використання повітряного простору України визначається Положенням про використання повітряного простору України.
Згідно з пп.1 та пп. 5 п.118 Положення про використання повітряного простору України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 №401 (далі, Положення №401) до порушень порядку використання повітряного простору, що підлягають розслідуванню, належать, у тому числі: використання повітряного простору без дозволу та/або порушення умов його використання, крім випадків, що передбачені цим Положенням; виконання повітряним судном польоту через зону обмеження польотів, небезпечну зону та зону, що належить до тимчасово зарезервованого повітряного простору, без відповідного дозволу під час її використання.
Відповідно до п.93, п.94 та п.95 Положення про використання повітряного простору України в окремих частинах повітряного простору встановлюються заборона або обмеження на його використання, які публікуються в документах з аеронавігаційної інформації та/або включаються до плану використання повітряного простору. Форма та зміст плану використання повітряного простору визначаються інструкцією з управління використанням повітряного простору. Заборона та обмеження використання повітряного простору встановлюються за місцем, часом та висотою з таким розрахунком, щоб звести до мінімуму їх вплив на діяльність інших користувачів повітряного простору. Встановлення заборони та обмежень передбачає визначення частини повітряного простору, використання якої забороняється або обмежується відповідно до умов, визначених Украероцентром або районного диспетчерського центру. Під час виконання польоту повітряне судно на запит та з дозволу відповідного органу може перетинати межі зони обмеження польотів, небезпечної зони та зони, що належить до тимчасово зарезервованого повітряного простору, під час їх використання. В інших випадках повітряне судно повинно виконувати політ поза межами зазначених зон згідно з установленим порядком. Заявка на провадження діяльності, яка потребує встановлення заборони або обмеження, подається тими користувачами повітряного простору, в інтересах яких встановлюється заборона або обмеження, з обов'язковим попереднім погодженням умов використання повітряного простору з відповідним РДЦ. Заявка на провадження діяльності, яка потребує встановлення тимчасової заборони або обмежень, підписується керівником підприємства, установи, організації, командиром (начальником штабу) військової частини Збройних Сил.
Згідно п.100 Положення №401, заборона використання повітряного простору встановлюється на постійній або тимчасовій основі.
Відповідно п.101 Положення №401 заборона використання повітряного простору на постійній основі встановлюється Державіаслужбою за поданням відповідних державних органів, підприємств, установ та організацій і оприлюднюється в документах з аеронавігаційної інформації.
Пунктами 102, 103 Положення 401 визначено, що тимчасова заборона використання окремих частин повітряного простору встановлюється в інтересах користувачів, які подали відповідні заявки, з урахуванням пріоритетів, установлених цим Положенням, та принципів гнучкого використання повітряного простору відповідно до Європейської концепції гнучкого використання повітряного простору. Інформація про тимчасову заборону використання повітряного простору доводиться Украероцентром та службою аеронавігаційної інформації до відома всіх користувачів повітряного простору. Польоти повітряних суден у районах навчань і за окремими маршрутами, що здійснюються з метою проведення перевірки чергових сил з протиповітряної оборони Збройних Сил, забезпечуються Украероцентром шляхом встановлення тимчасової заборони або обмеження у смугах їх польоту. Рішення про встановлення заборони або обмеження використання повітряного простору на тимчасовій основі доводиться Украероцентром, РДЦ, CAI до користувачів повітряного простору, інтересів яких торкаються зазначені заборона та обмеження, а також до органів управління Повітряних Сил Збройних Сил.
Згідно з пунктом 2 розділу 1 Постанови №401, заборонена зона - частина повітряного простору, в межах якої забороняються польоти повітряних суден.
З матеріалів справи вибачається, що в районі ЗПМ «Спортивний аеродром Гідропорт» введено тимчасову заборону використання повітряного простору НР-82, яка належним чином доведена до експлуатантів з метою запобігання випадкам несанкціонованого використання неконтрольованого повітряного простору.
Пунктом 104 Положення №401 визначено, що контроль за дотриманням рішень про встановлення заборон та обмежень використання повітряного простору покладається на відповідні органи, які їх встановили.
Відповідно до п.111 Положення №401 у разі встановлення заборони використання повітряного простору на тимчасовій основі для цивільних повітряних суден можуть виділятися умовні маршрути, що дає їм змогу обходити заборонені райони. Порядок виділення умовних маршрутів встановлюється відповідно до інструкції з управління використанням повітряного простору.
Наказом Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 01.12.2004 року №205, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2004 року за N 1644/10243 затверджено Правила допуску до експлуатації злітно-посадкових майданчиків для польотів легких повітряних суден.
Згідно п.8.11.8. цих правил організаційне забезпечення експлуатації ЗПМ за підтримання необхідних характеристик ЗПМ та засобів забезпечення польотів згідно з інструкцією з виконання польотів відповідають експлуатанти ЗПМ. Експлуатанти ЗПМ зобов'язані: організовувати охорону МС ПС та інші зони ЗПМ при стаціонарному базуванні ПС відповідно до інструкції з виконання польотів на ЗПМ; ознайомлювати осіб авіаційного та обслуговуючого персоналу з інструкцією з виконання польотів на ЗПМ, зі схемою елементів і зон ЗПМ, схемою руху ПС та автотранспорту, з правилами протипожежної безпеки; організовувати контроль за виконанням правил наземної та льотної експлуатації ЗПМ; не допускати сторонніх осіб до робочої зони ЗПМ при виконанні польотів; організовувати аварійно-рятувальні та пошукові роботи; здійснювати постійний контроль на прилеглій території ЗПМ за спорудженням нових об'єктів, ЛЕП, доріг, місць скупчення птахів, інших об'єктів, присутність яких може вплинути на безпеку польотів, шляхом перевірок прилеглої до ЗПМ території та здійснення відповідних заходів із збереження умов безпеки польотів, унесення відповідних змін до інструкції з виконання польотів на ЗПМ та проведення, при потребі, позачергового інспектування ЗПМ та допуску до експлуатації за вимогами цих Правил.
Пунктом 8.11.9. Правил допуску до експлуатації злітно-посадкових майданчиків для польотів легких повітряних суден визначено, що до експлуатації з конкретного ЗПМ допускаються тільки ті типи ПС, льотно-технічні характеристики яких дозволяють їх експлуатацію за умов: забезпечення безпеки польотів; відповідності льотно-технічних характеристик ПС технічним та експлуатаційним характеристикам ЗПМ; виконання вимог Положення про використання повітряного простору України; виконання вимог інструкції з виконання польотів на ЗПМ та обмежень, визначених актом його обстеження з висновком про можливість допуску до експлуатації у відповідності до вимог даних Правил.
Як зазначалося раніше, згідно посвідчення про допуск до експлуатації постійного злітно-посадкового майданчика №ЗПМ15-157 (а.с.56) постійним ЗПМ (злітно-посадковою смугою) «Гідропорт» є ТОВ «Аероклуб «Одеса».
Порядок виконання польотів (використання повітряного простору) і стрибків з парашутом у аеродромній зоні польотної інформації (AFIZ) постійного злітно-посадкового майданчика «Спортивний аеродром «Гідропорт», визначений інструкцією з виконання польотів (використання повітряного простору) у районі постійного ЗПМ «Спортивний аеродром Гідропорт», яка затверджена Головою Державіаслужби України 11 квітня 2013 року зі змінами від 06.04.2016 року (а.с.68-132).
Інструкцією з виконання польотів (використання повітряного простору) у районі постійного ЗПМ «Спортивний аеродром Гідропорт», яка затверджена Головою Державіаслужби України 11 квітня 2013 року зі змінами від 06.04.2016 року, визначено, зокрема, наступне: п.1.3.1. використання повітряного простору ЗПМ «Гідропорт» здійснюється за заявками старшого авіаційного начальника ЗПМ «Гідропорт», який є президент аероклубу «Одеса», або за заявками керівника польотів (далі - КП) ЗПМ «Гідропорт», наданих у порядку, визначеному Положенням повітряного простору України; п. 1.3.3. використання ЗПМ «Гідропорт» для екіпажів ПС, які здійснюють приліт/виліт на/з ЗПМ, можливо за попередньою згодою зі старшим авіаційним начальником ЗПМ не менш як за дві години до запланованого вильоту/прильоту ПС за телефоном: НОМЕР_1 або НОМЕР_2; п.1.4.10 інформація щодо АНІ до екіпажів ПС, які виконують польоти на ЗПМ або вилітають із ЗПМ «Гідропорт», доводиться до керівника польотів ЗМІ за допомогою наявних засобів зв'язку; п.1.5.1. реєстрація операцій, які виконуються ПС, що прилітають або які вилітають на ПС, проводиться в «Журналі Керівника Польотів ЗПМ» або в «Журналі обліку екіпажів, що прилітають і вилітають». Перед вильотом з ЗПМ «Гідропорт» КПС зобов'язаний не менш як за одну годину проінформувати КП ЗПМ про своє рішення на виконання польотного завдання, після чого КПС робить відповідний запис в «Журналі Керівника Польотів ЗПМ» або в Журналі обліку екіпажів, що прилітають і вилітають», який знаходиться в охороні ЗПМ; п.1.5.4. час початку і час закінчення польотів, метеоумови на день польотів, число вильотів і посадок ПС реєструється КП ЗПМ в «Журналі Керівника Польотів ЗПМ»; п.3.19.8.1. запит про умови використання повітряного простору при виконанні польотів за межами AFIZ ЗПМ «Гідропорт» та у зонах UKT804A, UKT804В, UKT804С здійснює КПЗПМ в Одеському центрі організації повітряного руху (далі -ОрПР) (730-50-33, 730-50-81) не пізніше ніж за годину до часу початку польотів; п.3.19.8.5. після отримання дозволу на використання повітряного простору КП ЗПМ «Гідропорт» інформує КП аеродрому «Одеса» та узгоджує з ним план польотів, порядок польотів в меах AFIZ ЗМП «Гідропорт», використання зон та маршрутів в межах CTR та TMA; п. 3.19.9.1. КП ЗПМ «Гідропорт» відповідає за забезпечення AFIS в межах AFIZ «Гідропорт», а також при польотах ПС, які базуються на ЗПМ та виконують польоти у зонах UKT804A, UKT804B, UKT804C, та які прямують транзитом через повітряний простір AFIZ та UKT804A, UKT804B та UKT804C; 3.19.9.2. забезпечення AFIS у районі польотів ЗПМ «Гідропорт» здійснюється КП ЗПМ з СКП. Свої функціональні обов'язки КП ЗПМ «Гідропорт» виконує згідно посадової інструкції.
Як вже зазначалось вище, протокол від 04.08.2016 року № 000165 серії АА був складений в зв'язку з встановленням порушення ТОВ «Аероклуб «Одеса», яке полягало у здійсненні польотів, незважаючи на заборону використання повітряного простору. Порушення встановлені за наслідками проведеної перевірки інформації, викладеної в листі управління Служби безпеки України в Одеській області від 30.07.2016 року №65/3/3-3092нт «Щодо порушення порядку використання повітряного простору» та листа Одеського регіонального структурного підрозділу ДП «Обслуговування повітряного руху України» від 29.07.2016 року № 6.2.1.9-236.
У листі Одеського регіонального структурного підрозділу ДП «Обслуговування повітряного руху України» від 29.07.2016 року № 6.2.1.9-236 «Щодо надання інформації» (а.с.63) Першого заступника начальника Управління служби безпеки в Одеській області ОСОБА_9 повідомлено, що за наявних в Одеському Центрі організації повітряного руху відомостей не зареєстровано виконання польотів літаком DV-20 XXL (SAMBA XXL) бортовий номер OKPUA 25.07.2016 в районі ЗПМ «Спортивний аеродром «Гідропорт». Заявок на використання повітряного простору не надходило, дозвіл на використання повітряного простору не видавався. Правових підстав для виконання польотів літаком DV-20 XXL (SAMBA XXL) бортовий номер OKPUA 25.07.2016 в районі ЗПМ «Спортивний аеродром «Гідропорт» не існувало. Порядок використання неконтрольованого повітряного простору значної частини району відповідальності Одеського Центру ОрПР, до якої відноситься район ЗПМ «Спортивний аеродром «Гідропорт», на теперішній час регулюється встановленою тимчасовою забороною НР-82. Дана заборона з метою запобігання випадкам несанкціонованого використання неконтрольованого повітряного простору забороняє з 00.00 (UTC) 01 червня до 23.59 (UTC) 31 серпня 2016 року діяльність пов'язану з використанням повітряного простору у визначеному районі. Заборона не розповсюджується на цивільні повітряні судна за умови подачі заявки на використання повітряного простору напередодні дня виконання польоту до 12.00 (UTC) встановленим порядком з обов'язковим отриманням (через Украероцентр) не пізніше ніж за одну годину дозволу на виконання польоту з КЦ ПС ЗСУ та інформування органів управління ПС ЗСУ про початок та закінчення польотів.
Як вибачається з вищевказаного листа управління Служби безпеки України в Одеській області від 30.07.2016 року №65/3/3-3092нт «Щодо порушення порядку використання повітряного простору» (а.с.59-60), Управлінням отримана інформація щодо передумов виникнення надзвичайних подій на авіаційному транспорті під час функціонування злітно-посадкового майданчика «Спортивний аеродром Гідропорт». Так, 25.07.2016 року на ЗПМ «Спортивний аеродром Гідропорт» в період з 15:00 до 16:30 без отримання дозволу Державіаслужби на виконання польотів та дозволу Украероцентру на використання повітряного простору здійснювалися польоти літака типу DV-20 XXL (Samba) бортовий номер ОК-РUМ 82. Польотами вказаного літака керував керівник польотів злітно-посадкового майданчика «Спортивний аеродром Гідропорт» ОСОБА_10 Безпосередньо дозвіл на виконання польотів надав старший авіаційний начальним злітно-посадкового майданчика «Спортивний аеродром Гідропорт» ОСОБА_8 При цьому станом на 25.07.2016 року в значній частині району відповідальності Одеського центру організації повітряного руху, до якої відноситься район ЗПМ «Спортивний аеродром Гідропорт», порядок використання контрольованого повітряного простору регулюється тимчасовою забороною НР-82, виданої Украеророцентром. Вказана заборона введена та встановленим порядком доведена до експлуатантів повітряного простору з метою запобігання випадкам несанкціонованого використання неконтрольованого повітряного простору.
Вищевказані обставини управління Служби безпеки України в Одеській області встановило на підставі пояснень від 27.07.2016 року ОСОБА_6 (а.с.61), пояснень від 27.07.2016 року ОСОБА_11 (а.с.62) та пояснень ОСОБА_12 від 16.08.2016 року (а.с.134).
Разом з тим, як вибачається з матеріалів справи, пояснення ОСОБА_12 були відібрані та направлені з матеріалами фото фіксації лише 17.08.2016 року, тобто після складання протоколу про правопорушення у галузі цивільної авіації.
Також, у суді апеляційної інстанції були допитані свідки ОСОБА_13 та ОСОБА_14
Так, державний інспектор з авіаційного нагляду ЛЕ ОСОБА_13, який складав Протокол від 04.08.2016 року № 000165 серії АА зазначив, що особисто присутній під час проведення перевірки не був та порушення не бачив. Означений Протокол був складений на підставі листа СБУ від 30.07.2016 року №65/3/3-3092нт «Щодо порушення порядку використання повітряного простору». Розслідування по даній справі не проводилося.
Свідок ОСОБА_14, який є керівником польотів, пояснив, що літак DY-20XXL (Samba) OK-PUIA 8-2 мало право на польоти до 300 м., однак у зазначений день польоти не виконувалися.
Крім того, суд першої інстанції безпідставно не звернув увагу на копію Журналу керівника польотів спортивного аеродрому «Гідропорт» у якому також зазначено, що політ літака (Samba) бортовий номер OK-PUA 82 зліт і посадка не виконувався (а.с.25).
Ч.1 ст.2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Статтею 69 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В той же час, Відповідачем під час розгляду адміністративної справи не наведено об'єктивних доводів щодо наявності в діях Позивача ознак правопорушення, не надано доказів на підтвердження висновків викладених в оскаржуваній постанові.
Таким чином, позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю „Аероклуб „Одеса" про визнання протиправною та скасування постанови належним чином обґрунтовані, підтверджені наявними у справі матеріалами та підлягають задоволенню.
Згідно з ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, під час звернення до суду позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 1378 грн. за подачу позовної заяви, що підтверджується відповідним платіжним дорученням № 419 від 09.09.2016 року (а.с. 5), а також судовий збір у розмірі 1515,80 грн. за подачу апеляційної скарги, що підтверджується платіжним дорученням № 440 від 20.10.2016 року (а.с. 175).
Отже, виходячи з приписів чинного процесуального законодавства та встановлених обставин справи, суд апеляційної інстанції вважає обґрунтованим вимоги Позивача щодо стягнення понесених витрат на сплату судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 1378 грн. та судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 1515,80 грн. з Державної авіаційної служби України.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 198, ст. 202 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її та ухвалює нове рішення, якщо визнає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст.ст. 160, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю „Аероклуб „Одеса", - задовольнити.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2016 року по справі № 815/4580/16, - скасувати.
Прийняти нову постанову, якою позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю „Аероклуб „Одеса", - задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову № 002510 серії АА про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації, яка винесена Державною авіаційною службою України 19.08.2016 року.
Стягнути з Державною авіаційною службою України (код ЄДРПОУ 37536026) судовий збір у розмірі 2893,80 (дві тисяча вісімсот дев'яносто три) гривні 80 копійок на користь товариства з обмеженою відповідальністю „Аероклуб „Одеса" (код ЄДРПОУ 23988327), сплачений згідно платіжних доручень № 419 від 09 вересня 2016 року та № 440 від 20 жовтня 2016 року.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Постанову складено у повному обсязі - 01 лютого 2017 року.
Головуючийсуддя Г.В. Семенюк суддя В.О. Потапчук суддя Л.П. Шеметенко